sport 129 Ook David Villa zegt af voor Spaanse selectie Drogba vertrekt door Cup Robert Maaskant aan de slag bij FC Groningen Sergei Boebka schorst IOC-official Oekraïne Webb nieuwe preses Concacaf Discuswerper Harting ruim voorbij 70 meter Sterke start ploeg van Adrie Koster Saudische ruiters niet op Spelen Nigel de Jong en Khalid Boulahrouz hebben de training van het Nederlands elftal overgeslagen. Beide internationals krijgen rust van Bert van Marwijk. Mark van Bommel, Gregory van der Wiel, John Heitinga en Robin van Persie verrichtten de meeste arbeid. Ze kwamen dinsdagavond niet in actie tijdens het verloren oefenduel met Bayern München (2-3). Een mental coach heeft Oranje niet nodig. Door veel met elkaar te praten helpen spelesr en staf elkaar. foto Koen van Weel/ANP LONDEN - Didier Drogba heeft za terdagavond eigenhandig zijn af scheid bij Chelsea geregisseerd. Met het binnenschieten van de be slissende strafschop in de Cham pions Leaguefinale tegen Bayern München zette de Ivoriaanse spits een punt achter zijn loopbaan bij de Engelse topclub. „Ik was bij Chelsea gebleven als we de Champions League niet had den gewonnen, want dat was mijn uitdaging", verklaarde Drogba (34) woensdag op de website van de 'Blues'. „Nu is het tijd om te gaan." Drogba heeft een aflopend contract bij Chelsea. Hij zet zijn carrière waarschijnlijk voort in China, waar hij aan de slag kan bij de kapitaalkrachtige club Shanghai Shenhua. BARCELONA - De Spaanse voetbal ploeg heeft de tweede grote tegen slag moeten incasseren in de aan loop, naar het EK. Nadat verdedi ger Carles Puyol al min of meer een streep heeft moeten zetten door zijn deelname, meldde dins dagavond topschutter David Villa zich af bij bondscoach Vicente Del Bosque. „Ik heb het geprobeerd, maar het is me niet gelukt fit te raken voor het EK", meldde de topscorer aller tijden van de Spanjaarden via Twit ter. De 30-jarige aanvaller, bijgenaamd 'El Guaje' (het jochie), is al jaren lang een vaste waarde in het Spaanse elftal. Met vier doelpun ten werd Villa in 2008 topscorer van het EK, al miste hij de gewon nen finale tegen Duitsland vanwe ge een blessure. Twee jaar later, op het WK in Zuid-Afrika, was de aanvaller uit Asturië opnieuw van onschatbare waarde voor 'La Furia Roja' (de rode furie). Mede dank zij zijn vijf treffers veroverde Span je de wereldtitel. Enkele maanden later nam Villa de eerste plaats op de topscorerslijst aller tijden van de nationale ploeg over van Raul. Met 51 doelpunten in 82 interlands beschikt hij over een imponerend moyenne. In december eindigde het 'wereld kampioenschap voor clubteams in een persoonlijk drama voor Villa. De aanvaller van Barcelona brak in de halve finale tegen Al Sadd zijn linkerscheenbeen. Villa hoopte op tijd fit te zijn voor het EK en kreeg van Del Bosque de belofte dat die tot het laatste moment zou wach ten met het vaststellen van zijn se lectie. Een week voor de uiterlijke datum zette Villa zelf een streep door zijn EK-deelname. GRONINGEN - Robert Maaskant volgt Pieter Huistra op als hoofd trainer van FC Groningen. Maas kant ondertekende een contract voor één jaar bij de eredivisieclub. Hij begint op 24 juni met de trai ning. De 43-jarige Schiedammer werkte in de Nederlandse competitie eer der bij RBC, Go Ahead Eagles, Wil lem II, MVV en NAC. Eind vorig jaar werd hij ontslagen bij de Pool se topclub Wisla Krakow. In zijn eerste seizoen in Krakow werd Maaskant kampioen. De Zuid-Hol lander accepteerde vorige maand een 'zomerbaan' bij de Amerikaan se club Texas Dutch Lions, maar hij kon daar vertrekken wanneer hij wilde. „De huidige sportieve si tuatie vraagt om een frisse wind en we denken dat Maaskant de juiste persoon is om daar invulling aan te geven", aldus technisch ma nager Henk Veldmate. donderdag 24 mei 2012 KIEV Het olympisch comité van Oekraï ne is in verlegenheid gebracht door een frauderende topofïicial. De BBC onthulde dinsdag dat de se cretaris-generaal van het Oekraïen se comité zo'n honderd tickets voor de Olympische Spelen heeft geprobeerd te verkopen op de zwarte markt. „Dit is voor ons een heel onplezierige situatie", aldus Sergei Boebka, IOC-lid en voorzit ter van het nationaal olympisch co mité. Hij heeft de secretaris-gene raal geschorst in afwachting van de resultaten van een onderzoek. BOEDAPEST Jeffrey Webb is de nieuwe voorzit ter van de Noord- en Midden-Ame rikaanse voetbalbond Concacaf. De 47-jarige bestuurder uit de Kaai maneilanden volgt de omstreden Jack Warner op, Warner was 21 jaar aan de macht bij de Concacaf, maar raakte betrokken bij het corruptie schandaal bij de wereldvoetbal bond Fifa en stapte een jaar gele den op bij de mondiale voetbal- bond.FIFA-voorzitter Sepp Blatter reageerde verheugd op de benoe ming van Webb: „De geloofwaar digheid van de Concacaf is terug." TURNOV De Duitse discuswerper Robert Harting heeft zijn olympische be doelingen nogmaals duidelijk ge maakt bij een atletiekwedstrijd in de Tsjechische plaats Turnov. De wereldkampioen verbeterde zijn persoonlijk record tot 70,66 meter. Het was zijn tweede worp van meer dan 70 meter. De 27-jari ge Berlijner bleef met die krachts explosie de Pool Piotr Malachows- ki (67,37) ver voor. Zondag doet Harting mee aan de FBK Games in Hengelo. TOULON Voormalig Zierikzeeënaar Adrie Koster is met het Nederlands belof- tenelftal goed begonnen aan het toernooi van Toulon.. Nederland versloeg in zijn eerste wedstrijd Egypte met 3-0. De ploeg van Kos ter speelt vrijdag zijn tweede wed strijd tegen Japan, de laatste poule wedstrijd is zondag tegen Turkije. De nummers een en twee gaan naar de halve finale, waarin ze Frankrijk, Marokko, Mexico of Wit-Rusland kunnen treffen. LAUSANNE De Saudische springruiters Abdul lah Waleed Sharbatly en Khaled Al Eid nemen niet deel aan de Olympi sche Spelen. De nummer twee van het afgelopen WK en drie van de vorige Spelen, zijn geschorst. De middelen die bij de paarden van de ruiters zijn gevonden staan niet op de dopinglijst, maar zijn wel aange duid als medicatie die niet tijdens wedstrijden is toegestaan. De schorsing geldt acht maanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29