Tik op vingers van college i8l zeeland betaalbare brilmode Zendelingsechtpaar even terug uit Ghana PLAMECÖ Pastoraat maakt zich op voor muzikale zomer Niet nakomen toezeggingen stoort fracties Drie schakels Politie pakt dief Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 27 00 00 tilroeöptiek walstraat 81 vlissingen woensdag 23 mei 2012 Door de stichter Thomas Wildey van de Orde van The Odd Fellows werden de begrippen - Vriendschap, Liefde, en Waarheid' verbeeld in het symbool van drie scha kels. In het pand van de Zeeuwse loge in Zierikzee prij ken de schakels op vrijwel elke deur. door .Melita lanting ZIERIKZEE - Het college van burge meester en wethouders wordt door de gemeenteraadsfracties van zowel de Partij van de Arbeid als het CDA op de vingers getikt om dat mondelinge toezeggingen niet nagekomen worden. Beide par tijen hebben hierover schriftelijke vragen gesteld. Op eerdere vragen van de Partij van de Arbeid had het college aan gegeven niet van plan te zijn meer oproepen te doen om te 'klikken'. Toch meldde het college onlangs in een advertentie dat een speciaal meldpunt voor overlast met Pink steren in het leven was geroepen. „Dat vind ik toch een beetje vreemd", zegt Petri d'Anjou (PvdA). Het college roept in de advertentie mensen op te melden als er 'groe pen jongeren samenscholen en ge luidsinstallaties bij zich hebben'. Dat schoot d' Anjou in het verkeer de keelgat. Vooral het woord 'sa menscholing' viel niet goed. „Sa menscholing heeft een nogal nega tieve klank en dat is niet de bedoe ling van vakantievieren." Volgens d'Anjou is de essentie van uitgaan vooral het samenkomen. Ook bij de CDA-fractie ontstond de afgelopen week wrevel. De frac tie kreeg in de laatste commissie vergadering de toezegging dat de zondagsrust gerespecteerd zou worden tijdens zomermarkten. Kerkgangers hadden onlangs in Haamstede grote moeite gehad de eredienst te bezoeken. Burgemees ter Gerard Rabelink gaf aan dat de themamarkten op zondag niet voor 13.00 mogen beginnen en daarop zou gehandhaafd worden. Toch begon de zomermarkt in Renesse afgelopen zondag al voor tien uur 's ochtends. Dat stond ook op grote billboards aangege ven bij de toegangswegen naar naar het dorp. CDA-raadslid Bea Flach heeft de desbetreffende vergunning opge zocht en kwam tot de conclusie dat de markt volgens de vergun ning pas om 13.00 uur mocht be ginnen. Zij wil nu van het college weten of in het vervolg wél wordt gecontroleerd of de vergunning correct wordt nageleefd. Daarnaast stelt Flach het feno meen 'zomermarkt' ter discussie. „Is het college met ons van me ning dat een snuffelmarkt, thema- markt of halloweenmarkt niet ge rekend kan worden tot een kwali teitsimpuls." SCHARENDIJKE - Zendelingsecht paar Jasper en Mary Maas is tij dens het Pinksterweekend weer even terug in Nederland. Jasper en Mary Maas zijn werkzaam als zen dingswerkers in het Noord-Ghane- se Tamale. Vanaf Pinkstermorgen maakt het echtpaar een korte tour nee over Schouwen-Duiveland om te vertellen over hun werk in Gha na. Pinkstermorgen komen Jasper en Mary naar de kerk aan de Delta straat in Scharendijke. De dienst begint daar om 10.00 uur. Pinkster avond maakt het stel zijn opwach ting in de Rehobothkerk in Sint Maartensdijk. Die dienst begint om 19.00 uur. Tweede Pinksterdag doen Jasper en Mary Maas het nog eens dunnetjes over in de her vormde kerk in Oud-Vossemeer. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 29 mei komen ze naar de gemeente avond in de kerk aan de Ring in Dreischor. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 30 mei wordt de tour nee afgesloten in Punt 3 in Nieu- werkerk. Aanvang 09.30 uur. GOES - De politie heeft gister ochtend een 22-jarige Goesenaar in zijn woning aangehouden, om dat hij de afgelopen weken een gsm en een portemonnee zou heb ben gestolen uit de kleedkamer van een sportschool in zijn woon plaats. Hij heeft bekend. PLAFONDS Van Gilst v.o.f. door Piet Kleemans RENESSE - Muziek voert de boven toon in het zomerprogramma 2012 van het Recreatiepastoraat Renes se. In juli en augustus is er elke donderdagavond een concert in de Jacobuskerk. De kerk is alle woensdagen in juni, juli en augustus open van 10.00 tot 13.00 uur voor bezoekers. De to ren kan dan ook beklommen wor den. In juli en augustus kan dat niet alleen op woensdag maar ook op zaterdag, van 10.00 tot 13.00 uur. In de kerk is een expositie over Zeeuwse Staties ingericht en voor wie de hectiek van de popu laire badplaats wil ontvluchten is er de stiltehoek. In het koor van de kerk wordt koffie, thee en limo nade geschonken. Elk donderdag klinkt er muziek. Op 5 juli wordt die verzorgd door de Westhoekzangers. De andere concerten zijn die van Klezz Zierik zee (12 juli), Aart en Helma Kot (19 juli), Slan (Iers-Keltische mu ziek, 2 aug.), Gemengd koor Zilt (9 aug.), organist Joost de Nooijer (16 aug.) en Popkoor Fever (23 aug.) De concertreeks in de Jacobuskerk wordt donderdag 20 augustus afge sloten met een concert van Kalei- doscoop. Alle donderdagavondcon certen beginnen om 20.00 uur. topcollecties voor jong en oud modem en betaalbaar brilmode contactlenzen 0118-412370 www.tilroe.nl mik;*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54