Gold Fans blijven gul voor Inge PZC Iedere dag om 19.00 uur Wedstrijd persbureau Turra 7öpform Fietser (94) na val overleden Pinksterrit door motor- en autoclub Boottochtjes op Dag van het Kasteel Pinksterzangdienst in De Levensbron Oldtimerbeurs en Pinkstermarkt Pinksterfeest in het Oude Testament Stofdoeken vouwen in het Sociaal Café Inbraak in schuur aan Provincialeweg design voor 1.599,- donderdag 24 mei 2012 Kijk op www.pzc.nl/video voor een video van Inge die het nummer Cold speelt. Het lijkt erop dat het Inge van der Schelde (37) voor de twee de keer lukt om een cd te finan cieren via de website Sellaband. Die wil ze dit keer opnemen met haar eigen band. door Adriënne Glasbergen Twee jaar geleden bracht Inge haar eerste cd met elf goed in het gehoor liggende, rustige pop liedjes uit via de websi te Sellaband, een site waarop men sen kunnen investeren in muzikan ten. Het ziet er naar uit dat het haar een tweede keer gaat lukken. Tot verbazing van de Kapelse zelf. „De eerste keer had ik al niet ver wacht dat ik het zou halen. Een tweede keer zoveel geld binnensle pen is gewoon onmogelijk." Voor de eerste cd van Inge 'I see you' had zij een budget van 34.000 eu ro, dit keer heeft zij haar doel op 19.000 euro gesteld. Op het mo ment heeft ze 15.550 euro ingeza meld. De overige 3450 euro moet voor 18 juni bij elkaar gesprokkeld zijn, Sellaband is een tijd geleden fail liet gegaan. Volgens Inge heeft de website toen bij veel artiesten en investeerders het vertrouwen verlo ren. Die zijn afgehaakt. „Maar de fans die mij de eerste keer gespon sord hebben, zijn mij trouw geble ven, net als de grote sponsors." Een cd maken met dit bedrag Inge van der Schelde in haar thuis- studio. Op de achtergrond de cover van haar eerste album: 'I see you' foto Ronald den Dekker moet volgens Inge ook makkelijk lukken. „De vorige keer had ik geen eigen band, dus moest ik mu zikanten inhuren." Ook had ze geld genoeg om twee producers, deduurste studio, fotografen en dergelijke te betalen. „Maar voor minder kan je ook een goede cd maken, misschien nog wel betere." De komende cd wordt volgens In ge 'meer eigen'. De band bestaat naast Inge uit drummer Edwin van Vlierden, gitarist Maurits Holm en contrabassist Hans van der Werf. Nadat de pianist vorig jaar stopte, beroert Inge nu zelf de zwart-witte toetsen. „Ik speelde al wel piano, maar wilde-dat niet sa men doen met zingen. Ik was bang dat het te veel werd, maar nu moest ik wel." Inge schrijft alle nummers zelf. „Op de repetities bedenken de mannen er dan de passende partijen bij." De eerste cd van Inge lag niet in de winkel en werd daardoor voor al gekocht door familie en vrien den. „Bij de tweede cd willen we een producer in de arm nemen die veel contacten heeft in de mu ziekwereld. Op die manier hopen we meer aandacht voor het album te krijgen." Inge kan nog niet le ven van de muziek. „Ik werk partti me in het ziekenhuis in Goes als la borant klinische neurofysiologie." Volgens Inge was ze nooit in de muziekwereld terecht gekomen als een vriendin van haar niet zo stel lig was geweest dat Sellaband iets voor haar was. In ruil voor een aandeel van tien euro, krijg je de tweede cd van Inge en haar band opgestuurd. www.ingemusic.com MIDDELBURG Op de Seisweg in Middelburg is woensdag rond 10.00 uur een 94-ja- rige Middelburgse fietser ten val ge komen en overleden. Politie en am bulance kwamen ter plaatse en de man werd nog gereanimeerd, dit mocht echter niet meer baten. De man is ter plekke overleden. Uit on derzoek van het Verkeers Ongeval len Analyseteam kwam vast te staan dat geen ander voertuig bij de valpartij was betrokken. HEINKENSZAND Motor- en autoclub De Zeeuwen houdt op Tweede Pinksterdag een puzzel- en gezelligheidsrit voor het hele gezin. Iedereen met een auto, motor of scooter kan meedoen. Het is een eenvoudige rit met puz zelopdrachten. Er zijn