PZC Van gras tot glas Delta stapt in mobiele telefonie Albert de Vries wil naar Den Haag Bundeling van meer mariniersonderdelen in Vlissingen ligt volgens oud-officier voor de hand AFM neemt wooncorporaties onder de loep DONDERDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Droog en zonnig 24 mei 2012 j 254e jaargang nr. 122 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 C_J 25° BUITENLAND UitGids Egypte kan in vrijheid Grote namen op stemmen voor president Jazzfestival Middelburg MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta introduceert mobiele telefonie. Gis teren is Delta Mobiel op proef be gonnen. Delta beperkt haar aanbod tot Zeeland. Het energiebedrijf wordt geen prijsvechter. Het ziet mobiele telefonie vooral als een schakel in toekomstige digitale ver bindingen. Zo werkt Delta aan spe cifiek op Zeeland gerichte apps. Het energiebedrijf begint de proef met duizend simkaarten. Als in no vember blijkt dat alles op rolletjes loopt, zal het zijn klanten benade ren voor één van de twee abonne menten. Opmerkelijk is dat de klant bij Delta per seconde afte kent. Er wordt niet, zoals bij andere providers, afgerond op de minuut. pagina 2: Zeeuwen beter verbinden MIDDELBURG - Albert de Vries, ruim tien jaar wethouder in Mid delburg, heeft zich kandidaat ge steld voor de Tweede Kamer. Na de WD (André Bosman) en het CDA (Ad Koppejan) heeft nu het gewest Zeeland van de PvdA een 'zwaargewicht' gevraagd. Op wel ke plaats De Vries op de lijst voor de verkiezingen van 12 september komt, wordt eind juni bekendge maakt. „Maar ik reken nergens op", zegt hij. „Ik wil het Zeeuwse geluid in Den Haag 'breder' laten klinken." Hij zal Middelburg-mis sen. „Ik heb altijd gezegd dat ik de mooiste baan ter wereld heb. Maar het is alweer lang geleden dat een Zeeuwse PvdA'er in de landelijke politiek een rol vervulde." Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 Kans op meer mariniers MIDDELBURG - Een marinierskazer ne in Vlissingen kan de thuisbasis worden voor nagenoeg alle onder delen van het Korps Mariniers. De opleidingen, die nu zijn onderge bracht in de Van Ghentkazerne in Rotterdam, en de amfibische trai ningen op Texel kunnen ook naar Zeeland komen. Deze suggestie doet luitenant-kolo nel der mariniers buiten dienst Dick Bosch in het Marineblad, het orgaan van de Koninklijke Vereni ging van Marineofficieren. De con centratie van het Korps Mariniers in Vlissingen zou betekenen dat de kazerne niet bijna 2000 maar 3000 mariniers zal huisvesten. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs, die ijvert voor de verhui zing van de marinierskazerne van Doorn naar Zeeland, bevestigt dat in Vlissingen ruimte beschikbaar is voor een grotere kazerne dan nu is gepland. „Hoe meer mariniers, hoe liever. Maar wij gaan daar niet aan trekken. Dat zijn beslissingen waar de minister van Defensie over gaat. Voorlopig zouden we het al fantastisch vinden wanneer het besluit valt dat de operationele eenheden uit de Van Braam Houckgeestkazerne in Doorn naar Vlissingen komen. En wat de Van Ghentkazerne betreft: we willen geen ruzie met Rotterdam." Daarmee doelt Peijs op de hechte banden tussen Rotterdam en het Korps Mariniers. Die stammen uit de meidagen van 1940, toen mari niers een snelle Duitse opmars via- de Maasbruggen voorkwamen. De Tweede Kamer besluit volgen de week of nog voor de verkiezin gen wordt gesproken over de ver huizing van de marinierskazerne van Doorn naar Vlissingen. pagina 2/3: 'Verhuis mariniers uit Rot terdam en Texel naar Vlissingen' Reageer op pzc.nl AMSTERDAM - Een melkveehouder gaat met een koe langs de huizen in de Apisterdamse binnen stad om pakken halfvolle melk aan te bieden. Met de actie laat Campina zien waar hun melk vandaan komt. Zo'n vijfduizend melkveehouders uit het land overhandigden woensdag bij 350.000 huishoudens in 135 dorpen en steden in Neder land, ook in Zeeland, melk van Campina. Het overhandigde pak melk, geproduceerd door koeien die in de wei lopen, is een 'special edit ion'. De mensen die de herkomst willen weten, kunnen een code activeren. Met de rondgang langs de deuren en de nieuwe code op de verpak kingen, wil FrieslandCampina met Campina een nieuwe stap zetten op het gebied van transparan tie. „Wij hebben de gehele keten in beheer: van gras tot glas", zegt Bas van den Berg van Fries landCampina Branded. foto Ade Johnson/ANP UW MENING 391 reacties Vlaanderen is getreuzel met Hedwige terecht beu AMSTERDAM - Opnieuw is er een woningbouwvereniging in op spraak geraakt. De directeur-be stuurder van de Bredase woning corporatie Laurentius is maandag aangehouden in het kader van een strafrechtelijk onderzoek. Hij wordt verdacht van fraude. Falend toezicht in de sector was vorige week reden voor de Autori teit Financiële Markten (AFM) om een onderzoek aan te kondigen naar de accountantscontrole in de woningcorporatiesector. Dat heeft onder meer te maken met de on langs in financiële problemen ge raakte corporatie Vestia. Het on derzoek richt zich op de vier grote accountants KPMG, PWC, Deloit- te en Ernst Young. De vier accountantskantoren con troleren zo'n 90 procent van de Nederlandse woningcorporaties, gemeten naar omvang. De AFM rapporteert na de zomer over de uitkomsten van het onderzoek. DE STELLING Alle mariniers naar Vlissingen is niet realistisch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1