Doorbraak in bouw wijk Oostkapelle Wethouder 4 Ja, wij chillen vaak in het Meiveldpark' 221 Zeeduinse Poort gaat eindelijk van start Belastingdiensten Vlissi ge en Middelburg vanaf 1 juni samen Magistraatwijk Middelburg FIAT PUNTO Open dagen Oesterij in Yerseke Officiële opening rotonde Domburg donderdag 24 mei 2012 door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE - De kogel is door de kerk voor de aanleg van de nieuw bouwwijk Zeeduinse Poort in Oostkapelle. Na jaren wachten gaat het project nu eindelijk van start. De doorbraak is tot stand geko men door een aanpassing in de sa menwerkingsovereenkomst tussen de projectontwikkelaar en de ge meente. Dat betekent dat de ge meente haar gronden in het mid dendeel van de nieuwe wijk heeft 'geruild' voor alle kavels langs de toekomstige randweg. Bovendien zal de gemeente een voetgangers- ën fietspad aanleggen dat naar het dorp leidt, zodat het langzaam ver keer niet over de toekomstige rand weg naar het dorpshart moet. De twaalf sociale koop- en huurwo ningen van Woonburg worden ge schrapt. De woningcorporatie heeft aangegeven daar geen prijs meer op te stellen. Een van de hete hangijzers was de aanleg van de randweg vanaf de Noordweg naar de Duinweg, ter ontsluiting van de wijk. De kosten daarvan komen op het bordje van de projectontwikkelaar. Voorwaar de is dat de weg aangelegd moet' worden vóór de bouw begint. De wegwerkzaamheden starten nu de- finitiefop oktober. De combina tie Bouwfonds en Heijmans be gint in juni met de verkoop van woningen en grond. Door de kavelruil krijgt de ge meente meer vierkante meters bouwgrond en kan zo ook via de welstandscommissie beter in de hand houden wat er aan de rand van de wijk neergezet wordt. Ver antwoordelijk wethouder Jaap Mei- se: „Er is nu geen weg terug. De af spraken zijn gemaakt en er kan nu begonnen worden. Doordat wij nu de grond aan de rand krijgen, blijft de rest in handen van de ont wikkelaar: Daardoor beconcurre ren we elkaar ook niet meer in het zelfde marktsegment, voor zo ver daar al sprake van was. Wij zijn blij met die grond. Na de zomerva kantie willen we starten met de uitgifte van de. kavels. We hebben nooit problemen om bouwgrond kwijt te raken. Er is dit jaar zelfs al meer uitgegeven dan afgelopen jaar. Er is voldoende belangstelling voor de huizen vanuit het dorp. Dat heeft de ontwikkelaar nu ook door. Oostkapelle wil de wijk, maar wacht al heel lang." De projectontwikkelaar bouwt rond de vijfenvijftig woningen, va riërend van rijtjeshuizen, patiowo ningen en vrijstaande huizen tus sen de 175.000 en 375.000, euro. De gemeente heeft zestien kavels waar twee-onder-een-kap en vrij staand gebouwd mag worden. Wethouder Johan Aalberts hoopt dat een hangplek in het Meiveldpark kan bijdragen aan een betere buurt. „Er zijn vaak meldingen van overlast. Aan de jongeren de keus om er iets van te maken." MIDDELBURG - Vanaf 1 juni zijn de belastingafdelingen van de ge meenten Middelburg en Vlissin- gen samengevoegd. Alle werkzaamheden op het ge bied van belastingheffing, invorde ring, de uitvoering van de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) en de facturering en invor dering van privaatrechtelijke vorde ringen worden vanuit het stads kantoor in Middelburg uitgevoerd. Met vragen over belastingen kun nen burgers gewoon terecht bij bei de gemeentelijke balies in Vlissin- gen en Middelburg of op het tele foonnummer van de gemeente Middelburg: 0118-675000. Jongeren in Middelburg-Zuid krij gen een hangplek in het Mei veldpark in de Magistraatwijk. De gemeente gaat met alle be trokkenen in overleg. De jeugd in het park weet al wel een ge schikte plek: „Bij het Cruyff Court en de skatebaan. Want daar zijn veel jongeren." door Carla van de Merbel Het Meiveld is een po pulaire ontmoetings plek voor de jeugd. Vooral jongeren uit Middelburg-Zuid ko men er graag. Om te voetballen op het Cruyff Court, voor de skate baan en om rond te hangen op de bankjes. „Ja, wij chillen vaak in het Meiveldpark", zeggen Marissa (12), Arishia (15), Kybra (15) en Se- da (18). Ze zitten te kletsen op een bankje bij het hondenuitlaatveld. De vier meiden komen allemaal uit Zuid: „De beste en chilste wijk van Middelburg!" Vooral 's avonds hangen er veel jongeren rond in het park. De meiden weten dat daarover ook klachten komen uit uit de buurt. „Over lawaai en scoo ters." Marissa: „Ik heb wel medelij den met mensen in de Parkstate- flat. Daar zijn vaak jongeren met auto's en scooters." De meiden vin den dan ook dat de overdekte hangplek niet vlak achter de flat moet komen. „Wel naast het Cruyff Court en bij de skatebaan. Daar komen veel jongeren." Ria en Annemiek laten hun hon den uit in