1 Korinthe 13 Het ware van Odd Fellows 25 'Laten we Hedwige-soap eerst maar afronden' Beachboom weer met DJ-contest Holland Bokaal bestaat tien jaar Don Bosco wint schoolvoetbaltoernooi nterior donderdag 24 mei 2012 De filosofie van The Odd Fellows is niet gebaseerd op religie, maar de ware liefde speelt er een belangrijke rol in. Tijdens de bijeenkomsten ligt de Bijbel dan ook opengeslagen op 1 Korinthe 13: over de ware liefde. 't Zanddorp The Odd Fellows Zeeland be staan 15 jaar. De viering van dit derde lustrum is aanleiding de luiken eens een beetje open te zetten en nieuwe leden binnen te halen orrrde gelederen te ver sterken in het betuigen van lief de, vriendschap en waarheid. door Afli Pankow Raar? Geheimzinnig? Eli tair? De opvattingen over The Odd Fellows zijn verdeeld. „Toch gaat het ons vooral om waarheid in de zin van een waar mens zijn, niet onecht, niet faken. Het gaat dus niet om het onthullen van een ge heim, zoals sommigen wel eens denken", zegt voorzitter Krijn van der Jagt van The Odd Fellows 'Luc- tor et Emergo', de enige loge in Zeeland met leden uit de gehele provincie. Die loge is gevestigd in Zierikzee in het monumentale Sint Ja- cobshofje aan de Vismarkt. Een mooiere plek is nauwelijks denk baar, vinden Van der Jagt en Jan van Buiten, voorzitter van de com missie Algemene Zaken. Zij vertel len met persoonlijke betrokken heid over The Odd Fellows. - „De loge is een broederschap geba seerd op de vroegere gilden en de diepere gedachten gaan zelfs terug tot in de tijd van de Romeinen", zegt Van der Jagt. „Principes en idealen spelen een belangrijke rol en dat alles in een sfeer van openheid, vrijheid en res pect voor elkaar", vult Van Buiten aan. Beide mannen schetsen een Voorzitter Krijn van der Jagt (I) en Jan van Buiten (voorzitter commis sie Algemene Zaken) van The Odd Fellows Luctor et Emergo op de Vis markt. foto Ronald den Dekker beeld van een loge-avond met - na tuurlijk eerst - koffie, voorzitting, een bouwsteen (praatstuk), bezin ning, gedachtenwisseling.en de na zitting omlijst met een glas wijn. „Wij sluiten niemand uit en ons belangrijkste doel is dat je leert be ter te leven, meer jezelf te worden. Ons streven is niet gebaseerd op re ligie, wel geldt als voorwaarde dat de leden in een hogere macht gelo ven, maar dat mag ook een bepaal de geest of energie zijn." Nadenkend en discussiërend over de wereld, doorlopen The Odd Fel lows omlijst met rituelen diverse graden in vriendschap, liefde en waarheid. Daaraan vooraf gaat de fase van reinheid. In de bezinningsruimte op de bo venverdieping krijgen de rituelen ook een visuele omlijsting. Zo zijn er voor elke graad de ordetekens in bijpassende kleuren die als hals snoeren worden omgehangen. In het midden van de ruimte prijkt een soort altaar dat is opgebouwd uit grote stenen die ook in verschil lende kleuren de graden verbeel den. Boven reinheid, vriendschap, liefde en waarheid prijken daarin ook nog de graden 'trouw' en 'lief dadigheid' die bovenste twee zijn niet officieel vastgelegd, maar kun nen door studie wel nagestreefd worden. Zowel in de antichambre als in de bezinningsruimte hangt een plechtige sfeer die lijkt te prik kelen tot diep nadenken. Alleen voor mannen, daar zijn het tenslot te The Odd Fellows voor. „Lande lijk heeft onze organisatie ook vrouwengroepen. Zij