buitenland9 bocJy fnvesh tart vandaag nog! Israël blijft sceptisch over akkoord met Iran over kernenergie DNA-test ontwikkeld tegen visfraude Voor de zomer nog 15 kilo afvallen!? Prodimed Prodimed dieet health beauty 040-2074400 Succes verzekerd] woensdag 23 mei 2012 JERUZALEM - Israël hecht weinig waarde aan de uitlatingen van de topman van het Internationaal Agentschap voor Atoomenergie (IAEA) over een mogelijk akkoord met Iran over het omstreden nu cleaire programma van dat land. „Wij zijn zeer sceptisch over deze kennelijke overeenkomst tussen het IAEA en Iran", zei een Israëli sche overheidsfunctionaris giste ren. Volgens hem heeft het eventuele akkoord betrekking op inspecties van de IAEA en doet het niets voor waar het feitelijk om zou moeten gaan: Iran ervan weerhou den een atoombom te ontwikke len. IAEA-topman Yukiya Amano verwacht 'heel spoedig' een ak koord met Iran te sluiten. Hij zei dat gisteren in Wenen. Amano voerde maandag in de Iraanse hoofdstad Teheran besprekingen over het nucleair programma van Iran. Het gesprek tussen Amano en de Iraanse onderhandelaar Saeed Jali- li was verkennend van aard en diende als voorbereiding op een grotere bijeenkomst van de vijf permanente leden van de Veilig heidsraad van de Verenigde Naties plus Duitsland, vandaag in de haakse hoofdstad Bagdad. Daar zullen de nucleaire plannen be sproken wordend Het onderzoek naar vermoedens dat Iran heime lijk werkt aan kernwapens ligt al ruim vier jaar stil. Iran ontkent ooit experimenten op dat terrein te hebben uitgevoerd. Iran zegt ook- geen kernwapens te ambiëren en alleen in kernenergie geïnteres seerd te zijn om elektriciteit op te wekken of medische isotopen te maken. Hoewel de trip van Amano naar Teheran en het overleg in Bagdad formeel los van elkaar staan, hoopt Iran de Verenigde Staten en Europa te bewegen sancties terug te draaien die de Iraanse olie-ex port en bankensector treffen. goederentrein wachtte om een ex- prestrein naar Bangalore te laten passeren. De machinist van de per sonentrein probeerde nog een nood stop te maken, maar kon de botsing niet meer vermijden. Door de klap ontspoorden vier rijtuigen, waarvan er een vlam vatte. De zestien passa giers in dit rijtuig verbrandden allen levend. foto AP PARIJS - Wetenschappers hebben een DNA-test ontwikkeld waar mee de geografische herkomst van commerciële zeevis kan worden vastgesteld. De methode kan worden ingezet in de strijd tegen illegale vangsten, die wereldwijd de visbestanden be dreigen. De techniek is vooralsnog ontwik keld voor vier soorten, in het ka der van een Europese campagne te gen visfraude. De soorten zijn At lantische kabeljauw en haring, tong en de Europese heek. Volgens de onderzoekers kan de methode gemakkelijk worden uitgebreid naar andere soorten en gebieden. De methode is gebaseerd op het gegeven dat vissen uit een bepaald gebied een unieke geografische co de hebben, zoals haring uit de Noordzee ofkabeljauw uit de Oostzee. Door DNA-analyse in een laborato rium kan met een accuratesse van 93 tot too procent worden achter haald waar de vis vandaan komt, zelfs als die al is gekookt of ver werkt. Met de uitslag van de analy se in de hand kunnen visserij-in specteurs vaststellen of de op het label vermelde vissoort en de geo grafische herkomst klopt. Elk voor DNA-onderzoek redelijk goed uitgerust laboratorium kan de test uitvoeren, op enkele honderden vissen per dag. De kosten liggen rond de 20 euro per vis. Bij het onderzoek werkten on derzoekers uit EU-landen, Noor wegen en Rusland samen. Almere Amersfoort Apeldoorn Arnhem Breda Voor meer informatie: www.bodyinvest.nl Door persoonlijke begeleiding van één van onze diëtistes en 's-Hertogenbosch Ede Groningen Hengelo Hilversum Hoofddorp Leeuwarden Maastricht Nijmegen Rotterdam Rijswijk Utrecht Valkenswaard Venlo Zwolle met behulp van het unieke Prodimed proteïnedieet helpen wij u van uw overgewicht at, zonder jojo-effect.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9