Zijpe in actie tegen maaibeleid 80 Bouw Vestetuin kan eendelijk beginnen Wat een korting!! DIRX De Jonge Clearasil feliciteert Dirx! 2 OI Dirx, beste drogist van Nederland! Verhoef signeert woensdag 23 mei 2012 door Melita Lanting Een mooië dag om gras te maaien', moetën ze dinsdagochtend nog heb ben gedacht op het kan toor van het waterschap Scheldestromen. Zonnig, een beet je wind, geen vuiltje aan de lucht. Maar dat bleek in Zijpe tóch een beetje anders te liggen. Want met een snelle actie hebben buurtbe woners de maaibeurt van het gras na één streep van de maaimachine weten stil te leggen. De medewerker van het water schap vertrok - na overleg met het hoofdkantoor - weer met zijn trac tor. „We laten ons niet maaien", zegt Jan Greijn, een van de bewo ners strijdvaardig. Het gaat hen om het behoud van het natuurschoon. In het hoge gras op de dijken zitten bontbek- plevieren, patrijzen, fazanten, een den en andere kleine dieren. Daar naast groeien er nogal wat verschil lende planten zoals madelief, zu ring, klaver, tripgras maar ook zilte gewassen als zeemelde, zeevenkel en lamsoor. „Het gaat niet alleen om deze dijk", zegt Eva Kuit. „Maar om veel plekken in heel Zee land. Daarover hebben we het ook gehad binnen het project Natuur lijk Schouwen-Duiveland. Waar om moet er zeven keer gemaaid worden? Dat snap ik niet. Twee keer is toch ook voldoende?" Kuit wijst naar de dijken langs de Vluchthaven. Ze staan nu in volle bloei met gele boterbloemen en wit fluitekruid. „Ook leuk voor de toeristen denk ik dan", zegt Kuit. De bewoners hebben al eerder hun ongenoegen over het maaibe leid geuit via twister en telefoon. Uit de reactie van het waterschap concludeerden ze dat de komende tijd niet gemaaid zou worden. Maar dat bleek niet juist. Water schapsbestuurder Sophie van 't Westeinde laat in een reactie we ten dat het waterschap naar aanlei ding van de actie het maaibeleid in Zijpe nog eens gaat bekijken. Daarbij weegt de wens van de om wonenden zeker mee. „We heb ben twee vormen van maaibeheer. In Zijpe geldt nu een gazonbeheer, dat betekent een keer of zes maaien. De andere vorm van be heer is hooibeheer. Dan laten we het gras groeien en in het zaad ko men." Beide vormen van beheer zijn in principe geschikt voor een primaire waterkering, zoals in Zij pe. Onderzoek moet uitwijzen wel ke vorm van beheer het beste is in de vluchthaven. „Want dat is voor ons het belangrijkste. Dijken moe ten voor de veiligheid een goeie grasmat hebben." TOYOTA Tjonge Tjonge, wat een occasion-aanbiedingen bij Toyota De Jonge. Profiteer dus nu tijdens de Tjonge Jonge Weken, want er valt over de prijs van een groot deel van al onze occasions goed te onderhandelen! Kijk alvast naar onze ruime voorraad aan mooie occasions op www.toyota-dejonge.nl, of kom langs bij één van onze vestigingen in Goes of Vlissingen. Grote kans dat u verbaasd bent over onze super scherpe prijzen! ToSL Toyota Actie geldig t/m 30 juni 2012 Goes, Pearyweg 10,0113-214810 Vlissingen, Industrieweg 23,0118-410800 www.toyota-dejonge.nl woningen komen er in de eerste drie fasen van de wijk Vestetuin. Dé eerste fase behelst de komst van 30 appartementen boven de supermarkten. In de twee fasen daarna ko men 50 woningen. In een later stadium wordt de wijk voltooid met nog meer huizen door Rob Paardekam Als alles meezit, kan aan het eind van het jaar be gonnen worden met de eerste fase van de wijk Vestetuin in Tholen-stad. Na