Tim Plecjte zoekt de concurrentie op 281 sport Alfons geen assistent van Hellemons bij Hoek Biljartdistrict heeft een nieuw bestuur ük <9 3ii 30 Zonderland intimideert, zware klus Van Assche T §MÏ woensdag 23 mei 2012 door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Ferry Alfons wordt komend seizoen geen assistent van hoofdtrainer Eric Hellemons bij Hoek. De middenvelder sluit na zes seizoenen het hoofdstuk bij de hoofdklasser af en vraagt over schrijving aan naar zondag-eerste klasser VC Vlissingen. „Ik wil nog blijven voetballen", zei Alfons dinsdagavond. „Omdat de selectie van Hoek al nagenoeg rond is, was dat geen optie meer. Bij Vlissingen kan ik straks dus ge woon twee keer trainen en er vol tegenaan." Alfons kwam eerder met Hoek overeen dat hij assistent-trainer zou worden en de cursus Trainer/Coach 3 ging volgen. Toen MONTPELUER - Epke Zonderland is klaar om zijn Europese titel op rek stok te prolongeren. Een unieke driedubbele vluchtcombinatie moet zondag in Montpellier goud opleveren. Een podiumtraining voorafgaand aan een groot toernooi zegt niet al les, maar wel veel. Afgaande op de generale repetitie voor het donder dag in Montpellier startende Euro pees kampioenschap turnen lijkt Zonderland wel eens een beslissen de slag te kunnen gaan slaan. Hij strijdt met Jeffrey Wammes om het ene olympische ticket, nadat de rechter in maart besloten had dat de aanwijzing van Zonderland voor Londen in een te vroeg sta dium was gebeurd. Daardoor is het EK, net als nog drie wereldbekerwedstrijden, een extra ijkpunt geworden. Natuurlijk zeggen de twee kemphanen dat die strijd amper meespeelt en dat het gaat om de prestaties en vooral de medailles, maar met het halen van medailles weten beiden ook dat ze hun eigen 'olympische' posi tie er weer een stuk sterker op ma ken. In de aanwijzing voor Lon den is de medaillekans immers hét criterium. En een medaille op een EK telt in dat licht bezien zeker mee. Wie dinsdagochtend Epke Zonderland eerst op de ook me daillekansen biedende brug en vooral op zijn favoriete toestel rek bezig zag, weet dat die medaille ze ker gehaald gaat worden. Met een indrukwekkende driedubbele vluchtcombinatie verbaasde hij vriend en vijand. „Of dit al intimi derend is voor de concurrentie? Daar gaat het me niet om, maar als ze het zo zien is dat richting de Spelen mooi meegenomen." Anthony van Assche heeft van bondscoach Mitch Fenner een ste vige opdracht meegekregen voor het EK. De Sassenaar moet op de zes toestellen een gemiddelde sco re van 14,412 halen. Het betekent dat hij moet uitkomen op een to taal van ruim 86 punten en dus bo ven zichzelf moet uit stijgen. hij vervolgens bekendmaakte daar naast voor Vlissingen te gaan voet ballen, moest hij in gesprek met het bestuur van Hoek. Vooral de technische commissie en Helle mons zagen het niet zitten dat Alf ons zes dagen per week op het voetbalveld zou staan. De focus moest in hun ogen op Hoek lig gen. „De combinatie bleek voor de club niet mogelijk. We zijn in goe de harmonie uit elkaar gegaan, want ik heb bij Hoek een mooie tijd gehad. Maar aan alles komt een eind. Misschien kan ik er in de toekomst alsnog als assistent-trai ner aan de slag. Daar hebben we nu geen afspraken over gemaakt. Dat heeft ook geen zin. Je weet na melijk niet wat er de komende ja ren nog allemaal gebeurt." Tim Pleijte hoopt dit jaar een Jr v - wedstrijd over tien kilometer apt fjpL binnen de 30 minuten te lopen. Tim Pleijte start vrijdagavond als grote favoriet in de twaalfde edi tie van de Stadsloop in Middel burg. De 26-jarige inwoner van Zoutelande loopt niet zo vaak meer in Zeeland, maar voor de sterk bezette wedstrijd door het oude stadscentrum van de pro vinciehoofdstad maakt hij graag een uitzondering. door Maurice Steketee ZOUTELANDE - De meeste sporters zullen er bij de gedachte alleen al slapeloze nachten van krijgen: tien keer trainen in één week. Voor at leet Tim Pleijte is het niet meer dan een gewoonte. De inwoner van Zoutelande is zes dagen in de week met zijn sport bezig. Vaak traint hij twee keer op een dag, al leen op vrijdag gunt hij zichzelf een rustdag. De vele trainingsurèn moeten ervoor zorgen dat hij op korte termijn de tien kilometer binnen de dertig minuten gaat lo pen. „Dat is mijn doél dit jaar. M'n persoonlijk record staat nu op 30.12 minuten dus ik ben er niet ver meer vanaf" De Stadsloop van 7.5 kilometer door het centrum van Middelburg past volgens Pleijte perfect in zijn programma. Het is een van de wei nige wedstrijden waarin hij nog in Zeeland te zien is. Ook tijdens het PZC Stratenloopcircuit in juli en augustus is hij van de partij, maar de rest van zijn programma werkt de 26-jarige atleet van Dynamica bewust buiten de provincie af „Daar heb ik veel meer tegen stand. Het is leuk om wedstrijden in