'Draagvlak koopzondag is beperkt' Autowassen voor speeltuin BEVELANDEN/THOLEN SGP-ChristenUnie presenteert resultaten enquête onder 153 Goese winkeliers Alvast in Oranje sferen almanak Scan WOENSDAG 23 mei 2012 17 Funky Style Brass kleurt verjaardag Funfest 18 door Luc Öggel GOES - De meeste ondernemers in de Goese binnenstad willen niet dat het aantal koopzondagen wordt uitgebreid. Bijna de helft zou de koopzondag zelfs het liefst zien verdwijnen. Dat blijkt uit een enquête van de SGP-ChristenUnie in Goes onder 153 winkeliers, waarvan de resulta ten dinsdag zijn gepresenteerd. De respons is met 75 procent (ruim 200 winkeliers zijn benaderd) MHiMiÉttkiMMPHiniii hoog en dus representatief te noe men. Omdat de Tweede Kamer zich momenteel buigt over het te rugdringen van de koopzondagen en het ook in de Goese politiek een regelmatig terugkerend thema is, heeft de fractie onderzocht hoe de winkeliers zelf tegenover uit breiding van het aantal koopzonda gen staan. Ondernemers Organisa tie Goes (OOG) pleitte er onlangs voor om de winkels twaalf zonda gen per jaar open te laten zijn. In het coalitieakkoord is acht het maximum. Wat betreft de SGP-CU kan de uitkomst van de enquête worden betrokken in de komende discussie. Voor de enquê te zijn winkeliers in een groot aan tal branches ondervraagd. Tweeën dertig procent is zelfstandig onder nemer. Negenenvijftig procent van alle deelnemers aan het onderzoek doet mee aan de koopzondag, maar meer dan de helft van hen geeft aan dat er geen meetbare in vloed is op de omzet. Twaalf pro cent merkt wel een stijging. Bijna i $iëm Sm ppÉ de helft van de ondervraagde win keliers is tegen verdere uitbreiding van het aantal koopzondagen, 31 procent is voor en twintig procent maakt het niet uit. Met name zelf standige ondernemers (65 pro cent) zien het niet zitten. Op de vraag' hoeveel koopzondagen er idealiter zouden moeten zijn, ant woordde 49 procent dat die er he lemaal niet zouden moeten zijn. "Tweeëntwintig procent wil het huidige aantal uitbreiden en twee procent zou elke zondag open wil len zijn. Nog afgezien van het argu ment van de zondagsrust conclu deert de SGP-CU dat er kantteke ningen zijn te plaatsen bij bedrijf seconomische argumenten en vooral bij het draagvlak voor meer koopzondagen onder winkeliers. 'Grenzeloos zeven dagen per week consumeren' is volgens de fractie geen oplossing voor de economi sche malaise en 'pleegt roofbouw op hardwerkende winkeliers'. pagina 18 en 19: publiek wil koopzon dag GOES - Zonnesteek of Oranjekoorts? Frank Breen uit Goes kreeg aan de vooravond van het Europees Kampioenschap de kolder in zijn kop en tuigde zijn huis op met oranje en rood-wit-blauwe vlaggen. Het jaren twintig huisje aan de Ringbaan valt vaker op als er weer eens een volksfeest in aantocht is. We ken voor de Kerst begint Breen met het aan kleden van zijn huis: duizenden lichtjes, kerst mannen, -ballen en -slingers worden uit de do zen van zolder gehaald. Kerstliederen schallen dan uit de huiskamer. Met het EK maakt Breen het net iets- minder gek. Desalniette min: de Goesenaar zal geen wedstrijd missen, kondigt hij alvast aan. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl door Claudia Sondervan OUD-SABBINGE - Wie een stralend schone auto wil en daar ook nog het goede doel mee wil dienen, kan zaterdag 26 mei naar Oud-Sa- binge. Daar houden kinderen en hun ouders een grote autowasac- tie. Doel is de vernieuwing van de speelvoorzieningen. De speeltoe stellen die het dorp nu heeft, zijn sleets geraakt onder het gebruik door het groeiend aantal kinderen van Oud-Sabbinge. De toestellen zijn aan vervanging toe en het gras veld van de speeltuin is afgetrapt. De werkgroep Speeltuin die de dorpelingen oprichtten heeft al ze ventienduizend euro bij elkaar, maar er ontbreekt nog negen mil le. De kinderen willen de laatste euro's mede zelf verdienen. Van daag, woensdag, gaan de kinderen het dorp rond om klanten te wer ven voor hun wasactie. Zaterdag tussen negen en twaalf uur 's mor gens dient het parkeerterrein van orgelbouwer Nijsse aan de Ring als geïmproviseerde autowasstraat. Voor een gewassen auto vragen de kinderen vijf euro, maar meer ge ven mag. Die medewerker van dat Goese kan toor kampt met wat gezondheidspro blemen en na lang aandringen van uit zijn omgeving heeft hij dan toch de gang naar de huisarts maar ge maakt. Die vond hetgeen hij te ho ren kreeg meer dan genoeg voor een doorverwijzing naar het ziekenhuis voor een MRI-scan. De scan zelf viel alles mee, maar daarna begon het slopende wachten op de uitslag. „Misschien heb ik wel een tumor zo groot als een sinaasap pel", probeerde hij medelijden te wek ken onder zijn collega's. Enkele dagen later keerde hij echter terug met zo mogelijk nóg verontrus tender nieuws: op de hersenscan was namelijk niets te zien. He-le-maal niets.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59