r i'pfe 1 HHHHHMMHI WÊÊ 3000 3 Hl De lip dringt voor de Kamer 'We kunnen de Zeeuwen straks beter verbinden' Rotterdam Doom Vlissinqen 1 PÈr- 4 |S1!§§ j§!'mm graszaad voor EK DLF-Trifolium/ Innoseeds levert commentaar Wonen 4.0 donderdag 24 mei 2012 Mariniersmonument foto Wikipedia foto ANP Amfibische training-van MOC en GOEM Opleiding besturing landingsvaartuigen f r Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Frank Balkenende MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta begeeft zich op het pad van de mo biele telefonie. Delta Mobiel draait tot november op proef. Delta wil beslist geen prijsvechter worden en mikt dan ook niet op grote aantallen klanten. Het be drijf beperkt zich met de nieuwe mobiele telefonietak tot Zeeland. „Mobiele telefonie past in ons hui dige productaanbod van vaste tele fonie en internet. We gaan er geen goud aan verdienen, het is vooral een middel om in de toekomst de Zeeuwen beter en op een slimme manier te verbinden. We werken aan apps voor mobiele telefoon en i-Pad, bijvoorbeeld voor service in de recreatie en zorg. Denk aan con tact met het ziekenhuis. Over een aantal jaren kun je deze apps waar schijnlijk ook via je televisie aan klikken", zegt Willem-Jan Krab. Delta beperkt zich tijdens de proef tot twee abonnementen. Basis (8,95 euro) biedt 150 belminuten of sms'jes. Het pakket Mobiel Compleet biedt het dubbele. Voor een brede dekking in Zeeland draait Delta Mobiel op het net werk van KPN. Delta onderscheidt zich op twee punten, die volgens het bedrijf 'uniek' zijn. „We zorgen dat klan ten in België kunnen bellen tegen Nederlands tarief Verder rekenen, we af per seconde, wat een zeld zaamheid is. Daarnaast kun je met het Compleet Mobiel-pakket onbe perkt bellen met andere Delta Mo biel-gebruikers. Je kunt tevens on beperkt bellen met één Zeeland- net-nummer", zegt Luuck Menger van de afdeling productmanage- ment. Delta start de proef met duizend simkaarten en een actie. Vanaf dinsdag 29 mei worden vijf stuks her en der in de provincie ver stopt. Via sociale media geeft het bedrijf tips waar de simkaarten kunnen liggen. De vinder mag een jaar lang gratis bellen. www.deltamobiel.nl KAPELLE - De teams die meedoen aan het EK Voetbal in Polen en Oekraïne, spelen straks mogelijk op gras van Deens-Nederlandse bodem. Het Deens-Nederlandse bedrijf DLF-Trifolium/Innoseeds, met een vestiging in Kapelle, heeft graszaad geleverd voor stadions waar de nationale voetbalteams aantreden. Ook voor diverse sta dions van de Olympische Spelen in Engeland is gras ontwikkeld door DLF-Trifolium/Innoseeds. Het snelkiemende 4Turf-graszaad- mengsel kan veel hebben en droogt nauwelijks uit, zegt het be drijf door Jeffrey Kutterink Zeeland moet ook op dat andere belangrijke dos sier - de verhuizing van de marinierskazerne - veel geduld oefenen. Pas volgende week besluit de Tweede Kamer of de verplaatsing nog voor de verkie zingen wordt behandeld. Het is alweer een maand of negen geleden dat bekend wordt dat de fensieminister Hans Hillen onder zoekt of de Van Braam Houck- geestkazerne in Doorn kan wor den verplaatst naar Vlissingen. Na veel gerij fer hakt hij begin vorige maand de knoop door: de kazerne gaat naar Zeeland. In een brief aan de Kamer schrijft Hillen dat dat wel 60 miljoen meer kost dan re novatie van de huidige kazerne. De Tweede Kamer is te klein. Geen enkele partij wil dat er nu met geld wordt gesmeten. Dat is niet uit te leggen in een tijd dat zwaar op Defensie wordt bezui nigd en 6000 mensen hun baan verliezen. Hoe het gat wordt ge dicht is de Kamer onduidelijk. Alle defensiewoordvoerders zitten vol vragen. Ze besluiten Zeeland en Utrechtse Heuvelrug (waar Doorn onder valt) uit te nodigen om hun ideeën te verduidelijken. Ook scha kelt de Kamer het eigen onder zoeksbureau in om beide plannen door te lichten. Dat moet zo gebeu ren dat kale cijfers overblijven en ze één op één te vergelijken zijn. Alleen dan kan een weloverwogen keuze worden gemaakt. Het inter ne rapport is er, maar is vertrouwe lijk. Ondertussen lobbyt Zeeland bij de Kamer. Na aanpassing van haar plan zou verplaatsing 3,5 miljoen euro goedkoper zijn dan renovatie. Maar de Kamer blijft kritisch. Door de val van het kabinet is de hoorzitting uitgesteld. Of die door gaat blijkt volgende week. Dan ook beslist de Kamer of nog voor de verkiezingen over de verhui zing wordt gesproken. Dat zegt overigens nog niets over de uit komst. Ondertussen begint de tijd te dringen. Want-over zes weken gaat de Kamer met reces. Daarna volgen al snel verkiezingen. mariniers gaat de marinierskazerne in Vlissin gen huisvesten als alle onderdelen van het Korps Mariniers er zouden worden gehuisvest Huiseigenaren, make laars, huurders en woningbouwvereni gingen zijn het eens over de toekomst van de wo ningmarkt Zij stellen maatrege len voor die in dertig jaar tijd 'tot een goed functionerende markt' moeten leiden: afhouw van de hypotheekrenteaftrek en jaarlijkse extra verhogingen van de huren zijn de opvallend ste. Het moet nog maar blijken of deze keuzes politiek haalbaar zijn. Op Wonen 4.0 is meer aan te merken. Het plan lijkt bijvoor beeld vooral opgesteld om de handel in huizen, de doorstro ming naar duurdere huurpan den en de nieuwbouw aan te ja gen. Daar zullen heel veel tevre den mensen die niet op een 'wooncarrière' zitten te wach ten absoluut geen boodschap aan hebben. Verder weet Wonen 4.0 zich geen raad met de belangrijkste belemmering voor betaalbare huisvesting: de grondprijzen. Al met al is dit advies tamelijk onvoldragen. VIDEO Hoogste onderbouw gasplatform Heerema gaat op transport. Bekijk de video op www.pzc.nl EN VERDER Lees het blog van Jan van Damme over nieuwe Zeelandboeken: www.pzc.nl/blog/ STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3