heten Rebec ca's", haast Van der Jagt zich te zeg gen. De viering van het 15-jarig bestaan gaat gepaard met een open avond op dinsdag 29 mei vanaf 20.00 uur in het St. Jacobshofje, aan de St. Domusstraat, Zierikzee. Aanmel den daarvoor kan bij: Jan van Bui ten, tel.nr. 0111-720631. g 25 mei a.s. van 15:30 uur. kunt u diverse in 'c Zanddorp te "g vrijblijvend bezichti- mt zich melden aan t >55 te Middelburg en it de andere woningen fooi meer informatie ken op JeStek.nl of SCHARENDIJKE De voorrondes van de bij het Dan- cefestival Beachboom horende DJ-contest komen eraan. De eerste is op 2 juni in Scharendijke. De uit eindelijke winnaar mag een optre den verzorgen tijdens Beachboom 2012, op de agenda voor zaterdag 18 augustus. Wie meer wil weten kan kijken op www.beachboom.com OUD-VOSSEMEER In De Vossekuil in Oud-Vossemeer- wordt van donderdag 31 mei tot en met zondag 3 juni voor de tiende keer gestreden om de Holland Bo kaal. Dat is een biljarttoernooi. Al le oud-deelnemers zijn ook uitge nodigd. Aanvang op donderdag en vrijdag om 18.30 uur en op zater dag en zondag om 10.30 uur. Prijs vanaf 104.250,- k.k. 'S-HEERENHOEK De Don Bosco-school uit 's-Heeren- hoek heeft gisteren de Zeeuwse ti tel basisschoolvoetbal meisjes 7-tal- len in de wacht gesleept. Ze ver sloegen in een spannende finale de meiden van Heidepoort uit Hei kant met 1-0. Het voetbalteam van basisschool Oleanderhof uit Arnemuiden werd woensdag kampioen bij de jon gens-zeventallen. Het Kompas uit Yerseke tweede en De Schakel uit Vogelwaarde derde. De beste teams uit heel Zeeland streden tijdens de finaleronde op sportpark Veerse Poort aan de rand van Middelburg. Tegelijkertijd kwamen de beste jon gens-elftallen van de Zeeuwse ba sisscholen in Nieuwdorp tegen el kaar uit. Don Bosco verdedigt zaterdag 2 juni de Zeeuwse eer in de finale van district Zuid 1 in Rijen. door HairmeïTi vami der Werf HULST - „Laten we eerst maar eens afwachten hoe de discussie over de Hertogin Hedwigepolcier ver der gaat." Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst geeft die reactie op het idee van commissaris van de koningin Karla Peijs om ter ge noegdoening van het voortduren de politieke gekrakeel een Zeeuws- Vlaams investeringsfonds te ma ken waarin Den Haag twintig mil joen euro zou moeten storten. „Met zo'n bedrag kun je een be hoorlijke deuk in een pakje boter slaan", stelt Mulder allereerst gek scherend vast. Om serieus te ver volgen: „Het hele dossier Hedwige- polder is ontaard in een enorme soap en het einde is nog lang niet in zicht." De gemeente Hulst heeft steeds consequent tegen ontpoldering van de Hedwigepolder uitgespro ken. Over een eventuele bestem ming van de twintig miljoen euro wil Mulder zich dan ook niet uitla ten. „Het lijkt mij nogal voorbarig daarover een mening te geven, laat staan dat ik een verlanglijstje maak voor geld dat er niet is en wellicht ook nooit zal komen." Peijs zei dinsdag dat het Rijk twini ng miljoen euro beschikbaar zou móeten stellen aan de regio. Dat geld zou beschikbaar zijn omdat het alternatieve plan duurder was. Normaal 1603,- Nu€ 1250.- Woonwinst 353,- Woontrend Zeeland I Duinstraat 18a I 4371 AZ Koudekerke Tel. (0118) - 55 55 60 www.woontrend.nl I Twitter: fiwoontrend I Facebook: Idwoontrendzeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67