301 sport Parkoers Familaelo< Dertiende titel voor Stephanie Rombout Baaijens-van de Vrie heeft vervoersprobleem Roeiduo Janssen/Hogerwerf opmerkelijk snel naar Londen Hans Leijdekker meet route tot op de meter nauwkeurig na Turnschool op zoek naar talenten Medaillewinnaars pas later naar koningin Snelle nederlaag Schweertman op EK QPR-speler Barton 12 duels geschorst familieloop donderdag 24 mei 2012 TERNEUZEN - Het houdt maar niet op met de zegereeks van Stepha nie Rombout op de Zeeuwse kam pioenschappen zwemmen. Dins dagavond veroverde de zwemster van De Zeeuwse Kust in het bui tenbad van het zwembad in Ter- neuzen haar dertiende gouden me daille van het toernooi. Rombout won de 400 meter wisselslag in een tijd van 5.35.69. Haar clubgenote Romy Hoogend- ijk werd tweede- in 5.36.80. Een bronzen medaille was er voor Ma- non Aerssens (Schelde) in 5.44.88. Op de 8oom vrij bezorgde Romy Hoogendijk Stephanie Rombout een zeldzame nederlaag. De DZK-zwemster noteerde een tijd van 10.21.43. Rombout wérd twee de in 10.41.40. Demi van de Werf maakte het DZK-podium compleet door in 10.59.65 derde te worden. De jeugd was bijzonder goed op dreef in Terneuzen. Diego de Me ijer (Bruinvis) won de 200 meter vlinderslag in 2.22.09, voor Schelde- zwemmer Cas van Vorstenbos (2.25.97) en Niek de Ridder (DZK) in 2.29.96. Casper Zwier (DZK) won de 1500m vrij in 17.39.89. Hij lag ver voor op Angelo de Me- ijer(Bruinvis), die in 19.48.30 twee de werd. Jan Brink(DZK) werd in 20.08.77 derde. Vanavond (donderdag) worden in Terneuzen de laatste wedstrijden van de Zeeuwse kampioenschap pen gezwommen. door Koen de Vries MIDDELBURG - Ze heeft een eerste goede stap gezet richting Paralym pics, maar toch raakt het Olympi sche toernooi een beetje uit het zicht voor dressuuramazone Tessa Baaijens-van de Vrie. De 32-jarige Goese die sinds een val van haar paard in de Grade III, een klasse voor lichamelijk gehan dicapten, uitkomt heeft proble men om met haar merrie Riana op de plaats van bestemming te ko men. Tot voor kort nam een sponsor het vervoer en de kosten daarvan voor zijn rekening, maar het be drijf is failliet en Baaijens-van de Vrie heeft geen vervanger kunnen vinden. „Een paar keer heeft ie mand me geholpen", vertelt de amazone. „Maar ik heb ook al wat wedstrijden moeten missen." Dinsdag verscheen Baaijens-van de Vrie niet op de centrale trai ning in Uden. „De bondscoach was er niet blij mee", vertelt ze. „Maar ik heb nog steeds geen op lossing kunnen vinden." MIDDELBURG Turnschool Zeeland is op zoek naar talenten. Op 6 juni houdt de dub een open training voor kinde ren die in 2004, 2005 of 2006 zijn geboren. De turnsters van de Turnschool mogen vanaf hun negende aan lan delijke wedstrijden meedoen. De turntest wordt gehouden in de trai ningszaal aan de Dreesstraat 2 in Vlissingen. OUDERKERK A/D AMSTEL De ontvangst door de koningin van de medaillewinnaars op de Olympische Spelen zal pas in de cember plaatsvinden. Vanwege het honderdjarig bestaan van NOCNSF wordt de huldiging gekoppeld aan die van medaillewinnaars bij de Pa ralympics. De deelnemers aan de Spelen worden 13 augustus ont haald in Den Bosch. Een dag later is huldigt premier Rutte. Komende week doemen er nieu we problemen op. Woensdag is de eerste finaleronde van de BMC Cup, een prestigieuze wedstrijd in De Steeg (Gelderland). De beste zes mogen er zaterdagavond de kür rijden. Baaijens: „Ik heb een rijbewijs, maar kan alleen korte stukjes rij den. Grote afstanden