io I uit Kantoorvakhandel kan ook kleurig zijn agenda liligiiSis donderdag 24 mei 2012 Marriëtte Littooij en Jos van Eijk in hun kantoorvakhandel. Voor hen i§ op de website van de zaak (www.littooijenvaneijk.nl) een kortingsbon te downloaden. In de vakanties stappen ook de toeristen weer nieuwsgierig het pand-met-de-bijzondere-gevel bin nen. „Dat is een heel vrolijk publiek", is de ervaring van Littooij. Naast ansichtkaarten, waaronder die ge maakt door Zeeuwse fotografen, verkoopt de zaak ook toeristische artikelen. „Ik moet zeggen, we hebben nooit zeurkousen in de winkel." Vooral als het wat minder weer is, komen gezinnen met kinderen een kijkje nemen. door Theo Giele Een scholier is op zoek naar een nieuwe schoolagenda, een toeriste rekent bij Mariëtte Littooij een setje aparte ansichtkaarten af, terwijl haar partner Jos van Eijk de tijd neemt om aan een klant uitge breid de verschillen tussen vulpen nen uit te leggen. Littooij Van Eijk heet de kan toorvakhandel aan de Segeers- straat in Middelburg. Kantoorvak handel? Dat hoeft dus niet te bete kenen dat er slechts pakken kopi eerpapier, grootverpakkingen kluifbalpoints en dozen vol gele kleefpapiertjes en paperclips in sta len rekken tegen de wand ge plaatst staan. Integendeel, de win kel is juist een bijzonder kleurig ge heel. De zaak werd drie jaar geleden ge opend in een van de opvallendste panden in de buurt. Jarenlang zat er een sigarenzaak in gevestigd. Het karakteristieke houtwerk in de gevel is begin vorige eeuw aan gebracht als een eyecatcher, een manier om de aandacht van de voorbijganger te trekken. En dat lukt honderd jaar later nog altijd. De sigaren en sigaretten hebben plaats gemaakt voor alles wat met kantoor, school en schrijven te ma ken heeft. Na drie jaren is het ondernemers- paar 'heel tevreden' hoe de zaken de eerste jaren zijn gelopen. „Als je in deze crisistijd, de winkel draaiende weet te houden kan het alleen maar beter gaan", zegt Mariëtte Littooij optimistisch. Mensen hebben voor kwalitatief goede spullen en service nog altijd geld over. Dat geldt voor zowel de zakelijke als de particuliere klan ten. In de vitrine liggen inderdaad prachtige vulpennen. Ook de kantoorvakhandel kent zijn seizoenen. Mei is een relatief rustige tijd, maar binnenkort ko men de scholieren weer voor hun agenda's (Littooij: 'Angry Bird lijkt een trend te worden'), potloden, stiften, passers en wat niet meer. VRIJDAG 25 MEI Goes Gratis kinderdansles Humanitas Ho me-Start. Dansschool Janvier Dancemasters, Jacob Valckeplein 4. 13.00 uur. Middelburg Bomenwandeling. Vertrek vanaf Markt, 43.30 uur Kunstenaars en ondernemers gaan met elkaar in gesprek over de rol die kun stenaars kunnen hebben binnen het be drijfsleven. Kabinetten van De Vleeshal, 15.00 uur Friday Fusion, met vanaf nu ook VJ-schermen. Café Schuttershof, 23.00 uur ZATERDAG 26 MEI Borssele Jaarmarkt van Sport Vereniging Borsse le met het thema 'power'; concerten in de Catharinakerk. 10.30-16.00 uur. Domburg Fietstocht 'Fietsen langs verborgen bui tens'. Omgeving Domburg, 13.30-17.00 uur. Startlocatie volgt na aanmelding bij Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Goes Schrijfster Esther Verhoef signeert haar nieuwe boek Tegenlicht. Boekhandel de Koperen Tuin, 15.30-16.30 uur. 's-Heer Arendskerke Wielrronde Nederlands Kampioen schap Intellectual Disabled met de Goese renner Joannathan Duinkerke; dikkeban- denrace. Kamperland Aspergekookdemonstratie met profes sionele kok en gratis proeverij. Verscentrum Sandee, 12.00-15.00 uur. Oost-Souburg Kinderdagverblijf De Zoete Inval houdt open dag met rondleidingen/informatie. Burgemeester Stemerdinglaan 42a, 10.00-16.00 uur Boeken-platenmarkt. Bij kerk aan Oranjeplein, 9.00-16.00 uur.. Renesse Insectenkenner Anton Baaijens geeft een excursie door tuin NME-centrum. Roelandsweg 3,14.00-16.00 uur Serooskerke (W) o Tuinfair Bloenen op 54. Noordweg 54, 10.00-16.00 uur. Sint-Maartensdijk Excursie door de Pluimpot en langs de Oosterscheldekust met gids Staatsbosbe heer, op zoek naar wilde orchideeën. Vertrek P-plaats Kastelijnweg, 10.00 uur. Sluis o Open weekend bij struisvogelboerderij Monnikenwerve. Hogeweg, 10.00-18.00 uur Zierikzee Schrijfster Esther Verhoef signeert haar nieuwe boek Tegenlicht. Boekhandel De Vries, 12.00-13.00 uu. ZONDAG 27 MEI Heinkenszand Pinkstermarkt en Oldtimerbeurs. Optredens van o.a. Surrender. Industrieterrein Noordland, 11.00 uur Oud-Vossemeer Openluchtdienst. Zelf Idapstoel meene men. Boomgaard De Hoogkamer, Langeweg 4, 16.00 uur Heinkenszand Puzzel-gezelligheidsrit Motor- en Auto club De Zeeuwen. Sporthal De Stenge, 18.30 uur. Vlissingen Pinkstermarkt. Boulevards, 10.00-17.00 uur MAANDAG 28 MEI Baarland Dag van het Kasteel: varen op de slot gracht en andere activiteiten. Slot Baarland, 9.30-17.30 uur Middelburg Dag van het Kasteel: rondleiding. Ter Hooge, Breeweg, 14.00-16.00 uur Oostkapelle Vogelwandeling bij kasteel Westhove. Terra Maris, 06.00-07.30 uur. WOENSDAG 30 MEI Meliskerke Fancyfair Peuterspeelzaal Klein Duimp je'. Burg. Adelaarstraat 1, 14.00-16:00 uur. Hp I MVDfaRV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50