zeeland i 21 Wat een korting!! De Jonge Interior De mooiste 3 dagen van het jaar Verhoef signeert nieuw boek Tegenlicht Opening recreatiepark pas in augustus Schakel Vele tientallen kleine winkels in binnenstad Ongelukken voorkomen inzet stadsbestuur iFactors woensdag 23 mei 2012 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Woontrend v Zeeland De mooiste 3 dagen van 'net jaar vallen op 24, 25 en 26-mei. Dan zijn het iDays bij je Apple Premium Reseller. Krijg bij elke Mac een gratis GiftCard van 100,-' en profiteer van nog meer aanbiedingen. Aileen bij je Apple Premium Resellerl Kijk op idays.nl iFactors Stores in Bergen op Zoom - Breda - Roosendaal - Middelburg www.ifactors.nl GOES Schrijfster Esther Verhoef komt za terdag haar nieuwe boek 'Tegen licht' signeren in boekhandel de Koperen Tuin in Goes. Verhoef is vooral bekend door haar thrillers. 'Tegenlicht' is haar eerste psychologische roman. Ze signeert tussen 15.30 en 16.30 uur. GOES De opening van het recreatiepark bij Goes is uitgesteld naar augus tus. Het park zou eigenlijk volgen de week worden geopend, maar volgens de gemeente is het door de regen van de afgelopen maanden niet mogelijk om te asfalteren in het gebied. TOYOTA Tjonge Tjonge, wat een occasion-aanbiedingen bij Toyota De Jonge. Profiteer dus nu tijdens de Tjonge Jonge Weken, want er valt over de prijs van een groot deel van al onze occasions goed te onderhandelen! Kijk alvast naar onze ruime voorraad aan mooie occasions op www.toyota-dejonge.nl, of kom langs bij één van onze vestigingen in Goes of Vlissingen. Grote kans dat u verbaasd bent over onze super scherpe prijzen! Actie geldig t/rn SOjuni 2012 Today Tomorrow Toyota Goes, Pearyweg 10,0113-214810 Vlissingen, Industrieweg 23,0118-410800 www.toyota-dejonge.nl Woontrend Zeeland I Duinstraat 18a 4371 AZ Koudekerke I Tel. (01181 - 55 55 60 www.woontrend.nl I Twitter: Owoontrend I Facebook: Owoontrendzeeland Op PZC-blog Kieknoe de verhalen achter oude schoolfoto's. Zie: www.pzc.nl/kieknoe TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Rh en Bert Quist vormen een schakel in de traditie die hun huis heeft met stoffen eri verf. De,. Inmiddels jY-j/zybe. heer des huizes werkte immers zijn leven lang met verf door de kost te verdienen als huisschilder. En voor Ria en Bert als jong stel het huis betrokken was daarin een kleine stoffenwinkel ge- vestigd waar mevrouw Kunst Abrahamse de scepter zwaaide. Ria Bergmans (65) werd gebo ren op het Jannewekken en Bert Quist (67) groeide op aan het Zelke voetpad. Echte Zierikzeeën- aren dus die zich nog het nodige herinneren van het Zierikzee uit hun jeugd. De vele tientallen klei ne winkels bijvoorbeeld die in "de binnenstad waren gevestigd. Behalve het stoffenwinkeltje van mevrouw Kunst-Abrahamse, in het pand aan Meelstraat waarin zij nu wonen, had je in die straat on der andere een kleine verfwinkel die werd gerund door de familie SchultS en de bakkerswinkel van Verwijs. Ria: „In de Lange Nobelst- raat was het manufacturenwinkel- tje van Berrevoets en in Korte Groendal twee bakkers, een daar van heette Schiettekatte. En dat terwijl vlakbij aan het Kraanplein ook een bakker zat en om de hoek in de Sint Domusstraat ook een: Van der Linde." KIEKNOE Ria en Bert Quist voelen zich helemaal thuis in hun eeuwenoude pandje, Den Blauwen Handt. „In het begin kwamen we er niet achter wat die naam betekende, maar later bleek dat die verwees naar de lakennijverheid en de gekleurde handen die ververs daarbij kregen." foto Ronald den Dekker Woonhuis Den Blauwe Handt aan de Zierikzeese Meelstraat was in de 17e eeuw van Heyndrick Hardebolle, zo blijkt uit gegevens in het gemeentearchief. In 1776 werd het voorste deel van het huis door Cornelis Biljet ver kocht aan een koopman in mee krap, Pieter Speyer. Het ging Speyer niet voor de wind waar door het pand in 1784 zo bouwval lig was dat het stadsbestuur het 'aansloeg' om ongelukken te voor komen. Dat betekende feitelijk dat het onteigend werd. De stad the sauriers waren gemachtigd om het voor rekening van de stad op te la ten knappen en vervolgens te ver kopen. Als lokkertje konden ze as pirant-kopers vrijstelling bieden van de huisschatting, de belasting op onroerend goed. Het achterste deel van het huis werd reeds in 1753 apart verkocht. MEEST GELEZEN Eerste draaidag Contessa Renesse Kitesurfer gewond op Brouwersdam Tweederde leerlingen kiest Pontés Normaal 1599,- Nu€ 1399,- Woonwinst 200,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57