rijden is niet verstandig. In het weekeind rijdt m'n man vaak, maar door de week moet hij werken." De week na de BMC Cup is het NK in Hoofddorp, dat tegelijker tijd een obeservatiewedstrijd voor de Paralympics is. Baaijens-van de Vrie móet er verschijnen, anders komt haar plaats in de selectie in gevaar. Bij de eerste observatiewed strijd, begin deze maand in Mann heim, stelde ze nadrukkelijk haar kandidatuur voor Londen. Inmiddels legt Baaijens-van de Vrie contact met de hoogste gele dingen van de paardensportbond. Ze hoopt dat die haar kan helpen het probleem op te lossen. HELSINKI Piedro Schweertman is in de eerste ronde van de Europese kampioen schappen squash in Helsinki uitge schakeld. De voormalige inwoner van Koudekerke verloor na een wisselvallige partij van de Tsjech Daniel Mekbib: 11-8, 6-11, 8-11,11-6, 10-12. Schweertman was de enige Nederlander die verloor. Zijn vier landgenoten haalden wel de vol gende ronde. LONDEN De Engelse voetballer Joey Barton kan zijn voorbereiding op het vol gende voetbalseizoen later begin nen. De speler van Queens Park Rangers is voor twaalf duels ge schorst. Barton gaf tegen Manches ter City een elleboogstoot aan Car los Tevez. Nadat hij rood had gekre gen, trapte hij Sergio Agüero en probeerde hij Vincent Kompany een kopstoot te geven. MIDDELBURG - Je zou zeggen dat een atletiekbaan voor hardlopers is maar op deze zonovergoten mid dag is op de accommodatie van Dy namica alleen een fietser te zien. Het is Hans Leijdekker uit Middel burg. Hij is een van de weinigen, zo niet de enige van de club die met z'n mountainbike ongestraft over het kunststof mag rijden. De 62-jarige Walchenaar treft de laat ste voorbereidingen om de afstan den van de PZC Familieloop vast te leggen. Leijdekker heeft de 3,10 en 21,1 ki lometer van de Familieloop twee jaar geleden ook uitgemeten. Voor de zorgvuldigheid doet hij dat nu nog een keer. Je weet nooit of er iets aan het parkoers veranderd is. Het handigst is om het 's nachts te doen. Dan is er nauwelijks last van verkeer, zodat je de bochten kunt afsnijden. Net als de atleten doen. Dat gaat echter wel erg ver en bo vendien is het parkoers op veel plaatsen slecht verlicht. Op het stuur van z'n mountainbi ke heeft Leijdekker een computer tje dat met behulp van en sensor op de band het aantal omwentelin gen van het voorwiel telt. Eerder heeft hij heel nauwkeurig bepaald hoe lang één omwenteling is. Op de baan controleert hij of zijn me ting klopt. Hij rijdt vier rondjes van vierhonder meter, waarbij hij probeert de vereiste afstand van vijftien centimeter tot de binnen rand te bewaren. „De omwenteling van het wiel heb ik tot op de millimeter nauw keurig uitgemeten. Ik ben een beet je een fetisjist op dit gebied, ik word wel eens een beetje moe van mezelf', openbaart hij. Het bete kent wel dat hij redelijk zeker is van zichzelf: „Als m'n meting niet klopt, vreet 'ik een bezem op." Dat hoeft gelukkig niet. Na de vier rondjes staat er 1,600 kilometer op de computer. Klopt precies! Na deze test gaat het naar de Zeil- markt in Vlissingen, waar op 30 juni start en finish van de Familie loop zijn. Onderweg vertelt Leij dekker dat hij ooit een fanatiek at leet was, maar dat een chronische deur van de Zeevaartschool, .bij nummer 154, staat er anderhalve kilometer op de teller: het keer punt voor de drie kilometer. Bij Dishoek is een moeilijk punt. De lopers van de tien kilometer moeten rechtdoor. Honderdtwin tig meter verderop, vlak