controles on derweg om de deelnemers op de juiste route te houden. Inschrijven kan van 18.30 tot 19.00 uur in sport hal De Stenge in Heinkenszand. BAARLAND Rond Slot Baarland zijn op de Tweede Pinksterdag, de Dag van het Kasteel, activiteiten voor jong en oud gepland. Er zijn tochtjes met de boot over de slotgracht en men kan een kijkje nemen in de kasteelkeukens. Ook zijn er optre dens van onder andere de Drie Troubadours. Er zijn kramen met antiek, streekproducten en oude hoeden. GOES In Kerkgebouw De Levensbron aan de Mansholtlaan in Goes wordt op maandag 28 mei een Pinksterzang dienst gehouden. Het thema is In Vuur en Vlam. Tij dens de dienst is er koor- en samen zang. Het gemengd koor en het mannenkoor zullen optreden. De toegang is gratis. De dienst begint om 10.00 uur. HEINKENSZAND Op eerste Pinksterdag wordt in Heinkenszand de jaarlijkse Pink stermarkt en Oldtimerbeurs gehou den. Naast oldtimerauto's zijn er -bromfietsen, -solexen, -tractoren en -motoren te zien. Onderdelen zijn te koop bij de kramen en er zijn diverse attracties, zoals ringrij- den met solexen, een kantelauto en een demonstratie stuntteam. Het evenement vindt plaats op in dustrieterrein Noordland. BATH In de Vrije-Evangelische Gemeente Bath wordt zondag 27 mei een evangelisatiedienst gehouden met als thema: 'Pinksterfeest in het Oude Testament'. Het koor The Revivals uit Rilland zal haar medewerking verlenen aan-de dienst. Die staat onder lei ding van de heer H.M. Jager uit Purmerend en begint om 10.00 uur. WEMELDINGE Tijdens het Sociaal Café op vrijdag 25 mei in dorpshuis De Wemel in Wemeldinge is er gelegenheid tot het vouwen van stofdoeken. Door de doeken op een speciale manier te vouwen, kan het een leuk pre sentje zijn. Wel is het de bedoeling zelf drie even grote stofdoeken mee te nemen. Het Café begint om 9.30 uur en wordt georganiseerd door Stichting Welzijn Kapelle. SINT-MAARTENSDIJK In een schuur aan de Provinciale weg in Sint-Maartensdijk is in de nacht van dinsdag op woensdag in gebroken in een schuur. De deur van de schuur werd gefor ceerd. De inbrekers namen een aan hangwagen, een zitmaaier en een bosmaaier mee. De waarde van de gestolen goede ren is niet bekend. GOES - Jong schrijf- en filmtalent kan nog tot vijftien juni verhalen, filmpjes, fotoreportages of inter views inleveren bij het nieuwe jon- gerenpersbureau Newz Goes Around in Goes. De winnaar van de wedstrijd mag een dag meelo pen op de redactie van de PZC of bij Omroep Zeeland. Het jongerenpersbureau is een ini tiatief van de Gemeente Goes en Maatschappelijk werk en Welzijn Oosterschelderegio (SMWO). Het is de bedoeling dat jongeren uit Goes, die tussen de tien en 23 jaar zijn, zelf een website maken met nieuws uit de regio. Het persbureau - is nog op zoek naar enthousiaste jongeren die mee willen werken aan de websi te. Jongeren die verhalen en berich ten kunnen schrijven of filmpjes of foto's maken kunnen maken, zijn van harte welkom. Het is de bedoeling dat er door de website meer bekendheid wordt gegeven aan met name activiteiten voor jongeren die in Goes-plaats- vinden. Aanmelden kan via www.newzgoesaround.nl. De win naars van de wedstrijd worden op 29 juni bekend gemaakt tijdens een bijeenkomst in het Heartbreak café aan de Grote Markt in Goes. HOUTKAAI 9 MIDDELBURG JOURNAAL het PZC videojournaal www.pzc.nl Bank Turra. Design hoeft niet per definitie kostbaar te zijn. Deze 3-zits bank Turra heeft de looks van een pure design klassieker. Verkrijgbaar in diverse kleuren leer. Er is keuze tussen brede of smalle armleggers. Ook leverbaar als 2- en 2,5-zits bank en fauteuil. De introductieprijs van de afgebeelde 3-zits uitvoering is very easy van 1.999 voor 1.599 www.topform.nl www.middelburgsveiiinghuis.nl info@middeiburgsveilinghuis.nl U kunt ons bereiken op 31 (118) 62 76 39 06 - 389 307 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65