Controle op verloskunde Goes TrendHome zeeland i 23 DFDS zet grootste schepen in op Gent 25/26 en 28 met kortingen «n-' Inspectie voor de gezondheidszorg legt ziekenhuis onder vergrootglas Rustig bij LAKS T (0)118 - 60 69 01 I www.trendhomemiddelburg.nl T 0118 - 441 944 www.ascozeeland.nl Benefietconcert Racoon levert 38.000 euro op brieven /voensdag 23 mei 2012 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De inspectie voor de gezondheidszorg houdt verscherpt toezicht op de afdeling acute ver loskunde van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes. Het ziekenhuis moet haar problemen 'met grote spoed oplossen'. Dat schrijft; minister Edith Schip pers (Volksgezondheid) aan de Tweede Kamer. Verloskundigen in Zeeland zijn bezorgd over het aan tal opnamestops op de acute ver loskunde in het ziekenhuis in Goes. Ze hebben recent de directie een brief gestuurd. De SP in de Tweede Kamer heeft Schippers om opheldering gevraagd. Volgens de minister is het niet on gebruikelijk dat ziekenhuizen een opnamestop inlassen als zij twijfe len aan de kwaliteit van de zorg. Het ADRZ heeft alle opnamestops gemeld bij de inspectie. Het waren geen volledige opnamestops. „Complexe en acute patiënten kon den gewoon in het ziekenhuis te recht", aldus Schippers. Voor ieder ziekenhuis is het volgens de minis ter 'zaak om de continuïteit van zorg te waarborgen'. „Dit geldt mijns inziens extra voor ziekenhui zen die gevoelig zijn voor de 45 mi- nutennorm, zoals het ADRZ." De inspectie let extra op de kwali- Na een lawine van klachten in de eerste examenweek, kon den de medewerkers van het Lan delijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) dinsdag even op adem ko men. Zelfs de wiskunde-examens dinsdag leverden weinig klachten op. De LAKS-medewerkers had den daardoor tijd om achter oude klachten aan te gaan. En dat had ef fect. Het College voor Examens verklaarde 'twee klachten gegrond: de correctieschema's voor het ha vo-examen Frans en voor het vm- bo-examen Nederlands worden ge wijzigd. Er was ook tijd voor een wel heel bizarre klacht. „Een jongen vertel de dat zijn rekenmachine kort voor het examen was gestolen", vertelt Alderik Oosthoek van het LAKS. Inmiddels wordt er via de LAKS-website geld ingezameld voor de jongen. „Vrijdag heeft hij weer een rekenmachine nodig." GENT - Door de gunstige marktsi tuatie zet het Deense bedrijf in ma ritieme logistiek DFDS vanaf maandag 4 juni haar drie groot- sche schepen in op de route tus sen Gent en de Zweedse haven stad Göteborg. De vrachtschepen Ficaria Seaways, Tor Freesia en Tor Begonia zullen vanaf die datum te zien zijn op de Westerschelde en het Kanaal Gent-Terneuzen. Elk hebben ze ruimte voor 306 trailers. Dat is 25 procent meer capaciteit dan de hui dige schepen op deze route kun nen bieden. De drie schepen zijn gebouwd tussen 2003 en 2006 in Duitsland. In 2008 zijn ze met der tig meter verlengd tot 229,30 me ter waardoor ieder schip nu een vrachtcapaciteit heeft van 4650 laadmeters. DFDS vaart nu op Gent met Rimu- la Seaways, Petunia Seaways en Magnolia Seaways. Deze schepen, met ieder een capaciteit van 3831 laadmeters, worden vanaf 4 juni ingezet op de route Göteborg-Im- mingham. Op die lijn is er sprake van overcapaciteit en kan het be drijf met kleinere schepen toe. 25% ir de voor\waarcleri' KOZIJNEN ZONWERING DAKKAPELLEN OVERKAPPINGEN GARAGEDEUREN RAAM DECORATIE teit en veiligheid van de acute ver loskunde in Goes. Schippers on derstreept dat bij het oplossen van de problemen 'voortvarendheid van extra groot belang' is. Het ADRZ gaat snel met de verloskun digen om tafel om heldere afspra ken te maken voor de toekomst, al dus Schippers. Afspraken over bij voorbeeld achterwacht moeten zorgen dat opnamestops zoveel mogelijk tot het verleden behoren. GOES - Het benefietconcert Ra coon 8c Friends for Jayden heeft in totaal 38.000 euro opgebracht. Dat geld is bestemd voor de Stichting Jayden, die zich inzet voor onder zoek naar