sport 131 tiptop in orde m Krajicek: door wonder toch naar Roland Garros Hockeysters Anand en te sterk Gelfland voor België zjj aan zij Polen wil dat Russen ander hotel kiezen VANAF 29 MEI BIEDEN VANAF €0 KIJK ALVAST OP WWW.PZC.NL/VEILING FZC donderdag 24 mei 2012 PARIJS - Tennisster Michaëlla Kraji cek doet toch mee aan Roland Gar- ros. De 23-jarige speelster werd vo rige week in Praag geopereerd aan haar rechterknie, waar ze veel last r van had. 1 Krajicek dacht in eerste instantie maanden uitgeschakeld te zijn en daardoor behalve Roland Garros en Wimbledon ook de Olympi sche Spelen te missen. „Maar het lijkt erop dat mijn dokter wonde ren heeft verricht", vertelde ze gis teren. „Ik kan toch op Roland Gar ros spelen, al zal dat alleen in het enkelspel zijn." Begin vorige week bracht Krajicek nog naar buiten dat ze maanden lang aan de kant zou staan. „Mijn knie verkeert in zo'n slechte staat dat ik pijn heb wanneer ik ge woon loop of zelfs wanneer ik op bed lig. Ik ben er kapot van." Na de operatie in Praag was Kraji cek al een stuk optimistischer. „Geen gescheurde meniscus, dus dat is heel goed nieuws", twitterde de Almeerse na de ingreep. De nummer 71 van de wereld sprak toen de hoop uit binnen tien dagen weer op de baan te kun nen staan. Nu blijkt ze zelfs op tijd hersteld voor Roland Garros, het tweede grandslamtoemooi van het jaar dat zondag begint. Arantxa Rus heeft tijdens haar partij in de tweede ronde van het WTA-toernooi in Brussel gebles seerd opgegeven. De 21-jarige in woonster van Monster had te veel last van haar rug. Rus gaf na een uur op, bij een 3-1-achterstand in de tweede set. De eerste had ze met 6-2 al moeten afstaan aan haar Zweedse opponente Sofia Ar- vidsson. Rus had dinsdag verras send gewonnen van de Chinese Zheng Jie. De Westlandse gebruik te het toernooi van Brussel als voorbereiding op Roland Garros. ABONNEE VEILING VINTERSPORT ERIK PR r. oT»o sportreizen Piet Voskamp migen hebben dat nog niet door. Ze lopen vaak met ipods op en ho ren dus niks." Het restant van het parkoers is het domein van de halve marathon. Na ruim tien kilometer doemt het laatste keerpunt op. Een stukje voor Zoutelande, bijna recht voor minicamping Duinvliet waar ook scharreleieren worden verkocht, staat de vereiste 10,574 kilometer op de teller. Terug gaat het weer, via dezelfde, prachtige route. De vijftien kilometer bevindt zich voor Duinhuis Dishoek, een vakan tiehuisje, idyllisch onderaan de duinen gelegen. De zon schijnt, op de Schelde komt een marineschip voorbij dat even vriendelijk toe tert, en de terrassen zitten lekker vol. Terug op de Zeilmarkt staat er 21.045 kilometer op Leijdekkers computer. Vijftig meter te weinig dus voor de halve marathon! Waar schijnlijk heeft hij fanatieker dan anders afgesneden. De oplossing is simpel: het keerpunt van de halve marathon moet net voorbij de mi nicamping met z'n scharreleieren liggen. Het parkoers ligt er prachtig en perfect opgemeten bij. Nu nog een mooi weertje, op 30 juni en veel deelnemers. Inmiddels hebben zich er meer dan zevenhonderd aangemeld. Er kunnen er gerust nog een paar honderd bij. Ieder een is welkom! Inschrijven en alle informatie op www.pzc.nl/familieloop WARSCHAU - Polen heeft de Russi sche voetbalbond gevraagd niet het Le Meridien Bristol-hotel, mid den in het centrum van War schau, te gebruiken als hun uitvals basis tijdens het Europees kam pioenschap voetbal. De Poolse minister van Sport vreest mogelijke spanningen, aan- gezien vlak bij het hotel maande lijks een mars wordt gehouden ter nagedachtenis aan de voormalige Poolse president Lech Kaczynski. Kaczynski overleed in april 2010 bij een vliegtuigcrash vlakbij de Russische plaats Smolensk. Vol gens een officieel rapport was de ramp - waarbij alle 96 inzittenden om het leven kwamen - te wijten aan fouten van de Poolse piloten, maar vele Polen geloven in com plottheorieën dat Russische autori teiten betrokken waren bij de dood van de Moskou-criticaster Kaczynski. „We hebben het team verteld dat het in hun eigen belang is een ver huizing te overwegen", sprak Joan na Mucha, de Poolse minister van Sport. „Ik heb al maanden geleden aange kaart dat dit een moeilijke situatie kan opleveren, maar toen is er niks veranderd. De gesprekken gaan door, er zal binnen enkele da gen een definitief besluit worden genomen." Dick Advocaat is bondscoach van de Russische ploeg. Zijn team is in gedeeld in poule A met Polen, Griekenland en Tsjechië. Jan Vertonghen draagt vrijdag tijdens de oefenwedstrijd tegen Montenegro de aanvoerdersband bij de Belgische voetbalploeg. „Na het afhaken van Vincent Kom- pany, Thomas Vermaelen en Dan iel van Buyten moesten we een vierde kapitein kiezen. Vertongen kan die rol perfect op zich ne men", zei interim-bondscoach Wil mots over de aanvoerder van Ajax. MOSKOU - Viswanathan Anand en Boris Gelfand geven elkaar tijdens de tweekamp om de wereldtitel schaken geen duimbreed toe. In de negende partij kwamen beide grootmeesters na een lange strijd remise overeen, waardoor de stand 4,5-4,5 werd. De Indiase titelhouder probeerde zijn Israëlische opponent te veras sen met een nieuwtje, maar dat mislukte faliekant. Na een zet of twintig had Gelfand een zeer pret tige uitgangspositie. Hij slaagde er echter niet in de winst te vinden. Na vijf uur denkwerk'stelde de we reldkampioen na de 49e zet deling van het punt voor. Dat werd door de Israëliër geaccep teerd. atletiekbaan van Dynamica. ARNHEM - Bondscoach Caldas heeft woensdag kunnen constate ren dat zijn Nederlandse hockey- ploeg in de voorbereiding op de Olympische Spelen een stuk ver der is dan België. Oranje won het oefenduel met de België, in Londen de eerste tegen stander in de groepsfase, in Arn hem met 5-0. Caldas had, omdat de internatio nals van Den Bosch en Laren nog Europa Cup moeten spelen, de se lectie aangevuld met talenten uit Jong Oranje. Tegen België was het verschil amper te merken. Sabine van Silfhout scoorde tweemaal. De andere doelpunten kwamen van Marilyn Agliotti, Claire Verhage en foto Lex de Meester Kelly Jonker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31