tentenkamp Ter Apel 5 weekendcompany Ernstige mishandeling ouderen in tehioiien Oeidt tol vier ontslagen Korpschef pleit voor invoering stopkogel Tweede Kamer wil meer hulp voor Sahel Geen bezuiniging op gehandicaptenzorg Via webcam te volgen oehoe dood Mirjam Sterk weg uit Tweede Kamer www.weekendcompany.nl Pwrjl V donderdag 24 mei 2012 gen dient. Dat werd gistermiddag aangespannen door een deel van de asielzoekers in een poging ont ruiming te voorkomen. Het tentenkamp in Ter Apel be gon ruim twee weken geleden, op initiatief van veertig Irakezen die te horen hadden gekregen dat ze terug moeten naar hun land. Zij vinden terugkeer niet veilig. Ook Somaliërs, Iraniërs, Afgha- nen, Ethiopiërs en Sudanezen slo ten zich bij de Irakezen aan. Voor de ontruiming bivakkeerden in het kamp bijna vierhonderd men sen, die zeiden vastbesloten te zijn daar te blijven totdat minister Gerd Leers (Asiel) iets voor hen zou doen. Gisterochtend volgde de omme keer. De ruim tweehonderd Iraak- se asielzoekers besloten hun actie te beëindigen nadat Leers dinsdag het aanbod had gedaan dat ze de komende weken opvang krijgen. Die zou in ieder geval duren tot hij half juni met zijn Iraakse ambt genoot heeft gesproken over een 'gewaarborgde terugkeer'. Ook enkele tientallen Afghanen maakten van het aanbod gebruik. Een groep van ruim honderd men sen, vooral Somaliërs en Iraniërs, weigerde en wilde in het kamp wsts&m&m mmmmm DEN HAAG De Tweede Kamer wil dat staatsse cretaris Ben Knapen voor Ontwik kelingssamenwerking extra hulp gaat geven aan de regio Sahel, waar miljoenen mensen door honger worden bedreigd. Het kabinet heeft eerder dit jaar al 4 miljoen eu ro noodhulp aan de Sahel gegeven. Christenunie, CDA, PvdA, Groen- Links, D66, SGP en Partij voor de Dieren steunen de extra hulp. DEN HAAG De maatregel dat mensen met een IQ_ tussen 70 en 85 geen extra zorg meer zouden krijgen, is door WD, CDA, D66, GroenLinks en Christen- Unie in hun begrotingsakkoord ge schrapt. Volgens het regeer- en ge- doogakkoord van WD, CDA en PW zou het recht op zorg via de AWBZ gaan vervallen voor deze ca tegorie mensen. Tegen de maatre gel is steeds veel verzet geweest. WINTERSWIJK Een volwassen oehoe die al jaren lang via webcams is te volgen, is dood gevonden in de steengroeve bij Winterswijk. De oehoe is een van de grootste Europese uilen. Toen boswachter Tjibbe Huriink van Staatsbosbeheer de roofvogel dinsdag vond, was het dier volgens hem al enkele dagen dood. Een on derzoeksinstituut in Wageningen onderzoekt de doodsoorzaak. AMSTERDAM Mirjam Sterk (39) verlaat de Twee de Kamer. Ze stelt zich niet be schikbaar voor een nieuwe termijn in de Kamer. Dat maakte het CDA-Kamerlid gisteravond be kend. Sterk maakte het nieuws be kend op de dag dat ze op de kop af tien jaar in de Tweede Kamer zat. Ze wil plaats maken voor nieuw ta lent. Het is niet bekend wat ze hier na gaat doen. blijven. Burgemeester Kompier be sloot daarop op basis van een noodverordening in te grijpen. Toen met name de Somaliërs ook een laatste ultimatum naast zich neer hadden gelegd, greep de mo biele eenheid in. Die omsingelde het kamp en startte de ontrui ming. Er werden tussen de 110 en de 120 asielzoekers aangehouden en over gebracht naar een cellencomplex in de stad Groningen. Veel asiel zoekers hebben aangekondigd van daag terug te keren, mocht de rech ter in het kort geding bepalen dat de ontruiming onrechtmatig was. NIJMEGEN - De top van het politie korps Gelderland-Zuid pleit voor de' invoering van een 'zwaardere' politiekogel, die meer schade aan richt dan de patroon die nu wordt gebruikt, maar daardoor juist le vens kan sparen. Korpschef Henk van Zwam. „Bij zo'n zwaardere ko gel kan een verdachte met één schot in het been worden afge stopt." Hij houdt zijn pleidooi naar aanlei ding van de zaak Landveld. De 40-jarige Jerry Landveld werd