het park. De vrouwen wonen in de buurt en lopen vaak een rondje over het Meiveld. Ze vinden het prima als er een hang plek komt, 'als de honden ook maar de ruimte krijgen'. Het veld waar honden los mogen lopen, moet dus ongemoeid blijven. Ook Ria en Annemiek vinden een honk bij de- skatebaan en. het Cruyff Court een geschikte plek. „Daar is het echt voor de jeugd. Daar komen ook geen honden." Twee oudere mannen staan met el kaar te praten in het Mèiveldpark. De één is zijn hond aan het uitla ten; de ander is op zijn elektrische fiets onderweg naar zijn woning in de Parkstateflat. „Ja, ik fiets door het park. Ik weet dat dat niet mag, maar echt iedereen doet het. Er rijden ook scooters in het park." De man uit de Parkstateflat ondervindt veel overlast van jonge ren die in hun auto's op het par keerterrein voor de flat staan. „Tot diep in de nacht maken ze lawaai. Er zijn ook bewoners geïntimi deerd door jongeren die in het park rondhangen. Er wordt ook ge deald." Wat hem betreft, moet de hangplek dan ook zo ver mogelijk van de flat komen. Volgens de man met de hond zijn jongeren best aanspreekbaar op hun gedrag. „Maar het ligt er ook aan hoe je het zegt. Ik weet wel dat het niet altijd leuk is als je stroop moet smeren, terwijl je ei genlijk azijn wil gebruiken." Hij vindt het idee om de jongeren een hangplek in of bij het scoutingge- bouw te geven niet zo gek. „Som mige hangjongeren zijn,ook bij de scouting." Bij het Cruyff Court kijken Sergej- (17), Özgur (18), K-One (21) en Voj- kan (17) naar een potje voetbal van enkele leeftijdsgenoten. Ze ko men hier vaak en zien een over dekte hangplek dan ook wel zit ten. „Dan kunnen we ook ergens terecht als het regent." Volgens Ser- gej zou een container naast het Cruyff Court al heel goed zijn. „Dan hebben mensen het minste last van ons. Of een half overdekte plek bij het scoutinggebouw." DE NIEUWE EIAT PUNTO TWINAIR NU MET GRATIS COOL&BLUE PAKKET TIJDELIJK V.A. €10.990,- Gem. brandstofverbruik: 4,2 1/100 km {1 op 23,8). CO.: 98 g/krn. Fiat. De laagste gemiddelde C02-uitstoot van Europa.' Prijs Is incl. BTW.excl. kosten rijklaar m m verwijderingsbijdrage. Getoonde afbeelding kan afwijken Vü vergunmngsnumner -2013694) onde- voctiebwd van kredletacceptaSa en toetsing 5KR te Tel. Max kredietbcdrag 6.500 fmarrcier'ngsactie is geldig fot en met nu jure ?012- Krijsen uitvoering kunnen aan verandering ondsuievtg ;2j.n /onder voorafgaande opgave. 3 jaargarantie is opgebouwd uit 2 jaar fabrieksgarantie en 1 jaar Extra Garantie, De compensatie van wegenbelasting per:2014 is gebaseerd op de wegenbelaslingtariéven zoals bekend per 1 april 2012 en zal als korlihg worden verrekend. 3 jaar geen wegenbelasting is niet geldig voor de Fiat Punto 1:2 benzinemotor. Vanatprijs 10.990,- is gebaseerd op de l.2 Pop 3-deürS actieaanbieding- Deze actie, is geldig t/m-30 juni 2012. Vraag naar de voorwaarden 'BronJafo Dynamics. Gebaseerd op de volumegerelateerde gemiddelde CO j-uitstoot (g/km) van de bestverkochte Etiropeseautomerken In 2011. Let op! Geld lenen kost geld www.automondo.nl frf-.aA YERSEKE - Als activiteit van het Zeeuws Jaar van het Water stelt De Oesterij in Yerseke haar deuren twee dagen gratis open voor pu bliek. Vrijdag zaterdag krijgen be zoekers een rondleiding krijgen langs de oesterputten en deze zilte zaligheden proeven tijdens een proeverij. Tijdens de rondleiding krijgen de bezoekers meer informa tie over de producten, de cultuur en de kweek van Zeeuwse schelp dieren zoals mosselen, oesters en kreeften en laat men het hele pro ces zien van de verschillende pro ducten, van kweek tot transport. De rondleiding vindt plaats om ïo.oo uur of om 16.00 uur. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De herinrichting van de Roosjesweg en de aanleg van de rotonde zijn afgerond. De roton de is sinds kort al open voor ver keer. Morgen neemt wethouder Chris Maas samen met de leerlin gen van de groepen vijf en zes van OBS De Golfslag uit Domburg de rotonde feestelijk in gebruik. Voor de leerlingen van de school is met www.middeiburgsveiiinghuis.nl info@middelburgsveilinghuis.nl U kunt ons bereiken op 31(118) 62 76 39 06 - 389 307 33 de herinrichting van de weg (30 ki lometer) en aanleg van de rotonde een veiliger route naar school ont staan. De rotonde remt de snel heid van verkeer uit Aagtekerke. Het verkeersplateau bij het Juf frouw van de Puttenplein, vorig jaar al aangelegd om de scholieren een veiliger oversteek te bieden, is eveneens aangepakt. De kosten zijn bijna vijf ton. Eén ton wordt gedekt uit een Europese subsidie. VEILINGHUIS 20 jUNI VEILING Inbrenq tol 31 mei HOUTKAAI 9 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22