Bewoners: we laten ons niet maaien' Extra borden op Duinhoevepad SCHOUWEN-DUIVELAND Inwoners Zijpe voeren actie tegen maaibeleid waterschap almanak Scan WOENSDAG 23 mei 2012 17 The Odd Fellows zoeken de ware mens 18 en 19 door Melita Lanting E en mooie dag om gras te maaien', moeten ze dinsdagochtend nog heb ben gedacht op het kan toor van het waterschap Scheldestromen. Zonnig, een beet je wind, geen vuiltje aan de lucht. Maar dat bleek in Zijpe tóch een beetje anders te liggen. Want met een snelle actie hebben buurtbe woners de maaibeurt van het gras na één streep van de maaimachine weten stil te leggen. De medewerker van het water schap vertrok - na overleg met het hoofdkantoor - weer met zijn trac tor. „We laten ons niet maaien", zegt Jan Greijn, een van de bewo ners strijdvaardig. Het gaat hen om het behoud van het natuurschoon. In het hoge gras op de dijken zitten bontbek- plevieren, patrijzen, fazanten, een den en andere kleine dieren. Daar naast groeien er nogal wat verschil lende planten zoals madelief, zu ring, klaver, tripgras maar ook zilte gewassen als zeemelde, zeevenkel en lamsoor. „Het gaat niet alleen om deze dijk", zegt Eva Kuit. „Maar om veel plekken in heel Zee land. Daarover hebben we het ook gehad binnen het project Natuur lijk Schouwen-Duiveland. Waar om moet er zeven keer gemaaid worden? Dat snap ik niet. Twee keer is toch ook voldoende?" Kuit wijst naar de dijken langs de Vluchthaven. Ze staan nu in volle bloei met gele boterbloemen en wit fluitenkruid. „Ook leuk voor de toeristen", zegt Kuit. De bewoners hebben al eerder hun ongenoegen over het maaibe leid geuit via twitter en telefoon. Uit de reactie van het waterschap concludeerden ze dat de komende tijd niet gemaaid zou worden. Maar dat bleek niet juist. „Ik liep toevallig naar buiten en zag ineens een maaimachine, dat had ik niet verwacht", zegt Dirk-Pieter Arke bout. Hij kwam gelijk in actie en trommelde ook de buren op. Waterschapsbestuurder Sophie van 't Westeinde laat in een reac tie weten dat het waterschap naar aanleiding van de actie het maaibe leid in Zijpe nog eens gaat bekij ken. Daarbij weegt de wens van de omwonenden zeker mee. „We hebben twee vormen van maaibeheer. In Zijpe geldt nu een gazonbeheer, dat betekent een keer of zes maaien. De andere vorm van beheer is hooibeheer. Dan laten we het gras groeien en in het zaad komen." Beide vormen van beheer zijn in principe ge schikt voor een primaire waterke ring, zoals in Zijpe. Onderzoek moet uitwijzen welke vorm van beheer het beste is in de vluchtha ven. „Want dat is voor ons het be langrijkste. Dijken moeten voor de veiligheid een goeie grasmat heb ben." Actievoerende buurtbewoners van Zijpe zijn in gesprek met de medewerker van het Waterschap. Op de achtergrond de bloeiende dijk. foto Dirk-Jan Gjeltema wmmmmmmmmmmmmm. mmm&mmmmmmmmmmssm ■miMmmwmmmmw&mm&wMmwfmmmmmw. BURGH-HAAMSTEDE - Het Duinhoe- vepad in Burgh-Haamstede is voor zien van extra bebording. Zo hoopt de gemeente Schou wen-Duiveland de veiligheid op het als gevaarlijk te boek staande pad veiliger te maken. De gemeente komt daarmee tege moet aan de wensen van de ge meenteraad. Het lange pad dat van camping Duinhoeve naar het Ver- klikkerstrand voert is op sommige plaatsen behoorlijk steil en boven dien ligt er op sommige plaatsen nogal eens stuifzand. Een aantal ongelukken was voor de eilandelij- ke politiek aanleiding de onveilige strandovergang op de politieke agenda te zetten. Uiteindelijk kwam het plaatsen van waarschu wingsborden als oplossing uit de bus. Beleidsambtenaar Peter de Tip? redactie@pzc.nl Winter: „Punt is dat het pad meer dere gebruikers heeft. In het mid den ligt een betonpad. Dat is het fietspad. Als je richting strand gaat ligt links van het betonpad een on verhard voetpad en rechts van het betonpad is een schelpenpad, be doeld voor ruiters. Wat we nu heb ben gedaan is extra borden neer zetten om duidelijk te maken wie waar thuishoort." Die medewerker van dat Goese kan toor kampt met wat gezondheidspro blemen en na lang aandringen van uit zijn omgeving heeft hij dan toch de gang naar de huisarts maar ge maakt. Die vond hetgeen hij te ho ren kreeg meer dan genoeg voor een doorverwijzing naar het ziekenhuis voor een MRI-scan. De scan zelf viel alles meemaar daarna begon het slopende wachten op de uitslag. „Misschien heb ik wel een tumor zo groot als een sinaasap pel", probeerde hij medelijden te wek ken onderzijn collega's. Enkele dagen later keerde hij echter terug met zo mogelijk nóg verontrus tender nieuws: op de hersenscan was namelijk niets te zien. He-le-maal niets.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53