Plan vaste ambulancepost blijft slepen Monument SCHOUWEN-DUIVELAND Viezigheid Gemeente ziet mogelijkheden, maar zegt geen termijn te kunnen noemen Werk aan wegen almanak bij Vaanplein intratuin DONDERDAG 24 mei 2012 21 PZC Klaar voor de start 22 en 23 door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Mogelijk nog dit jaar wordt begonnen met de bouw van een vaste ambulance post in Burgh-Haamstede. Dat ant woordt het college van burgemees ter en wethouders van Schou- wen-Duiveland op vragen van de fractie van de Christenunie. CU-woordvoerder Wim Dorst is teleurgesteld. „Het is mij te vaag allemaal", aldus Dorst. „Er wordt inmiddels al zo'n twee jaar gesproken over de bouw van een vaste ambulancepost in Burgh-Haamstede, maar er ge beurt maar steeds niets." Eind 2009 deelde Connexxion Am bulancezorg het college mee dat het de wens was in Burgh-Haam stede een definitieve ambulance post in te richten en de post op de Oosterscheldekering op te heffen. In afwachting daarvan werd aan de Hogeweg een tijdelijk ambulan cepost ingericht. Ondertussen werd gezocht naar een duurzamer oplossing; een post bij of aan de brandweerkazerne in Haamstede. De gemeente ziet mogelijkheden voor een aanbouw aan de achter zijde. Op de vraag van Dorst wan neer de bouw van een definitieve ambulancepost van start gaat ant woordt het college dat zij daar op dit moment nog geen termijn aan kan verbinden. Wel melden B en W dat de bouw te realiseren is binnen het bestem mingsplan en bovendien bouwvet- gunningvrij. „Het is dus zeker mo gelijk dat dit jaar nog met de bouw kan worden gestart", aldus het college. Dorst had graag meer duidelijkheid gehad. „Ik snap ge woon niet waarom het allemaal zo moeizaam gaat. Het college zegt, zelf dat ter plaatse vergunningvrij gebouwd kan. Wat is het pro bleem dan? Het college zegt dat het 'zeker mogelijk' is. Nou, dat was het twee jaar geleden ook al." Het college verzekert Dorst dat de gemeente, hoewel de regie in han den van Connexxion Ambulance zorg is gegeven, de verantwoorde lijkheid houdt voor het bouwen van een permanente ambulance ambulancepost. „Dat blijft via de gemeente lopen." Op zich positief, vindt Dorst, maar desalniettemin is hij niet van plan genoegen te ne men met de antwoorden van het college op zijn vragen. „Nee, ik vind dit absoluut teleurstellend. Dit wordt zeker vervolgd." Connexxion beraadt zich nog op een reactie. IRIKZEE - Het is voorgoed gedaan het de voormalige Graanbeurs in Kerikzee. Woensdag werden de gutste resten van de verenigings zaal en de aanpalende loodsen met de grond gelijk gemaakt. Ook een zeventiende eeuwse muur aan de Hoge Molenstraat, nota bene een gemeentelijk monument. De gebouwen achter het Huis van Nassau maken plaats voor een tijde lijk parkeerterrein. De monumen ten- en welstandscommisie, die zich in maart over het plan boog, ging akkoord met de sloopvergun ning. Voorwaarde was wel dat de resten van de uit 1650 stammende muur hergebruikt zouden worden in het ontwerp van het parkeerter rein. De welstandscommissie stel de voor om er een halfhoge afschei dingsmuur van te maken, maar die suggestie is door de gemeente niet overgenomen. Wel worden volgens een woord voerder van de gemeente de con touren van het oude bouwwerk zichtbaar in het nieuwe parkeerter rein. Hoe dit vormkrijgt is onduide lijk, de precieze vormgeving van het aan te leggen terrein is nog niet bekend. Mogelijk worden ook de eeuwenoude bakstenen van de muur verwerkt in het terrein. De oude loodsen achter het Huis van Nassau aan de Hoge Molenstraat in Zierikzee zijn deze week gesloopt. De buitenmuur van één van de gebouwen (links) stamde uit 1680 en was daarom een gemeentelijk monument. Rechts wat er gisteren na de sloop van over is. (archief)foto's Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl ROTTERDAM - Rond het Vaanplein bij Rotterdam wordt volgende week gewerkt aan de weg. Dat ge beurt in de nachtelijke uren. De wegvakken worden geasfalteerd. Het gaat om de verbindingsweg tussen de A29 (Bergen op Zoom -Rotterdam) naar de A15 in beide richtingen. Daarnaast wordt, ook gewerkt aan de hoofdrijbaan A29 en de afrit naar het Zuidplein. De afsluitingen zijn verdeeld over meerdere dagen. Informatie: www. verkeersloketzuidholland@rws.nl Zoals gebruikelijk komen op de vrij dag de twee kleindochters bij hun op- pasopa en -oma in Goes. Zo ook de ze week. Vanwege hel wat regenachtige weer die dag, zijn de grootouders genood zaakt de twee meiden van 21/2 en 1 jaar binnenshuis te amuseren. Spelle tjes doen, puzzeltje maken, favoriete verhaaltjes voorlezen. Oma maakt heerlijke limonade en opa laat tot grote hilariteit de poppetjes dansen op zijn knieën zodat de meiden flink op en neer hopsen. En dan, als ze door hun ouders weer worden opge haald, laat de oudste, die toch al be hoorlijk taaiwijs is geworden, horen dat ze al weet hoe het hoort. Vanuit haar kinderstoeltje in de auto klinkt het bij wijze van afscheid „Dag lieve oma, en bedankt voor al le viezigheid hoor". Even staan opa en oma perplex, maar dan begrijpen ze wat de hum mel bedoelt: ze heeft het gezellig ge vonden! Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl j geeft kleur aan groen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57