Zeeland te winnen, maar als at leet word ik er niet sterker van. Ik zoek nu meer concurrentie op en dan moet je toch verder het land in." Sterker is Pleijte de afgelopen jaren zeker geworden. Hij is minder gaan werken en daardoor kwam er meer tijd vrij om te trainen. Met resultaat. Dit jaar liep hij al ver schillende wedstrijden over tien ki lometer binnen de 31 minuten, ter wijl dat in de jaren daarvoor eer der uitzondering dan regel was. „Ik zit op een constanter niveau", vertelt Pleijte. „Het aantal trainin gen is gelijk, maar ik maak meer ki lometers. Ik werk nu 28 uur per week, waardoor ik meer tijd in het hardlopen kan steken. Maar man nen als Khalid Choukoud en Mi chel Butter, die tot de top van Ne derland behoren, zijn professio nals. Zij trainen twaalf a veertien keer per week. Die hoeven er niet bij te werken, dus dat scheelt." Zelf werkt Pleijte nog wel naast zijn sport. In het bestralingscen trum in Vlissingen helpt hij de kwaliteit van leven van kankerpa tiënten te verbeteren. „Je krijgt veel waardering van mensen. Vaak hebben ze het slechte nieuws al te horen gekregen. Wij proberen het leven nog wat aangenamer te ma ken en de pijnklachten weg te ne men of' te verminderen. Het is goed te combineren met het hard lopen. Ik ben parttime gaan wer ken puur voor de sport. Van het hardlopen kan ik ook niet leven. Je krijgt af en toe wel eens een ver goeding, maar het is niet te verge lijken met andere sporten waar veel geld in omgaat. Qua trainings- arbeid ben ik wel een professional, maar qua verdiensten zeker niet." In de Stadsloop van Middelburg gaat Pleijte vrijdagavond voor de winst. De meeste tegenstand krijgt hij waarschijnlijk van z'n trainings maatje Michel Schrier. „We trai nen de laatste tijd iets minder sa men, omdat Michel naar de mara thon van Rotterdam toewerkte. Dan doe je toch wat meer lange duurlopen, terwijl ik wat kortere afstanden loop. Maar op de baan trainen we nog wel samen." Achter Pleijte en Schrier zit een nieuwe hardloopgeneratie aan te komen. Ook Pleijte constateert dat het niveau in Zeeland stijgt. „Er is veel talent. Dat is een goede zaak." Vrijdag komt hij veel van die talen ten tegen. „Ik loop graag in Middel burg. Het niveau is hoog en ik vind het belangrijk om m'n ge zicht ook hier weer eens te laten zien. Daarom doe ik ook weer mee aan het Stratenloopcircuit." Daarna gaat de focus richting het Nederlands kampioenschap tien kilometer op de weg, dat eind sep tember in Utrecht wordt gehou den. De inwoner van Zoutelande hoopt er eindelijk onder de dertig minuten te duiken. Maar voor het zover is wordt er eerst nog tien keer per week getraind. Dag in, dag uit. Bij het hardlopen krijg je een verbetering van een persoon lijk record immers niet cadeau. „Maar mijn beste jaren moeten nog komen. Op je 29e ben je pas op je sterkst voor een tien kilome ter. Of neem Haile Gebrselassie. Die liep afgelopen weekeinde op z'n 39e nog een toptijd op die af stand. Ik heb nog tijd genoeg om me te verbeteren." door joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Het biljartdis trict Delta Zuid West sloot een 'stadhouderloos' tijdperk maandag avond af met de verkiezing van een nieuw bestuur. Of daarmee ook alle problemen de wereld uit zijn, valt te bezien. De algemene ledenvergadering, die werd geleid door interim-voor zitter Leo Blok, werd niet bepaald gekenmerkt door een vriendschap pelijke atmosfeer. Blok riep in zijn openingswoord op de gelederen te sluiten en het verleden te laten rus ten. Maar door de toonzetting van zijn betoog werd de toch al gespan nen sfeer er niet beter op. Herber Goudzwaard van Onder Vrienden uit Haamstede riep de vergadering zelfs op even te pauzeren om zo de gemoederen te laten bekoelen en op respectvolle wijze verder te gaan met de bespreking. De pauze kwam er, maar deel twee van het verzoek niet. Een voorstel om in de toekomst in alle spelsoorten en klassen slechts één finale te hou den werd door de vergadering ver worpen. Dit tot ongenoegen van de tijdelijke regeerploeg. Jaap Labrujère, voorzitter van de vereniging carambole van de KNBB, sprak na afloop de hoop uit dat alle leden het gezonde ver stand zouden laten zegevieren in het belang van de Zeeuwse biljart- sport. Hij bedankte het oude be stuur en het interim-bestuur voor hun werk en speldde scheidend se cretaris Jan Tieben de Zilveren Bondsspeld op van de KNBB. Het nieuwe bestuur bestaat uit voorzit ter Hans de Witte, secretaris Jur- gen Bruggeman, penningmeester Sylvia Eckel en de leden Anja Groe- neveld en Kees Vermeulen. Mark Tuitert, met rechts van hem zijn nieuwe coach Gerard van Velde. „Financiële zekerheid speelt zeker mee in mijn afweging, maar het is niet het enige argument." foto Jeroen Jumelet/ANP tsèslïsfe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28