Simon Koole zeeland 119 betaalbare brilmode Gemeente Middelburg: 3,2 miljoen over in 2011 tilroeoptiek Exploitant voor vershal gevonden Brassband Apollo geeft buitenconcert 't Vierschip haalt geld op voor Duchenne Fancy fair bij peuterspeelzaal Eerste week van juli weer Strandvijfdaagse woensdag 23 mei 2012 Simon Koole (64) is van huis uit elektromonteur. Hij begon een paar jaar geleden met schilderen.'Ik ben geen kunstenaar. Het is mijn hobby en dat blijft het ook. Kimpe was fantastisch om te doen, ik heb er een honger naar het verleden door gekregen'. Simon Koole in de Zeeuwse bieb bij zijn doek 'De Middelburgse kermis' naar het werk van Reimond Kimpe. s Lex de Meester wan topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar wij kunnen declareren bi) vele zorgverzekeraars, brilmode contactlenzen walstraat81 viissingen 0118-412370 www.tilroe.nl MIDDELBURG - Over heel 2011 gere kend heeft de gemeente Middel burg 3,2 miljoen euro meer ontvan gen dan uitgeven. Een kleine 8 ton daarvan was lopende het jaar al in de algemene reserve gestopt. Nu blijkt er nog eens 2,45 miljoen eu ro in de spaarpot gestoken te kun nen worden. Dit maakte wethou der Johan Aalberts dinsdag be kend bij de presentatie van de jaar rekening over 2011. Het overschot is grotendeels veroorzaakt door een eenmalige nabetaling van het Rijk. Met het geld in de algemene reserve kunnen eventuele nieuwe bezuinigingen en tegenvallers deels worden opgevangen. Dat de gemeente dit jaar de broek riem moet aanhalen is wel zeker. Het Haagse Lente-akkoord zou Middelburg komen te staan op zo'n 2 miljoen extra bezuinigin gen. Bovendien heeft de provincie aangekondigd haar bezuinigingen deels door te schuiven naar de ge meenten. Tevens wordt een aantal zorgtaken op het bordje van de ge meenten gelegd. Ook dit zal de ge meenten geld gaan kosten. Aal berts komt nu nog niet met nieu we bezuinigingsvoorstellen. Hij wacht daarmee totdat de exacte be dragen duidelijk zijn. De verkiezin gen in september kunnen weer veel overhoop halen. MIDDELBURG De gemeente Middelburg heeft een exploitant gevonden voor de nog te bouwen vershal op Plein 1940. Het is Concept-NL Projectontwik keling uit Eindhoven, een firma die ook betrokken was bij het nieu we winkelcentrum in de Stromen- wijk. Architectenbureau RDH heeft een ontwerp voor de vershal gemaakt. De Middelburgse gemeenteraad praat in juni over de bouw van de vershal. DOMBURG Brassband Apollo uit Domburg geeft zaterdag haar eerste buiten concert van dit seizoen. De brass band wordt deze keer gedirigeerd door Steven de Loose uit België. Op het programma staan diverse voor brassband gecomponeerde werken met ook wat lichtere, swingende muziek. Het concert wordt gegeven bij de Protestantse Kerk in Domburg. Aanvang: 19.30 uur. ARNEMUIDEN Met een sponsorloop hebben de 180 leerlingen van basisschool 't Vierschip in Arnemuiden dinsdag bijna 3000 euro opgehaald voor kinderen met de ernstige spierziek te Duchenne. Op de sportvelden aan de Van Cit- tersweg werden een half uur lang rondjes gelopen. De cheque wordt op 26 juni uitge reikt aan de Zeeuwse delegatie van Heroes voor Duchenne (zee- land4duchenne). MELISKERKE Peuterspeelzaal Klein Duimpje in Meliskerke houdt volgende week woensdag (30 mei) een fancy fair. De opbrengst gaat naar een goed doel in Oost-Azië. Van 14.00 tot 16.00 uur zijn er diver se spelletjes te doen, is er een kin dervrijmarkt en worden onder an dere versgebakken wafels, koffie, thee en limonade verkocht. De peu terspeelzaal is te vinden aan de Bur gemeester Adelaarstraat 1. VLISSINGEN - De eerste week van juli wordt voor de twaalfde maal de Strandvijfdaagse van Viissingen naar Rockanje gelopen. Deelne mers lopen vanaf 2 juli in vijf etap pes langs de kust naar het noor den. Ze overnachten in hun eigen tentjes op de terreinen van voetbal verenigingen. De tenten en bagage worden door de organisatie steeds naar de volgende overnachtings plaats gebracht; dat zijn Domburg, Kamperland, Renesse en Stellen dam. De langste etappe is 31 km, de kortste (en laatste) is van Stel lendam naar Rockanje over 9 km. Voor inschrijvingen en informatie: www.strandvijfdaagse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19