Vlissingen werkt mee met ADRZ Oleanderhof wint schoolvoetbaltoernooi WALCHEREN Viezigheid B en W zetten procedure voor nieuwbouw ziekenhuis bij De Mortiere in gang Fietser (94) na val overleden almanak Intratuin Koudekerke 2e Pinksterdag open van 10.00 tot 17.00 uur intratuin DONDERDAG 24 mei 2012 21 PZC Lekker chillen in het Schraal bestaan met Meiveldpark 22 en 23 alleen paling 24 en 25 door Theo Giele MIDDELBURG - Het ADRZ kan. ver der met de voorbereiding van de bouw van een nieuw ziekenhuis. Het Vlissingse college van burge meester en wethouders zet de pro cedure in gang om nieuwbouw op het perceel tussen Woonboulevard De Mortiere in Middelburg en de A58 mogelijk te maken. Naast het ziekenhuis wil het Vlis- sings college ook een medisch gere lateerde dienstverlenende instel ling toestaan. Op 5 juni zal het voorontwerp wijziging bestem mingsplan worden voorgelegd aan de raadscommissie Ruimte. Het perceel waar ADRZ wil bouwen is eigendom van de gemeente'Mid delburg, maar ligt net binnen de grens van de gemeente Vlissingen. Voor de bouwplannen is niet het hele perceel nodig. Het liefst had het ADRZ en medefinancier Zorg Invest Zeeland gezien dat Vlissin gen zou besluiten pm de bestem ming van het totale perceel te ver anderen, maar dat vindt het Vlis singse college eens stap te ver. De wijziging gaat nu over het deel waar concrete plannen voor zijn. Nieuwe initiatieven voor op de rest van het perceel zal Vlissingen niet bij voorbaat blokkeren. „Is er meer oppervlakte nodig, dan be oordelen we die aanvraag op dat moment", aldus wethouder Marin de Zwarte. Over één voorstel is hij duidelijk. Het zorghotel waarvoor SVRZ plannen heeft, komt er wat het Vlissingse college betreft niet. Tenminste niet op die plaats. Het zorghotel zou uitbehandelde ADRZ-patiënten moeten opvan gen. Maar dat kan volgens het Vlis singse college ook, en beter, in (de buurt van) de woonplaats van de patiënt. Dat hoeft niet per se naast het ziekenhuis, aldus De Zwarte. „Met dit besluit kunnen we uitste kend uit de voeten", reageert Bert Vos, lid van de raad van bestuur van het ADRZ. Hij kan het ook ui termate waarderen dat Vlissingen" en Middelburg nu samen de schou ders onder dit dossier zetten. Nog voor de zomer verwacht Vos dat de de financiering van de nieuw bouw rond is. Het nieuwe zieken huis moet in 2016 de deuren ope nen. Met het ADRZ, de provincie Zee land, de gemeente Middelburg en de huidige buurman van het ADRZ in Vlissingen- het Zeeuws Radiotherapeutisch Instituut, gaat het Vlissingse college zoeken naar een nieuwe invulling van het ter rein aan de Koudekerkseweg. fiüMii MIDDELBURG - Het voetbalteam van basisschool Oleanderhof uit Arne- muiden werd woensdag kampioen bij de jongens-zeventallen. Het Kompas* uit Yerseke tweede en De Schakel uit Vogelwaarde derde. De beste teams uit heel Zeeland stre den tijdens de finaleronde op sportpark Veerse Poort aan de rand van Middelburg. Tegelijkertijd kwamen de beste jongens-elftallen van de Zeeuwse basisscholen in Nieuwdorp tegen elkaar uit en de beste meisjes-zeventallen streden - tegen elkaar in Kloosterzande. Organisator Wim Vermeulen keek tevreden naar de wedstrijden op het Middelburgse sportpark. Het was ideaal weer voor zo'n finale hoewel hij opmerkte dat ook bij slecht weer, leerlingen altijd bereid zijn zich in te zetten. „En dat geldt vooral voor meisjes. Die trekken zich niets aan van de weersomstan digheden." Hij vertelde dat hij houdt van wed strijden van zeven tegen zeven om dat dan veel meer de kracht van het team bepalend is dan bij wed strijden van elft tegen elf Tot zijn spijt wordt buiten Zeeland bij de jongens nauwelijks gespeeld met zeventallen zodat de winnaars niet naar een landelijke finale kunnen. Vermeulen vindt dat opvallend om dat de meisjes-zeventallen wel een landelijke finale kennen. Hij zei dat aan de KNVB is gevraagd ook in andere regio's een competitie tus sen voetballende jongenszevental len van basisscholen in te voeren. MIDDELBURG - Op de Seisweg in Middelburg is woensdag 'rond 10.00 uur een 94-jarige Middel burgse fietser ten val gekomen en overleden. Politie en ambulance kwamen ter plaatse en de man werd nog gereanimeerd, dit mocht echter niet meer baten. De man is ter plekke overleden. Uit onder zoek van het Verkeers Ongevallen Analyseteam kwam vast te staan dat het geen ander voertuig bij de valpartij was betrokken. De oor zaak van de val is nog onbekend. De keeper van basisschool Jan Wouter van den Doel uit Zierikzee ziet hoe scholieren van de Schakel uit Vogelwaarde met 6-0 winnen van het zevental van de Middelburgse De Bijenburchbasisschool. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Zoals gebruikelijk komen op de vrij dag de twee kleindochters bij hun op- pasopa en -oma in Goes. Zo ook de ze week. Vanwege het wat regenachtige weer die dag, zijn de grootouders genood zaakt de twee meiden van 21/2 en 1 jaar binnenshuis te amuseren. Spelle tjes doen. puzzeltje maken, favoriete verhaaltjes voorlezen. Oma maakt heerlijke limonade en opa laat tot grote hilariteit de poppetjes dansen op zijn knieën zodat de meiden f ink op en neer hopsen. En dan, als ze door hun ouders weer worden opge haald, laat de oudste, die toch al be hoorlijk taaiwijs is geworden, horen dat ze al weet hoe het hoort.- Vanuit haar kinder stoeltje in de auto klinkt het bij wijze van afscheid: „Dag lieve oma, en bedankt voor al le viezigheid hoor". Even staan opa en oma perplex, maar dan begrijpen ze wat de hum mel bedoelt: ze heeft het gezellig ge vonden! Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl II geeft kleur aan groen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21