Mooi is de avon voor 'de debute 2 6 Arjen Robben vooral mikpunt van hoon Bayern-supporters Izaguirre wint, Clement derde woensdag 23 mei 2012 door Roel Wiche MÜNCHEN - Wat een feestwedstrijd had moeten worden, werd de wed strijd van de grote rouwverwer king. De Bayern-fans floten Arjen Robben gisteren vooral massaal uit tijdens de non-interland tegen Oranje. Om toch maar met iets van posi tief nieuws te beginnen: niet ieder een in München zal Arjen Robben die vervloekte penalty van zater dagavond nadragen tot aan het graf. Zie hem daar trots lopen met zijn Robben-shirt en zijn Rob ben-sjaaltje, vlak voor de aftrap in de halflege Allianz Arena. Kleine Lucian (9) snapt gelukkig nog niks van die chocoladeletters in Bild, dat op de ochtend van de non-in terland Bayern-Nederland nog eens fors uitpakt met een galerij tragiekfoto's van zijn grote idool. En trouwens, wat heeft Der Arjen dan in die Champions League-fina le misdaan? „Gelukkig was Lucian al op de bank in slaap gevallen voor die misser", glimlacht zijn vader, ook nog steeds overtuigd Robben-apos tel. „Denk je nu echt dat de men sen hier zo haatdragend zijn? Mün chen is drie dagen knock-out ge weest. Maar in deze stad zijn we niet gewend lang te treuren." De rouwperiode lijkt nu toch wat langer te duren, zoveel wordt snel duidelijk. Want niemand, maar dan ook helemaal niemand van München tot op de Zugspitze ziet na de dramanederlaag tegen Chel sea het nut in van een oefenwed strijd tegen Oranje. Het duel is oor spronkelijk bedoeld om Bayern een mooie recette te bieden als compensatie van de post-WK bles sure van - jawel - Arjen Robben, maar de Duitse schatmeester ziet deze avond de miljoenen bepaald niet op de rekening stromen. De bovenste ring van de Allianz Are na blijft volledig leeg. Zo'n 33.000 toeschouwers zitten op de tribune, de meesten vermoedelijk omdat de kaartjes toch niet teruggegeven konden worden. En ook de Neder Arjen Robben (links) heeft na afloop een onderonsje met Bastian Schwein- steiger, zijn ploeggenoot bij Bayern München. foto Koen van Weel/ANP landse fans passen massaal voor deze bizarre avond. Slechts her en der zijn er plukjes oranje shirts te zien, meestal ook nog in de onver mijdelijke Heineken-variant. Nummer 385280 - gouden ketting, peuk in de mond - kan in ieder ge val straks thuis nog navertellen dat hij hangend over het hek bij de dug-out hing toen de meest be sproken speler van zaterdagavond (en zondag, maandag, dinsdag) het veld betrad. Precies om 20.13 uur klimt Arjen Robben uit de spe lerstunnel, voor een terugkeer naar het veld dat hij zo goed kent en nog ongetwijfeld vele malen zal vervloeken. De warming-up van Oranje, bij het doel waar hij de duurste penalty in zijn carrière ver prutste, slaat hij over. Even later komt de lakmoesproef als de spea ker alle namen omroept. Bij Mark van Bommel, ooit de gevierde aan voerder van Bayern, klinkt een ge juich dat als een wave over de tri bunes rolt. Bij Arjen Robben klinkt het concert een stuk min der feestelijk: het nodige gefluit, en wat aarzelend geklap. Niet alle maal zijn ze hier zo vergevingsge zind als kleine Lucian. Pas als de meester van de dribbel dan toch gaat warmlopen, na zo'n 55 minuten spelen, laten wat Bayern-fans zich van hun joviale kant zien. Maar als hij uiteindelijk in het veld komt bij Oranje, blijkt dat zijn fatale misser diepe won den heeft geslagen. Onder oorver dovend gefluit loopt de ooit in de Allianz Arena zo'bejubelde sterspe ler naar de rechterflank. Bij elk bal contact rolt de woede van de tribu nes, zo luidruchtig dat Oranje-cap tain Van Bommel en bondscoach Van Marwijk er na afloop schande