in augustus 2010 door de politie doodgeschoten in Nijmegen. Hij werd zes keer geraakt, in benen en voet, maar liep door de verwondin gen heen. Een hondengeleider schoot vervol gens twee keer in zijn bovenli chaam, toen Landveld liggend op de grond in gevecht was met een politiehond. Die twee schoten wer den de Nijmegenaar fataal. „Als de eerste kogel een zware stop kogel was geweest, dan waren die laat ste, fatale schoten niet afgevuurd", zegt-Van Zwam. De beperkte 'stoppende werking' van de huidige munitie, die lande lijk is voorgeschreven, vergroot vol gens de korpsleiding het risico dat agenten zich genoodzaakt zien op vitale lichaamsdelen te schieten. Van Zwam rakelt daarmee een oude discussie op. Binnen de poli tie zijn er veel voorstanders van een kogel met meer 'stoppende werking', terwijl de politiek over het algemeen een kogel wil die zo min mogelijk schade aanricht. Van Zwam pleit ook voor een apar te, snellere procedure rond politie- geweld. „Zaken waarin politiege- weld is gebruikt, moeten met voor rang worden behandeld door justi tie en justitiële instanties." door Floor Ligtvoet DEN HAAG - Vier zorgverleners zijn na melding van ernstige ouderen- mishandeling bij de Inspectie voor de Gezondheidszorg door hun werkgever ontslagen. Dat blijkt uit een brief die demissionair staatsse cretaris Marlies Veldhuijzen van Zanten (Zorg) heeft gestuurd naar de Tweede Kamer. De Inspectie voor de Gezondheids zorg heeft in een half jaar tijd bijna 170 meldingen van ouderen- mishandeling ontvangen. In acht situaties kon de ouderenmishande- ling onomstotelijk worden bewe zen. Vier zorginstellingen hebben de pleger vervolgens ontslagen. In twee gevallen nam de mishande laar zelf ontslag. Twee andere me dewerkers kregen maatregelen op gelegd. Het gaat dan om een waar schuwing, een aantekening in het personeelsdossier of een overplaat sing eventueel in combinatie met extra begeleiding. In negentien andere zaken kon de mishandeling weliswaar niet meer worden bewezen maar zijn de be treffende zorginstellingen wel ver zocht maatregelen te nemen om mishandeling in de toekomst te voorkomen. Er moest een verbeter traject komen voor de onderlinge communicatie en vertrouwen van het personeel. Verklaringen Om trent het Gedrag (VOG's) moesten er worden opgevraagd en er moest scholing komen voor het perso neel over de bejegening van patiën ten en het omgaan met moeilijk gedrag. De plaatsnamen en namen van de betreffende zorginstellin gen worden niet bekend gemaakt. Een derde van alle meldingen, die binnenkwamen tussen 15 juni 2011 en 1 januari 2012, betrof de slechte kwaliteit van de zorg. Deze meldingen zijn door de inspectie meegenomen in het reguliere toe zicht: Het waren met name kinderen en andere familieleden van bewoners in verpleeg- en verzorgingshuizen die melding maakten van zorgver leners die de ouderen intimideer den, sloegen, knepen, vastbonden, bestalen, verwaarloosden of sek sueel misbruikten. Een enkele keer trok het slachtoffer zelf aan de bel. Ondanks de in totaal 168 binnenge komen meldingen van ouderen- mishandeling, vermoedt de Inspec tie dat er sprake is van 'ondermel ding'. Personeel durft een mishan delende collega niet aan te geven uit angst voor represailles. De staatssecretaris heeft structu reel zeven miljoen extra beschik baar gesteld voor de aanpak van ouderenmishandeling. foto Catrinus van der Veen/ANP 'Z van 14^50" fiQ ffp" V U«7j 163 beschikbaar! OP=OP Korting 40% Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr09.00-21.00 uur za TO.ÓO uur 1.6.00 uur jzo 12.00 -16,00 uur 'Prijs o.b.v. 2-persoonsbezetli'ng en excl. reserveringskosten 12,50 per boeking. Kijk voor de volledige voorwaarden op de-website. Let op! Alleen op 24 mei tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. ük met 2010,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5