Roparun live zeeland 123 'Echt kippenvelmomenten' TrendHome Oleanderhof Arnemuiden wint schoolvoetbaltoernooi Open dagen in de 'Praet' tuin Viswedstrijd voor jeugd in Zierikzee Wedstrijd voor toer en wedstrijdzeilers 'Open Coffee' in het stadhuismuseum Ouddorp krijgt nieuwe kerk Goese veegmachine in Zierikzee Ook in 2012 weer Beachboom met DJ-contest KNALLENDE PINKSTERDAGEN 25/26 en 28 MEI met kortingen tot wel EsT s Voor actuele verslagen tijdens het Pinksterweekend: bekijk de websites www.schouwen-duivelandmnners.nl,www.bru.nu/runningteam en www.ro- parun.nl. donderdag 24 mei 2012 SEROOSKERKE ZIERIKZEE Hester en Peter Praet houden ko mend Pinksterweekeinde twee open dagen in de landschappelijk aangelegde tuin bij hun huis aan de Oude Zandweg 11 in Seroosker- ke. De 'Praet' tuin is 1,25 hectare groot en kent allerlei hoogtever schillen, trapjes, paadjes, een water val en een grote vijver. De tuin is zaterdag en zondag open van 10.00 tot i7.oo uur. BRUINISSE Op het Grevelingenmeer wordt op 2 juni voor de vijfde maal de '40 mijl van Bru' gehouden. Een 'dou- blehanded' zeilwedstrijd voor toer en wedstrijdzeilers. Doublehanded wil zeggen met een bemanning van twee. Inmiddels hebben 150 schepen zich ingeschreven en er is nog beperkt plaats. Inschrijven en meer informatie over het evene ment: www.40mijlvanbru.nl O U D D O R P De vier hengelsportverenigingen van Schouwen-Duiveland houden zaterdag een viswedstrijd voor jeugd van 5 tot en met 15 jaar. Het visparcours ligt in de Zierikzee, in de gracht langs de Grachtweg (links van het busstation), aanvang 8.45 uur. Er wordt gevist met één hengel, leefnet is verplicht en voor maden wordt gezorgd. Kosten: 2 eu ro. Aanmelden: corvdo@freeler.nl ZIERIKZEE In het Stadhuismuseum aan de Meelstraat in Zierikzee wordt woensdag 6 juni een Open Coffee Schouwen-Duiveland gehouden. Dit evenement komt voort uit de Linkedln-groep Netwerk Schou- wen-duiveland en is bedoeld om meer dan alleen online te netwer ken. De open coffee-bijeenkomst is van 9.00 tot 11.00 uur. Meer info: www.opencoffee-sd.nl De Hersteld Hervormde Gemeente Ouddorp start binnenkort met de bouw van een nieuw kerkgebouw aan de Preekhillaan. Het kerkge- bouw krijgt ruim 1200 zitplaatsen. De kerk komt bij het bestaande ver enigingsgebouw en krijgt een nieu we grote parkeerplaats. MIDDELBURG - Het voetbalteam van basisschool Oleanderhof uit Arnemuiden werd woensdag kam pioen bij de jongens-zeventallen. De beste teams uit heel Zeeland streden tijdens de finaleronde om die plek op sportpark Veerse Poort aan de rand van Middelburg. Tege lijkertijd kwamen de beste jon gens-elftallen van de Zeeuwse ba sisscholen in Nieuwdorp tegen el kaar uit en de beste meisjes-zeven- tallen streden tegen elkaar in Kloosterzande. Organisator Wim Vermeulen keek woensdagmiddag tevreden naar de wedstrijden op het Middelburg se sportpark. Het was ideaal weer voor zo'n finale hoewel hij op merkte dat ook bij slecht weer leer lingen altijd bereid zijn zich in te zetten. „En dat geldt vooral voor meisjes. Die trekken zich niets aan van de weersomstandigheden." Hij liet weten dat hij houdt van wedstrijden van zeven tegen ze ven omdat dan veel -meer de kracht van het team bepalend is dan bij elftallen. Tot zijn spijt wordt buiten Zeeland bij de jon gens nauwelijks gespeeld met ze ventallen zodat de winnaar van woensdag niet naar een landelijke finale kan. Vermeulen vindt dat opvallend omdat de meisjes-zeven- tallen wel een landelijke finale ken nen. Hij vertelde dat vanuit Zeeland aan de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB) is gevraagd om ook in andere regio's een com petitie tussen voetballende jon genszeventallen van basisscholen in te voeren zodat op termijn er ook een landelijke finale kan wor den gehouden. De keeper van basisschool Jan Wouter van den Doelschool uit Zierikzee ziet hoe scholieren van de