neuroblastoom, een zeld zame vorm van kinderkanker. Racoon trad vorige week zondag samen met Danny Vera, Jurk!, de 3JS en Gers Pardoel op de Grote Markt in Goes op. Het concert was met 6500 bezoekers uitverkocht. Bart van der Weide van Racoon is ingenomen met het resultaat. „We hoopten vooraf op tussen de 25.000 en 40.000 euro. Dan vind ik 38.000 euro, zeker gezien de la ge ticketprijs van negen euro, een heel mooi bedrag. Wij zijn dan ook veel dank verschuldigd aan de sponsors, de artiesten, de vrijwilli gers, de productie, onze crew, de talrijke bezoekers en in het bijzon der de Stichting Grote Markt, de horecazaken die heel veel onder steuning hebben geleverd." Van der Weide sluit niet uit dat het concert volgend jaar een ver volg krijgt. „Die gedachte is best wel serieus, dus dat zou zomaar kunnen. Maar dan moet de ticket prijs echt omhoog." Zondagmiddag speelt Racoon - voor de vierde keer in haar car rière - op Pinkpop, ditmaal ver sterkt met strijkers en blazers. mmmmmsm Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Jodiumpillen De vorige keer de GGD in Goes ge vraagd of jodiumtabletten alleen te gen schildklierkanker werken, of te gen alle stralingsziekten. De GGD wist het niet. In de krant (18 mei) weer de bekende transistorradio met het advies appelmoes en vla achter de hand te houden. Dat doemscenario's de burgers begin nen te vermoeien, onderschat men. Recent was er de bijna hyste rische aankoop voor honderden miljoenen aan vaccins voor een grieppandemie, die nooit kwam. Voor ouderen komt het bekend voor. In de jaren 60 raakten men sen in paniek omdat ze geen kel der hadden. Waarin je moest schui len tegen de komende atoomoor log. Met een transistorradiootje. Maar onder tafel met een jodium pilletje kon natuurlijk ook, stelde de overheid mensen zonder kelder gerust. Dat Zeeuwen behoorlijk veel vertrouwen in de kerncentrale hebben en wat minder in over heidsvoorlichting, lijkt voor de hand te liggen. Hans Pollemans SingeM 0, Biervliet Dorpspolitiek Dat een motie wordt afgeserveerd door de PvdA en CDA in Hulst om dat ook GroenLinks in de Terneu- zense gemeenteraad een motie met gelijke tekst in zal dienen is je reinste dorpspolitiek. Het was een motie met een goede inhoud en in goed overleg met GroenLinks in Terneuzen is ook deze motie inge diend door ondergetekende in de Raad van Hulst. Er is geen sprake van 'beter jatwerk' maar van een goede samenwerking voor een ge zamenlijk belang van de Zeeuwse inwoners. In goed overleg komen tot indienen van een gelijke motie maakt het aannemen hiervan ster ker; de gemeente Terneuzen en wellicht ook Sluis zullen wel tot steun van dezelfde motie beslui ten. Het gaat om de inhoud en niet wie de motie indient. De inhoud (een onverantwoorde uitbetaling vap enorme bedragen aan een ont slagen directeur bij Delta) is voor de PvdA en CDA in Hulst blijkbaar bijzaak. Jos van Eek Oude Galgenstraat 25, Jansteen Vrouwenemancipatie De overheid heeft minder geld be schikbaar voor vrouwenemancipa tie. De kosten van kinderopvang stijgen. Werkende moeders kun nen geen duurdere kinderopvang betalen. De kans is groot dat ze hun kinderen thuis zullen houden en stoppen iret werken. Hierdoor gaan vrouwelijke professionele vaardigheden verloren. En krijgt het gezin minder inkomsten om zich te ontplooien. Om sociaal-eco nomisch zelfstandig te zijn hebben vrouwen minstens 800 euro netto per maand nodig (bron: Sympo sium Zeeuwse Vrouwenraad 29 maart 2012). Het inkomen van 800 euro wordt lang niet altijd gehaald. Het is belangrijk dat werkende vrouwen meer geld gaan verdie nen. Ook de uitkeringen van thuis blijvende alleenstaande moeders moeten voldoende zijn. Om vrou wen maatschappelijk actief te hou den is betaalbare kinderopvang ver eist. Vrouwen kunnen dan van be tekenis blijven voor de arbeids markt. Maryline Lamp Zeeuws lid (denktank WAO vereni ging vrouwen met hogere opleiding) Stephensonweg 14 Gorinchem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23