Organisatie 3 J dN o 'fe.,: Vlissingen Foto: Leo de Wolf wijzen uitzendbureaus actief op (logistieke) vacatures in de havens. Uitzender Tempo Team brengt via speedda- ting werkzoekenden zelfs direct in contact met werkge vers. "De ervaring leert dat deze methode goed werkt. In de havens is altijd wel werk te doen en er is met name veel vraag naar flexwerkers", aldus De Wolf. De dynamiek van de havens weerspiegelt zich in de trots. "De kranen, de schoorstenen, de schepen, de producten -het is altijd weer enerverend", vindt Henk de Haas. Waarmee hij ook zeggen wil: Zeeland moet zich gelukkig prijzen met de bedrijvigheid in Vlissingen-Oost en in Terneuzen. "Politiek en bevolking zijn zich daar gelukkig steeds meer van bewust. Maar we moeten zorgen dat de havens zich verder kunnen ontwikkelen. Wereldwijd is de concurrentie hevig. Dus moetje blijven bouwen en faciliteren. Nieuwe bedrijven interesseren voor vestiging, zorgen dat bestaande ondernemingen zich senang voelen." De Haas is overtuigd dat de Zeeuwse havens alle kans en potentie hebben voor groei en uitbouw. Maar daar is, stelt hij vast, wel blijvende aandacht en inzet voor nodig. Hij wijst in dit verband opnieuw op de noodzaak om gevestigde bedrijven te ondersteunen bij uitbreiding van hun containerfaciliteiten en om de weg vrij te maken voor de (toekomstige) aanleg van de Westerschelde Contai ner Terminal (WCT). "Steeds meer goederen gaan wereldwijd op transport in containers. Dit geldt voor zowel vloeibare lading als droog massagoed. Naar verwachting zal containerisa- tie de komende jaren verder groeien. Weliswaar is er momenteel een wereldwijde economische dip, maar die is eindig. Als haven moet je je daarop voorbereiden. Investeren dus. Voor Zeeland betekent dat overslagca paciteit creëren. Hoe bereikbaar ben je, daar gaat het om, in het bijzonder ook voor diepzeeschepen. Hoe bereikbaarder, hoe beter, zo simpel is het. Anders verlies je uiteindelijk de slag. De Zeeuwse havens combineren een klantgerichte en persoonlijke aandacht met een prima ligging, goede bereikbaarheid en met uitstekende verbindingen naar het achterland. Dat zal in de toekomst met de nieuwe sluizen in Terneuzen en met het kanaal Seine Nord in Frankrijk alleen maar verbeteren. Dan zeg ik: Zeeland grijp je kansen!" De Open Havendag dient wat dit betreft twee doelen, stelt De Haas. Het imago van de havens verstevigen bij een breed publiek, het economische belang benadruk ken bij bestuurders en beslissers. "Een slimme haven is op de toekomst voorbereid. Want er zijn hier veel boter hammen te verdienen." De Open Havendag in Vlissingen-Oost is het resultaat van nauwe samenwerking tussen diverse bedrijven en instellingen in het havengebied. Onder voorzitterschap van Yvonne de Wolf (ZPPC) zorgt een werkgroep voor de organisatie. In deze commissie zitten Arno Dirkzwager, Stella Kouwijzer, Dick Schipper, Jan Hoondert, Marijke Nelis, Chris de Klerk, Hanny Sand, Nemi Wesdorp en Silvy van Haaren. De Zeeuwse Havens presenteren zich niet alleen in de tweejaarlijkse Open Havendag, dit jaar overigens voor de zesde maal. Ook de Havendagen in Terneuzen, dit jaar van - 22 tot en met 24 juni, vestigen de aandacht op haven en havenbedrijvigheid. Port Promotion Council Deze bijlage is een uitgave in opdracht van ZPPC Redactie Peter Oggel Henk van de Voorde Advertentieverkoop: Verkoopteam Zeeland Fotografie: Mark Neelemans, Camile Schelstraete en Leo de Wolf In samenwerking met: Henk Kramer Communicatie,Goes Photographies, Goes Oplage: 176.400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39