Crisis coalitie Terneuzen duurt voort Vogelhotel Axel moet snel verdwijnen 'Nominatie was al mooi' ZEEUWS-VLAANDEREN Top/Gemeentebelangen houdt standpunt over CDA-verklaring in beraad Gerard van Harten verlaat Dow Benelux Fietspad naar Othene half augustus gereed Portemonnee gerold van 78-jarige man WOENSDAG 23 mei 2012 17 Tuinderslust ziet er weer uit als nieuw 20 door Wout Bareman TERNEUZEN - De crisis tussen de drie coalitiepartijen in Terneuzen is nog niet bezworen. Het wachten is op de gemeenteraadsvergade ring van donderdag. De fracties van de coalitiepartijen Top/Gemeentebelangen en de PvdA kwamen dinsdag aan het eind van de middag in spoedbe raad bijeen. Bedoeling was dat ze een standpunt zouden bepalen over een verklaring, die de CDA-fractie 's ochtends verstuur de aan Top/GB. Die verklaring wilde het CDA pas donderdagavond in de raad open baar maken, maar hij kwam voor tijdig in handen van deze krant. Top/GB besloot begin van de avond prompt de verklaring in be raad te houden tot donderdag. Pvd A-fractievoorzitter Gijs van den Berg op zijn beurt: „Wij wach ten eerst het standpunt van Top/GB af" CDA-fractievoorzitter Henk Siersema begreep helemaal niets van die reactie van de twee. „Dan wordt het voor hen donder dag kiezen of kavelen." Aanleiding voor het politieke ge krakeel is de brief die Siersema op 4 mei naar B en W stuurde. Daar in hekelde hij het politiek functio neren van wethouder Frank van Hulle (Top/GB). De wethouder zou 'al jaren hele en halve beloftes' doen over grote "projecten als de Kop van de Noordstraat en Kenne- dylaan-West, 'zonder dat hij die nakomt'. Hij verweet Van Hulle een totaal gebrek aan transparan tie. Fractievoorzitter Giel van Boom (Top/GB) eiste excuses en gaf hem tot gisterochtend twaalf uur de tijd. In de loop van de och tend kwam de verklaring van Sier sema (mede namens de fractie) in derdaad binnen. Daarin wijst de fractie er op dat 'door de openbaar heid van de brief anderen een ei gen inkleuring aan de inhoud heb ben gegeven en er andere zaken bijgehaald hebben'. „Het CDA be treurt deze reuring en neemt af stand van deze stellingen en aanna mes. Het past niet binnen de CDA-gedachte om personen te kwetsen of onderuit te halen. Wel stellen wij ons binnen de duale be nadering kritisch op, maar altijd in het licht van vooruitgang en verbe tering en in het belang van de ge meenschap. Het CDA is tevreden over de samenwerking binnen de coalitie en wil deze graag voortzet ten. Als we met de brief van 4 mei een andere indruk hebben gewekt, dan doet dat geen recht aan de in houd en bedoeling hiervan." Van Boom na het beraad: „We gaan hier uiterst zorgvuldig mee om en proberen een oplossing te vinden, op welke manier dan ook." Siersema vond de verklaring heel duidelijk. „Met die brief van 4 mei hebben we een duidelijk signaal willen afgeven. Dat moet kun nen." door Wout Bareman AXEL - Axelaar Xaveer van der Hei den snapt er niets van. Zijn plan om een zogenoemd vogelhotel in het plantsoen voor zijn deur aan het Paulus Potterpad te plaatsen, werd aanvankelijk door mensen van de gemeentelijke dienst Groen voorziening goedgekeurd. Maar toen het hotel - een combinatie van nestkastjes voor vogels en schuilplaatsen voor vleermuizen, insecten en vlinders - er eenmaal stond, tekenden mensen uit de buurt bezwaar aan. Van der Heiden: „Volgens mij zijn ze opgeschrikt door een nestkastje in de vorm van een flitscamera en dachten ze dat ik daarmee snel heidsovertredingen wilde registre ren. Onzin, maar voor de gemeen te kennelijk een reden het bouw werk te verbieden. Terwijl ik nota bene eerst te horen had gekregen dat ik geen vergunning nodig had." De meeste buren reageerden volgens hem positief en zijn net zo teleurgesteld als hij. Een woord voerster van de gemeente: „Aan de hand van het ontwerp is aan vankelijk gezegd dat het hotel geen probleem was. Uiteindelijk bleek het veel groter. Er is de man ook gezegd dat, als er klachten zouden komen, hij het zou weghalen. Dat hoeft niet direct, maar moet wel op korte termijn." Xaveer van der Heiden sloopt eind deze week, onder protest, het vogel hotel. foto Camile Schelstraete mmmmmmmmmsmmmmmmmmmmmmmmmmmmmimmmsmmmmmmiimsmsm TERNEUZEN - Zijn nominatie voor de prijs Ambassadeur Heldere Taal voor de Overheid 2012 was voor Daniël Rouw, communicatieadvi seur bij de gemeente Terneuzen, al een aardige opsteker. Dinsdagmid dag kwam de uitslag van de wed strijd. Rouw is het niet geworden, maar dat deert hem niet. Het was al mooi genomineerd te zijn. Arjan Klein Nibbelink, hoofd pu bliek en bestuur van de gemeente Oost-Gelre, is de winnaar van de verkiezing die was uitgeschreven door communicatiebureau Loo van Eek. Klein Nibbelink mag zich een jaar ambassadeur van helder taalgebruik bij de overheid noe men, ontvangt 1500 euro plus een jaarabonnement op een krant of tijdschrift naar keuze en mag een communicatietraining volgen. TERNEUZEN Gerard van Harten, bestuursvoor zitter van Dow Benelux in Terneu zen, gaat eind dit jaar met pen sioen. Hij wordt 1 juli al opgevolgd door Willem Huisman, directeur verkoop basischemicaliën en polu- rethanen West-Europa. Van Harten zal Huisman dit jaar nog inwerken. Van Harten is 35 jaar werkzaam ge weest bij Dow, waarvan de laatste tien jaar bij Dow Benelux. REUZENHOEK Vanaf half augustus kunnen basis scholieren uit Reuzenhoek over een fietspad langs de Reuzenhoek- sedijk naar hun nieuwe school in de Terneuzense wijk Othene. Die school is maandag geopend. Het 3,4 kilometer lange fietspad had er al moeten liggen. De aanleg is ver traagd door problemen met de grondverwerving en omdat sprake was van vervuiling bij de opritten. TERNEUZEN In een supermarkt in het winkel centrum Zuidpolder aan de Bel- lamystraat in Terneuzen is dinsdag middag een 78-jarige man bestolen van zijn portemonnee. Het incident gebeurde tussen half twee en twee uur. In een onbe waakt moment wisten dieven de portemonnee te 'rollen'. In de beurs zaten persoonlijke papieren en enkele tientallen euro's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65