Brussel is gedraal beu IIIIIIIIIIIOIIIIIII PZC Gerd Müller heeft zijn shirt even terug Vlaamse regering wil geschillenprocedure over ontpoldering beginnen Gehaktbal! duurder door schaarste aan slachtrunderen Openbaring Motorrijder komt om bij Rilland OPEN HAVENDAG WOENSDAG 23 mei 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 121 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 ■rt I Eerst zon, later C—buien, 20° Kunst Programmering theaters onder Frans Lievens nagenoeg hetzelfde 13 Sport Roeier Roeland Lievens tweede Zeeuwse sporter op de Spelen 26 en 27 BRUSSEL - De Vlaamse regering be gint een geschillenprocedure met Nederland over de Hedwigepol- der. Het geduld van de Vlamingen is op. Ze willen Nederland dwin gen de polder in het kader van het natuurherstel in de Westerschelde onder water te zetten. De aankondiging vanuit Brussel kwam gisteren onmiddellijk nadat de Tweede Kamer een streep had gehaald door het plan van staatsse cretaris Henk Bleker (Natuur, CDA) om slechts een derde van de Zeeuws-Vlaamse Hedwigepolder te ontpolderen en daarnaast ont- polderingen uit te voeren op Wal cheren en in Zuid-Beveland. In een verklaring erkende de Vlaamse minister-president -Kris Peeters dat ontpoldering in Neder land zeer gevoelig ligt, maar hij liet er evenwel geen misverstand over bestaan dat zijn regering het ge draal over de Hedwigepolder nu beu is. De ontpoldering van deze 295 ha grote polder op de Neder land-Belgische grens is overeenge komen in het Schelde-verdrag dat Nederland en Vlaanderen in 2005 sloten. Dat verdrag voorziet, in een geschillenprocedure voor het geval beide partijen het niet eens zijn over de toepassing, de uitlegging of de uitvoering van de afspraken. In de eerste plaats moeten die ge schillen worden geregeld door mid del van onderhandelingen. Vlaan deren zal hiervoor oud-minister Wevina Demeester inzetten. Leveren die onderhandelingen bin nen zes maanden niets op, dan wordt de kwestie voorgelegd aan een scheidsgerecht. Daarvoor be- MÜNCHEN - Na de WK-finale van 1974 ruilde matchwinnaar Gerd Müller zijn shirt met Oran je-verdediger Wim Rijsbergen. Bijna 38 jaar later kon 'Der Bomber' het tricot weer eens vasthouden. De legendarische oud-aanvaller (op de foto twee de van links) ontving het shirt dinsdagavond voor de oefenwedstrijd van Bayern München te gen Oranje (3-2) uit handen van Paul Martens en Edgar Angelini (rechts) van het Nationaal Voetbal museum in Middelburg. Het shirt ging vervolgens wel weer mee terug naar Nederland, omdat in het Voetbalmuseum de Duitse expositie nog loopt. Daarna gaat het weer een aantal jaren op uitleenbasis naar het nog te openen voetbalmuseum in Dortmund, waar Ma nuel Neukirchner (links) manager wordt. foto Fred Joch DEN HAAG - De gehaktbal, dé favo riet bij de warme prak in Neder land, wordt duurder. Oorzaak: de schaarste aan slachtkoeien. Afgelo pen kwartaal werd gehakt al 13 pro cent duurder, Vion Food Group uit Veldhoven, de grootste vlees- verwerker van Europa, verwacht dat de prijs nog verder zal stijgen. Vion moet hoge prijzen betalen voor slachtkoeien. De rundveesta pel in Europa krimpt omdat steeds meer boeren minder vee aanhou den door stijgende voer- en ener giekosten en dalende opbrengsten. Vion moest vorig jaar 20 procent meer betalen voor rundvlees in vergelijking met 2010. Bovendien heeft Nederland problemen met de export van rundvlees vanwege het Schmallenbergvirus. Daardoor daalde de export van rundvlees, volgens de Rabobank, met een der de. Rusland en Turkije hebben hun grenzen voor Nederlands rundvlees gesloten. Door de econo mische crisis daalt ook dè vraag naar vlees. Huishoudens hebben minder te besteden en dat leidde er vorig jaar toe dat de vraag naar vlees in Europa vorig jaar met bijna 3 procent daalde. Deson danks verwacht de Rabobank dat rundvlees nog 5 procent duurder zal worden. Dure inkoop van run deren en varkens en lage afzetprij- zen hadden vo;ig jaar ook effect op het resultaat van Vion. De winst daalde met tachtig procent. ARNHEM - Een zebra in Burgers' Zoo in Arnhem is voor de ogen van bezoekers van de dierentuin bevallen van een jong. Zebra's be vallen ook in het wild vrijwel nooit op klaarlichte dag in alle openheid, omdat dat gevaarlijk is voor het geboren jong. In de die rentuin is het volgens een woord voerder eenmaal eerder voorgeko men dat een zebra overdag wierp. Burgers' bezit de grootste groep Grant-zebra's van Europa. noemen beide partijen twee arbi ters, die gevieren een vijfde kie zen. Tegen de uitspraak van dit scheidsgerecht kan geen beroep worden ingesteld. Peeters zei te ho pen dat Nederland en Vlaanderen de uitvoering van de wederzijdse verplichtingen nu snel nakomen. pagina 2/3: discussie terug bij af pagina 3: commentaar RILLAND - Een motorrijder is dins dag om het leven gekomen bij een botsing met een personenauto op de Oude Rijksweg bij Rilland. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend, zegt de politie. De botsing voltrok zich even voor 18.00 uur op de rijbaan richting Brabant. Omdat er op de plek van het ongeluk brand uitbrak, rukte ook de brandweer uit. Een opge roepen traumaheli is wegens de fa tale afloop niet meer ter plaatse ge weest. De Oude Rijksweg werd tussen de Oesterdam en Brabant enkele uren afgesloten. ZATERDAG 2 JUNI 2012 VLISSINGEN-OOST Scheldepoort Havennummer 1010 www.zppc.nl DE STELLING Vlaanderen is getreuzel met Hedwige terecht beu Reageer op pzc.nl UW MENING 301 reacties Ik heb geen last van de daling van de huizenprijzen eens oneens 68% 32% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 siirmssUssssso

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1