Woningcorporaties fors aangeslagen ZEEUWS-VLAANDEREN Tragel Games hebben abonnement op mooi weer Hulst rekent zich nog niet rijk na idee Peijs Zeeuws-Vlaamse sociale verhuurders vrezen veel minder te kunnen investeren Ambassadeursspeldjes Vlissingen werkt mee voor geslaagden aan nieuw ziekenhuis DONDERDAG 24 mei 2012 21 PZL Lonink probeert zaak te liimen 22 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse wo ningcorporaties moeten zich bezin nen op de investeringen in de ko mende jaren. Ze moeten al in 2013 gaan meebe talen aan de huurtoeslag, wat hen meer dan twee miljoen euro kost. Ook worden ze waarschijnlijk ge vraagd een extra bijdrage te stor ten in het waarborgfonds sociale woningbouw om een aantal finan cieel slecht presterende collega-or ganisaties als het Zuid-Hollandse Vestia de helpende hand te kun nen bieden. Robert de Ridder, directeur van woningcorporatie Clavis in Terneu- zen, spreekt van forse tegenvallers. Het was eigenlijk de bedoeling dat woningcorporaties - al tot hun er gernis - in 2014 zouden gaan mee betalen aan de huurtoeslag. De vijf partijen die onlangs het Lente- of Kunduzakkoord sloten, hebben op zoek naar geld besloten deze maat regel te vervroegen en in 2013 in te voeren. „Ze gaan er blijkbaar vanuit dat er bij woningcorporaties veel geld is, maar dat zit in stenen, in onze wo ningen", reageert De Ridder. 'Ver koop je woningen', zeggen ze dan, maar de huizenmarkt ligt stil. En in Zeeuws-Vlaanderen zijn al rela tief weinig sociale woningen. Wil len we onze doelgroep bedienen, dan kunnen we bijvoorbeeld niet de helft van onze huizen zomaar verkopen." Het zit De Ridder ook dwars dat in het Lente-akkoord de huidige woningbezitters, ook mensen die in hele dure huizen wonen met hoge inkomens, worden ontzien, terwijl huurders met soms stevige huurverhogingen dreigen te wor den geconfronteerd. Mensen met een inkomen van 33.000 tot 43.000 euro wacht een extra huur verhoging van één procent, boven op de normale huurverhoging van 2,3 procent (het inflatiepeil). Wie meer dan 43.000 euro verdient, kan een verhoging krijgen van vijf procent. Al dit jaar zou die verhoging in gaan, maar de rechter heeft daar een stokje voor gestoken. Zeeuws- Vlaamse corporaties hadden overi gens afgesproken niet meer dan vijf procent extra in rekening te brengen, terwijl 7,3 procent moge lijk was. Clavis zal keuzes moeten maken wat betreft toekomstige investerin gen, stelt De Ridder, en dat 'ter wijl de bouwmarkt al erg slecht is'. Hij richt zijn hoop enigszins op de verkiezingen van 12 september. „Wellicht komt er daarna een rege ring die ons welgezinder is, óf nog erger is. Al denk ik dat het niet er ger kan." CLINGE - De Hampshire Tragel Games hebben een abonnement op mooi weer. En woensdag was het weer zover, de Tragel Games op de voetbalvelden van w Clinge vonden plaats en wel onder een mooi zonnetje. De 170 deelne mers, verdeeld over zestien teams, genoten zichtbaar en stortten zich enthousiast op aller lei creatieve spelletjes, zoals hockeyvoetbal, een wedstrijdje stokken vangen en knuffels werpen. „Meedoen is belangrijker dan win nen", stelde Gino van den Broecke, één van de organisatoren. Hij had nog een nieuwtje. Voor het eerst deden ook mensen met een verstandelijke beperking mee die bij Vesta in het Vlaamse Beveren wonen. „Spreek voor taan maar van de internationale Tragel Ga mes." Het team van Arduin uit Middelburg mocht met de Tragel Games-trofee naar huis. Tragel-cliënt Johan Boone won de oud-Hol landse spelletjes. foto Mark Neelemans TERNEUZEN VLISSINGEN Het bestuur van UwNieuweToe- komst, dat Zeeuws-Vlaanderen pro moot, stelt weer ambassadeurs speldjes beschikbaar voor de onge veer 2000 leerlingen van middelba re scholen die dit jaar slagen voor hun examen. Het gaat om leerlin gen van het Zwincollege, het Rey- naertcollege, De Rede, het Zelden- rust-Steelantcollege, ROC Zeeland en Praktijkschool De Sprong. De gemeente Vlissingen is ak koord. Het Vlissingse college van B en W is na veel politiek gesteggel bereid de procedure in gang te zet ten om de bouw van een nieuw zie kenhuis bij de Middelburgse woon boulevard Mortiere mogelijk te ma ken, op Vlissings grondgebied. Het hospitaal in Vlissingen gaat in 2016 dicht. In Vlissingen heeft dit lange tijd veel weerstand opgeroepen. door Harmen van der Werf HULST - „Laten we eerst maar eens afwachten hoe de discussie over de Hertogin Hedwigepolder ver der gaat." Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst geeft die reactie op het idee van commissaris van de koningin Karla Peijs om ter compensatie van een eventuele ontpoldering van de Hedwigepol der een Zeeuws-Vlaams investe ringsfonds te maken waarin de rijksoverheid twintig miljoen euro zou moeten storten. „Met zo'n bedrag kun je een be hoorlijke deuk in een pakje boter slaan", stelt Mulder allereerst gek scherend vast. Om serieus te ver volgen: „Het hele dossier Hedwige polder is ontaard in een enorme soap en het einde is nog lang niet in zicht." De gemeente Hulst heeft zich steeds consequent uitgesproken te gen ontpoldering van de Hedwige polder. Over een eventuele bestem ming van de twintig miljoen euro, bijvoorbeeld voor de aanpak van de bevolkingskrimp, wil Mulder zich dan ook niet uitlaten. „Het lijkt mij nogal voorbarig daarover een mening te geven, laat staan dat ik een verlanglijstje maak voor geld dat er niet is en wellicht ook nooit zal komen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69