voor hotel Westduin, is hun keerpunt. De hal- vemarathonners moeten rechts, het schelpenpad op. Leijdekker: „Die groepen zijn soms moeilijk te scheiden. Er staan wel borden en er wordt wel geroepen, maar som- maandag 28 mei 2012 kuitblessure een eind aan z'n car rière heeft gemaakt. Tegenwoordig is hij een fervent mountainbiker. In z'n hardlöoptijd trainde hij ne gen keer per week voor de mara thon. Vier keer in het weekend, op werk dagen één keer. „M'n sociale leven speelde zich af tussen de duurlo- pen door", kijkt hij terug. „Maar het was toch een prachtige tijd." Leijdekker, sinds kort bestuurslid van Dynamica en daarnaast ook nog op vele andere fronten actief voor de atletiekclub, liep vijf mara thons. Z'n snelste was in 1990 in Etten-Leur: 2.51.16. Bij de start zet Leijdekker z'n com putertje op nul en dan gaat het via de Nieuwendijk en het Bel- lamypark de Boulevard op. Recht voor de Gevangentoren is er een kilometer voorbij en bij een voor- Routes PZC Familieloopj Hans Leijdekker test z'n computertje op d« LUZERN - Het is soms ongelijk ver deeld in de wereld. Vele topspor ters stoppen vaak tevergeefs hun hele hebben en houden in hun loopbaan om tenminste één keer aan de Olympische Spelen te mo gen meedoen. Maar er zijn ook ge luksvogels die zomaar ineens de olympische ploeg komen binnen vliegen. Tot die gezegende catego rie behoren de roeisters Inge Jans sen en Ellen Hogerwerf De twéé debutanten op het hoog ste niveau werkten dinsdag op de befaamde Rotsee in Luzern pas hun vijfde gezamenlijke wedstrijd af in de dubbeltwee. Het betrof de finale van het olympisch kwalifica tietoernooi. Het Nederlandse twee tal maakte het onmogelijke waar: met een keurige tweede plaats ach ter Amerika voldeden Janssen en Hogerwerf precies aan de olympi sche eis. „Het is haast onwerkelijk hoe snel het met ons is gegaan", erkent Jans sen een dag na het historische Hol landse halfuurtje waarin ook de lichte mannenvier-zonder en de lichte vrouwen dubbeltwee een olympisch ticket veiligstelden. „Natuurlijk hadden we Londen aan het begin van het seizoen wel in ons achterhoofd zitten. Maar ei genlijk hadden we nooit verwacht dat we het ook daadwerkelijk zou den halen." Op initiatief van Ho gerwerf namen de twee roeisters vorig jaar in Amsterdam deel aan het WK onder 23 jaar, in de twee-zonder. „Ik kon qua leeftijd nog net mee doen", grinnikt Hogerwerf. „We haalden brons binnen. Daar waren we best tevreden mee. Maar op dat moment hield ik er totaal geen rekening mee dat ik samen met In ge op een ander nummer naar de Olympische Spelen zou gaan." Janssen en Hogerwerf droomden vorig jaar september nog van een plaatsje in de prestigieuze vrou wen acht, maar na een krap half jaar kregen ze te horen dat ze in het zware selectieproces waren af gevallen. „Toen heb ik in februari Inge weer gebeld en gevraagd of ze zin had in een avontuur in de dub beltwee. Dat was in het begin wel even wennen. Maar we hadden al snel samen de juiste slag te pak ken."^ De zesde plaats in de finale van de eerste wereldbeker begin deze maand in Belgrado smaakte naar meer. „Ellen en ik hebben dezelfde instel ling", legt Janssen uit. „We zijn on bevangen, willen hard en vaak trai nen en kunnen honderd procent van elkaar op aan. We hebben de afgelopen weken al een enorme progressie gemaakt en er zit zeker nog meer in. Wie weet wat er bij de Olympische Spelen nog alle maal mogelijk is voor ons."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30