Schakel uit Lamswaarde met 6-0 winnen van het zevental van de Middelburgse De Bijenburchbasisschool. foto Lex de Meester ij doet zélf alweer voor de zevende keer met de Schou wen-Duiveland Run ners mee. Maar team- hptain en loper John Kommer be eft ze elk jaar opnieuw. „Van die fhte kippenvelmomenten. Dat 1 intense gevoel." De finish op de Coolsingel in Rot terdam op tweede pinksterdag geldt als één van de hoogtepunten van een loodzwaar weekend. Tus sen 14.00 en 17.00 uur komen alle lopers, vanuit zowel Parijs als Hamburg, op diezelfde plek aan. „Dat is een heel groot feest. Maar nóg specialer is eigenlijk een paar kilometer daarvoor, dan kom je langs de Daniël den Hoedkliniek. Mensen die daar verblijven en per soneel staan langs de kant. Dat is heel bijzonder. Daar doe je het ei genlijk allemaal voor." De prestatie van de deelnemers is enorm. Prak tisch het hele jaar door wordt door lopers en fietsers getraind om de Roparunmissie te volbren gen. Het is ook nogal een klus: de honderden kilometers worden in twee teams - die om beurten 65 ki lometer afleggen - overbrugd. Elk team bestaat Uit vier lopers, die weer om beurten 1000 meter afleg gen. En dat volcontinue. „Het der de blok is het zwaarst. Dan slaat de vermoeidheid toe. Het is nacht, dus je gaat je ook wat vervelen. En je weet dat je nóg een blok moet. Maar als groep help je elkaar er elk jaar toch weer doorheen." Het is voor Kommer één van de belang rijkste elementen van de Roparun. 'Het is een avontuur en het geeft voldoening om je samen in te zetten voor het goede doel.' ZIERIKZEE - Nee, het is geen vergis sing. De binnenstad van Zierikzee wordt extra onderhouden en daar bij wordt - in 'collegiale samenwer king' - een kleine veegmachine van de gemeente Goes ingezet. Tot nu toe werd gebruik gemaakt van de grote veegmachine van de reini gingsdienst en werden de straten handmatig geveegd. Tot en met september wordt het 'handveeg- werk' in de monumentenstad over genomen door de kleine, snelle en wendbare veegmachine. „De saamhorigheid binnen het team. Maar ook straks met al die teams op de Coolsingel. Dan voel je die saamhorigheid ook heel sterk. Je doet dit tenslotte allemaal voor hetzelfde doel." Wat die fi nanciën betreft: de Schouwen-Dui veland Runners verwachten rond de 8000 euro op te halen. Sportief gezien hoopt het team op een vroege finish. „Maar snelheid is niet ons hoogste doel. We wil len op sportief gebied zo maxi maal mogelijk inzetten, maar wel binnen ons kunnen. Het moet wel leuk blijven binnen het team." Met dat laatste komt het vast goed. Traditiegetrouw vertrekken de Schouwen-Duiveland Runners za terdag begin van de middag, na een afscheidsbijeenkomst met be trokkenen. „Het is een avontuur en het geeft heel veel voldoening om je samen in te zetten voor het goede doel." SCHARENDIJKE - De editie 2012 van muziekspektakel Beachboom - na afloop van de succesvolle rentree vorig jaar meteen geprolongeerd - werpt zijn schaduw vooruit. De eerste voorrondes van de bij Beach boom horende DJ-contest wordt zaterdag 2 juni gehouden in de Surf-In in Scharendijke. De tweede voorronde is op 15 juni bij Tavenu in Burgh-Haamstede en de grote finale van de dj-wed- strijd wordt ook dit jaar weer op het strand gehouden, vlakbij be- achclub Sil de Strandjutter aan de Brouwersdam. De finale staat ge pland voor 15 juli. De uiteindelijke winnaar mag een optreden verzor gen tijdens Beachboom 2012, op de agenda voor zaterdag 18 augusT tus. Wie meer wil weten kan kij ken op: www.beachboom.com De Schouwen-Duiveland Runners aan de bak. foto's Dirk-Jan Gjeltema T (0)118 - 60 69 01 I www.trendhomemiddelburg.nl www.eenwereldvolwonen.nl MORTIEREBOULEVARD 40 MIDDELBURG M /V/ Vraag naar de voorwaarden, j kozijnen zonwering dakkapellen overkappingen garagedeuren raamdecoratie T 0118 - 441 944 www.ascozeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59