Amac in beeld voor arbeidsmigrant BEVELANDEN/THOLEN Gratis friet voor het hele dorp Viezigheid Borsele, projectontwikkelaars en uitzendbureaus onderzoeken mogelijkheden huisvesting in 's-Heerenhoek Kruis wordt op koepel gehesen almanak Hondenbezitters willen meer gratis poepzakjes Café De Post heropent deuren op 30 mei Intratuin Koudekerke 2e Pinksterdag open van 10.00 tot 17.00 uur intratuin DONDERDAG 24 mei 2012 21 PZC 'Tweede album Inge van der Schelde 22 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het vervallen Amaoterrein in 's-Heerenhoek is in beeld voor de huisvesting van arbeidsmigranten. De gemeente Borsele en de eigena ren van het terrein, waaronder pro jectontwikkelaar AM Wonen, on derzoeken de mogelijkheden. Ook uitzendbureaus zijn bij de plan nen betrokken. Wethouder Jan Zandee (SGP/ChristenUnie, volkshuisves ting) maakte dat gisteren bekend. De oude loodsen maken plaats voor een nieuw woonwijkje voor arbeidsmigranten. Wethouder Zan dee benadrukt dat het nog slechts om een idee gaat. „We zijn de mo- gelijkheden serieus aan het onder zoeken. Het gaat in ieder geval niet om een concentratie van heel veel arbeidsmigranten op het Amac-terrein. Een evenredige ver deling van arbeidsmigranten over alle dorpen blijft uitgangspunt." De gemeente wil samen met R&B Wonen huizen in alle dorpen be schikbaar stellen aan arbeidsmi granten. Werkgevers worden dan hoofdhuurder. Met de werkgever worden afspraken gemaakt over de huisvesting van een groep van vier arbeidsmigranten in één wo ning. Het gaat in dit geval om 'job-join-huizen', waarbij 'job' staat voor arbeid/werk en 'join' voor gezamenlijk in een woning wonen. Deze term is bedacht door R&B directeur Peter Bevers. Uit recent onderzoek blijkt overi gens dat 55 recreatiewoningen in de gemeente Borsele illegaal wor den bewoond. Het gaat om zestien huisjes op recreatiepark Schelde- oord in Baarland en 39 op Stelle- plas. Eigenaren verhuren de vakan tiehuizen aan arbeidsmigranten of wonen er zelf permanent in. Enkele bewoners van Scheldeoord vroegen de gemeente een paar jaar geleden om op te treden. De ge meente stond de situatie echter oogluikend toe. De bewoners stap HANSWEERT - Onvermoeibaar was Fred Boven berg (midden tussen de kinderen), woensdagmid dag op het pleintje tegenover cafetaria De Vuur toren. Een grote producent van sauzen had hem ingehuurd om samen met assisent Joyce gratis zakken friet uit te delen in Hansweert. Een dank bare doelgroep, want het leek wel alsof het halve dorp op het feestje van een uur was afgekomen. „Het is reclame, het is promotie, maar u heeft er hard voor gewerkt, u heeft het verdiend", zo bleef de presentator, bekend van onder meer de Huishoudbeurs, maar rondschallen. Naast de gra tis friet was er een rad van fortuin waarmee fles sen saus te winnen waren. Voor de kinderen was er een springkussen. foto Ronald den Dekker ten naar de rechter. De rechter oor deelde deze maand dat de gemeen te moet optreden. „We konden nog in beroep gaan maar besloten toch de uitspraak te accepteren. Het hoger beroep lost immers niets op", aldus Zandee. De wethouder beseft dat een lastig traject wordt ingezet. Want zie maar eens te bewijzen dat iemand permanent in een vakantiehuis woont. „De eigenaren worden aan geschreven. We gebruiken midde len die ons ter beschikking staan." GOES - De koepel van de Maria Magdalenakerk in Goes krijgt van daag zijn kruis terug. De koepel van de katholieke kerk is de afgelopen maanden gerestau reerd. Het kruis wordt rond tien uur vanmorgen met behulp van een grote kraan weer op zijn plaats gezet. Pastoor Paul Vanluffe- len gëeft zijn zegen. De restauratie van de koepel is nog niet helemaal klaar. Tip? redactie@pzc.nl Zoals gebruikelijk komen op de vrij dag de twee kleindochters van 2 1/2 en 1 jaar bij hun oppasopa en -oma in Goes. Zo-ook deze week. Het is re genachtig weer dus ze doen spelle tjes, maken puzzeltjes, en worden voorgelezen. En dan, als ze door hun ouders weer worden opgehaald, laat de oudste, die toch al behoorlijk taai wijs is geworden, horen dat ze al weet hoe het hoort. Vanuit haar kinderstoeltje in de auto klinkt het bij wijze van afscheid: „Dag lieve oma, en bedankt voor al le viezigheid hoor". Even staan opa en oma perplex, maar dan begrijpen ze wat de hum mel bedoelt: ze heeft het gezellig ge vonden! WS$8$%SM!8t&@Sei&&!888SliS%Sl®. HANSWEERT Hondenbezitters in Hansweert ma ken ernstig bezwaar tegen het hon- denbeleid van de gemeente Rei- merswaal. Als hondenpoep voortaan moet gorden opgeruimd, dient de gemeente daarvoor gratis zakjes te verstrekken, net zoals dat elders ook gebeurt. „Voor dergelij ke zaken wordt door de hondenbe zitters al belasting betaald", schrijft Adri Kortlever aan de gemeente raad. Hij zegt te spreken namens 'verontwaardigde hondenbezitters van Hansweert'. De raad van Rei- merswaal heeft enkele weken gele den ingestemd met het nieuwe hondenbeleid. Alle inwoners van de gemeente hebben een folder ge kregen met daarin de regels voor het uitlaten van hun huisdier, én één hondenpoepzakje. De gemeen te beraadt zich nog op een ant woord, laat een woordvoerster we ten. GOES Café De Post aan de Grote Markt in Goes heropent op woensdag 30 mei de deuren. De uitgaansgelegen heid werd begin vorig jaar getrof fen door een brand, die forse scha de aan het monumentale pand toe bracht. Ook het naastgelegen café Mid City werd flink getroffen, maar dat kon enkele maanden later weer open. De wederopbouw van De Post heeft behoorlijk wat tijd gekost omdat door de status van rijksmonument voor alle ingrepen een vergunning nodig was. Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118:551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl 11 geeft kleur aan groen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63