jaren van voorbereiding, het verwerven van bedrijfspanden en de sloop daarvan, verrijzen dan twee super markten met daarboven 30 appar tementen. Vestetuin komt op de plek van het sterk verouderde bedrijventerrein Noord. De gemeente heeft inmid dels alle te slopen panden voor de eerste drie fasen gekocht. De mees te daarvan zijn inmiddels ge sloopt. In oktober en november volgt nog een 'sloopronde'. Rond die tijd moet ook de bouw vergunning voor de supermarkten en de appartementen zijn ver leend. Ontwikkelaar Bouwfonds wil daarna zo snel mogelijk begin nen met de daadwerkelijke realisa tie van het complex. Naast de su permarkten komt een parkeerter rein met 140 plaatsen. Dat is be reikbaar via de rotonde bij de brandweerkazerne, die een nieu we aftakking krijgt. De verhuizing van het tankstation van Bal naar het Stenen Kruis, aan de voet van de Oesterdam, is in middels in kannen en kruiken. Er zijn geen bezwaren ingediend te gen dat plan. Bal hoopt al in de cember naar de nieuwe stek te ver huizen. Hij houdt overigens ook nog een kleine onbemande pomp in het plan Vestetuin. „Dat wordt geen standaard benzinestation met zo'n lelijke overkapping", stelt wethouder Peter Hoek. „Want voor Vestetuin streven we een ho ge beeldkwaliteit na. We zijn daar nog over aan het praten." Het is overigens nog de vraag of de bouw van de eerste fase daad werkelijk aan het eind van het jaar kan beginnen, want drie Spar-uit- Veel bedrijfspanden zijn inmiddels gesloopt. foto Ronald den Dekker Clearasil Consumentenonderzoek GfK 2012 Hele assortimer En daarom bedanken we al onze klanten! Kijk ook op Dirx.nl Deze aanbieding is geldig van dinsdag 22 mei t/m maandag 28 mei 2012 MOOI VOOR WEINIG baters uit de gemeente zijn naar de Raad van State gestapt om de komst van de twee supermarkten tegen te houden. Ook heeft Adrie van Burgh, van het gelijknamige auto bedrijf, nog altijd bezwa ren tegen de komst van de apparte menten boven de supermarkten. Deze komen naast zijn bedrijf. Hij is bang dat toekomstige bewoners gaan klagen over onder meer geur en geluidsoverlast, waardoor hij wellicht beperkt wordt in zijn mo gelijkheden. „Hij wil garanties dat dit laatste niet zal gebeuren", stelt wethouder Hoek. „Daarover zijn we nog in gesprek." Overigens komen onder de appar tementen niet alleen de twee su permarkten. Er is nog meer win kelruimte. Die lijkt inmiddels ge vuld. Er -komen zo goed als zeker een bloemenwinkel en een vers hof met een slagerij, een groente winkel en een bakker. De eerste fase moet zo snel moge lijk worden gevolgd door de twee de en derde. De hoop is dat de bouw daarvan in 2013 kan begin nen. In deze fasen komen onge veer vijftig woningen van verschil lende types. Net gaat om onder meer appartementen, rijwoningen en patiowoningen. Woningcorpo ratie Stadlander zal er ook huur huizen bouwen. In de tweede fase komen, onder de woningen, ook een aantal kantoorruimtes, waar bijvoorbeeld een makelaar zich kan vestigen. Overigens is de wijk met de eerste drie fasen nog lang niet voltooid. In een later stadium volgen nog eens tientallen woningen. GOES - Schrijfster Esther Verhoef komt zaterdag 26 mei haar nieuwe boek Tegenlicht signeren in boek handel de Koperen Tuin in Goes. Verhoef is vooral bekend door haar thrillers. Tegenlicht is haar eerste psychologische roman. Ze signeert tussen 15.30 en 16.30 uur. nog maar acht dagen... bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62