Hoeveel kost de duurste pen uit het assortiment Sleepvaart in dene eeuw te zien in Maassluis II donderdag 24 mei 2012 T T etalage www.pzc.nl/uit De eigenaren van Littooij Van Rijk kopen alle spullen zeifin. Rn dat betekent in het voor- en najaar een gang naar de vakbeurzen. Dat is voor Mariëtte Littooij echt geen straf: „Ik vind dat helemaal gewel dig. We moeten ons dan echt in houden om niet te veel in te ko pen." De karakteristieke gevel aan de Segeersstraat in Middelburg Vulpennen in alle soorten en maten zijn bij Littooij en Van Eijk verkrijgbaar. Van degelijke pennen voor scholie ren tot luxe exemplaren met een gouden pen. De lezersvraag van de ze week luidt: wat is de prijs van de duurste pen in het assortiment van de Middelburgse winkel? Voor de winnaar ligt een cadeaubon van vijftig euro klaar. Inzendingen kunnen tot en met dinsdag ge stuurd worden naar info@littooijenvaneijk.nl of Segeer- straat 31, 4331JM Middelburg; Linda en Jan Bosman van Magno lia Bloemen- en Woonaccessoires in Bruinisse werden onder reacties bedolven naar aanleiding van de prijsvraag van vorige week. Velen waagden een gokje bij de vraag hoeveel klokken er aan de wand hangen in de winkel. De fa milie C. Geelen uit Aagtekerke ('We doe un hokje') kwam als eni ge met het goede antwoord: 26 klokken. De winnaar krijgt een cadeaubon van de winkel ter waarde van 30 euro cadeau. Sleepvaart in de 21e eeuw is de titel van een nieuwe wis seltentoonstelling in het Na tionaal Sleepvaart Museum in Maassluis. Zaterdag vindt de ope ning plaats. Er is in de afgelopen tien jaar veel veranderd in de bedrijfstak. Heden daagse sleepboten lijken technisch gezien nauwelijks meer op de voer tuigen die zo'n veertig jaar gele den werden gebouwd, laat staan op de honderd jaar oude. Een voorbeeld. De stoommachi nes op zeeslepers van honderd jaar geleden leverden maximaal 1500 pk. In de jaren dertig van de vorige eeuw verschenen de eerste motorsleepboten. Het vermogen van de Zwarte Zee bedroeg 4200 pk. Het schip was daarmee jaren lang de sterkste zeesleper ter we reld. Dat vermogen is niks vergele ken met de Smit Rotterdam uit 1975 met 22.000 pk. Ook aan het uiterlijk van sleepboten is veel ver anderd. De stoom-havenslepers van vroeger, werden vijftig jaar ge leden motorslepers. Die voertui gen werden nog steeds uitgerust met schoorstenen. De expositie toont door middel van foto's, voortstuwings- en scheepsmodellen hoe de sleepvaart zich heeft ontwikkeld, met name de laatste tien jaar. Dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur, behalve op maandag. De sleepboot Singapore, representatief voor de moderne sleepboot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51