van spreken. Maar de hoofdper soon, Arjen Robben, geeft het eni ge juiste antwoord. Terwijl de an dere Oranje-spelers al in de kleed kamer zitten, loopt hij onver schrokken naar het fanatieke Bayern-legioen achter het doel. Met succes, als je dat zo op deze bi zarre avond mag noemen: voor even wordt zijn naam weer ouder wets gescandeerd. SXgJS 1 1T 1 ifó-A A t iX 1 B ti z Het Nederlands elftal begint de oefencampagne richting het EK met een nederlaag. Het duel met Bayern München eindigt na een 2-2-ruststand in 3-2. Bonds coach Bert van Marwijk experi menteert en geeft veel 'debutan ten' de kans zich te bewijzen. door Leon ten Voorde MÜNCHEN - Zelden was een wed strijd op voorhand zo verketterd als die tussen Bayern München en het Nederlands elftal. Een com mercieel gedrocht waar niemand vrolijk van werd, zo heette het. Maar aanvankelijk viel het alle maal nog best mee met het cha grijn. Die vriendelijke houding ver dween alleen toen Arjen Robben in de slotfase nog even in het veld kwam. De pijnlijke entree van de speler werd begeleid door een sner pend fluitconcert. Het was een smet op de avond, net als de win nende goal vanuit Nederlands op tiek van Mario Gomez vlak voor tijd: 3-2. De gelouterde internationals zul len 'het moetje' in de Allianz Are na verder schouderophalend af doen. Een routineklusje op weg naar Charkov, meer was het niet voor de grote jongens in de selec tie. Maar er waren ook blije, hoop volle gezichten te ontwaren. Mooi was de avond in München vooral voor 'dedebutanten', die nog niet als zodanig de boeken mo gen ingaan omdat het geen forme le interland betrof. Maar het bruta le stiftje waarmee Luciano Nar- singh Oranje voor rust op 2-1 zet- 'Debutant' Luciano Narsingh te, zal bij hemzelf wel voor eeuwig in het geheugen blijven. Het was zo'n moment waar je als voetbal ler en toeschouwer heel even blij van wordt. Ook de nog maar achttienjarige Jetro Willems beleefde een wed strijd die ze hem nooit meer afpak ken, hoe de definitieve schifting volgende week ook uitpakt. Wil lems pakte zijn eerste minuten in het Nederlands elftal en dat deed hij op de bekende relaxte manier, alsof hij op een mooie zomer avond nog even op het school- pleintje verzeild was geraakt om met wat vrienden een potje te spe len. De tiener, die in verdedigend opzicht soms nog wel eens ver keerd staat opgesteld, heeft een prettige brutaliteit in zijn spel. Hij durft te voetballen, is kopsterk en was bepaald niet onder de indruk van zijn opponent voor rust, Tho mas Müller. In de tweede helft had ook zijn leeftijdgenoot Adam Mahet de eer- FALZES - De Spanjaard Jon Izaguir re heeft dinsdag de zestiende etap pe van de Ronde van Italië op zijn erelijst gezet. Afgezien van een tijdrit in de Ronde van Asturië stond daar nog niets op. De wielrenner van Euskaltel de marreerde tijdens de slotklim van de rit over 174 kilometer van Limo- ne sul Garda naar Falzes Uit een kopgroep van tien en behield zes tien seconden voorsprong op zijn naaste achtervolgers, onder wie Ra- bocoureur Stef Clement. De Neder lander werd in de sprint om de tweede plaats verslagen door de Italiaan Alessandro de Marchi. Het peloton met de klassements renners nam, in het vooruitzicht van een zware bergetappe, een 'dagje vrijaf en arriveerde op een kleine tien minuten. De Spanjaard Joaquim Rodriguez behield de ro ze leiderstrui en zijn voorsprong op de Canadees Hesjedal (0.30) en de Italiaan Basso (1.22). Roeland Lievens, Tim Heijbrock en de broers Vincent en Tycho Muda (van links naar rechts) roeien naar hun ticket voor de Spelen. foto Sigi Tischler/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26