zeeland 119 Wanneer? U/o korting betaalbare brilmode Voor derde keer brand bij Yerseks bedrijf Scelfa Fietstocht langs meidoorn voor 55plus Nog plaatsen voor workshop-programma Inloopavond Flight Simulator werkgroep Inloopavond over plan appartementen Sprookjeswereld bij Ostrea Stage Event f 'Als ik het in zes dagen niet kan, in zeven dan wel?' woensdag 23 mei 2012 ip de complete bril ongeacht de prijs wij kunnen declareren bijx zorgverzekerc topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar 'S-H-HENDRIKSKINDEREN Het Goese Ouderenwerk houdt morgen, donderdag, een fietstocht voor 55-plussers. De route van 25 kilometer voert langs bloeiende meidoornhagen richting Nisse. Het vertrek is om 13.30 uur bij het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen. Deel name is kostenloos, wie wil meerij den kan zich eenvoudig bij het startpunt vervoegen. 'S-GRAVENPOLDER Voor het workshop-programma Lekker(der) in Je Vel op 29 mei en 5 juni zijn nog plaatsen beschik baar. Het programma bestaat uit de workshops 'Opkomen voor jezelf, 'Omgaan met tegenslag' en 'Levens stijl' en wordt gehouden in dorps huis 'Ons Dorpsleven' in 's-Graven polder. Aanmelden voor 28 mei bij info@vrijwilligershuis.nl. De deelname is gratis. 'S-HEER ARENDSKERKE In het dorpshuis van 's-Heer Arendskerke wordt 24 mei een in loop avond gehouden door HDD Flight Simulator Werkgroep Zee land. Normaliter komt deze groep elke derde donderdag van de maand bij elkaar, maar dat ging vanwege Hemelvaartsdag niet door. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Toegang voor niet leden is gratis. GOES In café Baarends aan de Voorstad in Goes wordt op dinsdag 29 mei een inloopavond gehouden over het plan voor de bouw van een ap partementencomplex. Ontwikke laar Marsaki wil een gebouw met negen koopwoningen en garage boxen bouwen op de plek van het voormalige WEA-kantoor aan de Oostsingel. De inloopavond is tus sen 19.00 en 20.30 uur. 2e pinksterdag open van 10 tot 16 uur IjfPLüS ^■^TINUS VAN OVERVELD Fietsplus Tinus van Overveld Burg. Moorsstraat 35 4631 EC Hoogerheide www.tinusvanoverveld.nl GOES Talenten van het Ostrea Lyceum la ten vrijdag en zaterdag zien wat ze in huis hebben. Het thema van het Ostrea Stage Event is dit jaar: Er was eens... Het zijn voorstellingen vol met wonderlijke sprookjesfigu ren. De voorstellingen zijn vrijdag om 20.00 uur en zaterdag om 14.30 uur en 20.00 uur in theater de My the in Goes. Kaarten kosten 7,50 eu ro per stuk en zijn verkrijgbaar via de recepties van alle locaties van het Ostrea Lyceum. De winkeliers die meededen aan de enquête van de SGP-Chrïsten- Unie gaven'uiteenlopende redenen op waarom zij wel of niet mee doen aan de koopzondag in Goes. Hieronder een aantal opvallende opmerkingen: We willen altijd open en bereik baar zijn voor onze klanten. Iedereen is vrij op zondag. Winke len is dan toch een dagje uit voor veel mensen. ©We hebben het wél geprobeerd,: maar we behaalden op de koopzon dagen zeer weinig omzet. Verder hadden we te weinig mensen be schikbaar dié konden komen wer ken. ©Mijn werknemers willen graag op zondag, komen werken, omdat ze dan honderd procent extra betaald krijgen. Het is op dit moment slecht gere geld. Of we gaan allemaal open, of blijven allemaal dicht. Ons geld gaat anders naar Mid delburg. We hebben niets in te brengen, YERSEKE - Bij champignonverwer kingsbedrijf Scelta aan de Indus trieweg in Yerseke heeft in de nacht van maandag op dinsdag een brand gewoed. Volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zeeland ontstond de brand rond middernacht in een bakoven. Onder meer de olie uit de bakoven vatte vlam. Daarom werd er ook geblust met schuim. Door de inzet van het blusschuim nam de temperatuur af en kon de brand worden gedoofd. Rond 01.00 uur, een -uur na de eerste melding, kon het sein brand mees ter worden gegeven. Al snel werd opgeschaald naar 'gro te brand'. Er werden drie blusvoer- tuigen en een ladderwagen ingezet om het vuur te bestrijden. Ook een ambulance was ter plaatse. De brandweer liet rond 01.15 uur weten dat zij nog enige tijd nodig had om na te blussen en de be drijfshal ie ventileren. Aan de bui tenkant van het gebouw is niets te zien. Directeur Wilco Boone is sinds dinsdagnacht bezig om de bakoven terug in productie te krij gen. „Hoe eerder, hoe beter. An ders is er wel een probleem", zegt hij. Hoe groot de schade is moet nog worden bekeken. Ook de oor zaak is niet bekend. Ook in 2009 en 2010 was er brand bij bedrijf 'Het is nu nooit duidelijk wanneer het koopzondag is. Als ik een keer wil gaan winkelen in Goes op een zondag, is altijd alles dicht', zegt Petra Theu- ne. X Winkelend publiek in Goes ziet meer koopzondagen wel zitten. foto Ronald den Dekker we moeten van de organisatie open op zondag. ik zie het nut er niet van in. Als ik het in zes dagen niet kan, in zeven dagen dan wel? Er is behoefte aan meer koopzon dagen per jaar. Het is dat we nu geen vergunning hebben, anders gaan we gewoon open. Koopzondagen leveren niets op. We zijn niet echt voorstander om dat je bijna geen vrije dagen meer hebt. Een koopzondag hoort er in onze visie nu eenmaal bij. Klanten moe ten alle dagen van de week kun nen winkelen. Tegenwoordig werkt ieder gezins lid. De vrije tijd wordt vaak inge vuld met winkelen. Als onderne mer moet je daar op inspelen wil je omzet blijven behalen. Ik vind dat 'er een dag van rust moet zijn. Ik heb geen keus, ik moet wel met de rest mee. Winkelen is niet nodig op zon dag, het is een rustdag. Koopzon dag moet geen succes worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61