Ontwikkeling van Trekdijk dringt zich op Reimond Kimpe Ik ben nu klaar met mijn Kimpe-projecf Simons: 'Stadscamping in Middelbrg nodig' Rechter: Pianoleraar mag on Kloveniersdoelen blijven PLflMECCr i8l Nieuw Middelburgs bedrijventerrein Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 Matthauspassion woensdag 23 mei 2012 door Theo Giele MIDDELBURG - Nog dit jaar wil de gemeente Middelburg de ontwik keling in gang zetten van een nieuw bedrijventerrein -ten westen van Nieuw- en Sint Joosland. Op Arnestein is, mede door de ver plaatsing van de ondernemingen van Ramsburg naar dit gebied, wei nig ruimte meer voor nieuwe be drijven. Lange tijd heeft de ge meente gehoopt op verplaatsing van huizenhandel Herstaco. Dat bedrijf neemt nu ruim tien hecta re in beslag op Arnestein. De ge meente had graag gezien dat Hers- Trekdijk Middelburg. taco naar een terrein aan de Vlis- singse Buitenhaven zou verkassen zodat er op Arnestein ruimte vrij zou komen. Die kans lijkt defini tief verkeken nu Vlissingen en de provincie in dit gebied een kazer ne voor mariniers wil vestigen. De gemeente is met Gedeputeerde Staten in gesprek om provinciale bezwaren tegen de ontwikkeling van de Trekdijk weg te nemen. Dit zei wethouder Albert de Vries dinsdagavond in de marge van de discussie over het grondbedrijf in de raadscommissie Algemeen Be stuur. In die vergadering was be hoorlijk wat irritatie tussen De- Vries en een aantal commissiele den. De wethouder ergerde zich aan de toon van de vraagstelling als zou het college de gemeente on aanvaardbare risico's laten lopen, terwijl er juist 5 miljoen euro wordt vastgezet om de zwaarste ri sico's af te dekken. Een aantal com missieleden ergerde zich aan de 'luchtigheid' waarmee De Vries over het onderwerp sprak. Ook de door De Vries herhaalde toespe ling dat enkele commissieleden de stukken niet goed hadden gelezen schoten hen in het verkeerde keel gat. De discussie wordt maandag in de raad voortgezet. MIDDELBURG - Middelburg heeft een stadscamping nodig, zo vindt wethouder Chris Simons. Als het AW Beheer niet lukt een exploi tant te vinden voor de oude cam ping aan de Koninginnelaan dan mag een ondernemer het probe ren op een terrein dat grenst aan de Laurens Stommesweg. Volgens de wethouder is AW Be heer in gesprek met twee kandida ten die interesse hebben om op de oude stadscamping een nieuw re- creatiebedrijf te beginnen. In 2009 stopte de toenmalige exploitant met de stadscamping omdat hij het niet eens kon worden over een nieuwe pachtprijs met de eige naar, de stichting Hendrick Aver- kamp. Sinds die tijd wordt daar niet meer gekampeerd. De stich ting verkocht anderhalf jaar gele den het terrein aan ontwikkelaar PLAFONDS Van Gilst v.o.f. Reimond Kimpe (Cent, 1885) kwam in 1918 naar Middelburg en begon in '23 met schil deren. Hij heeft ook literatuur gepubliceerd. Kimpe overleed op 84-jarige leeftijd in Veere. Hij was halverwege de vorige eeuw de belangrijkste Zeeuwse schilder. Simon Koole werkte zo'n ander half jaar aan zijn twintig Kim- pe-schilderijen. Nu is de serie klaar en gaat hij verder. „Ik ga nu heel wat anders doen. Ik hoop dat ik de belangstelling voor het werk van Kimpe weer tot leven heb gewekt." door Annemarie Zevenbergen Het begon als een grap je, maar groeide uit tot een heus project. Simon Koole heeft inmiddels twintig schilderijen gemaakt naar werk van de Zeeuwse kunstenaar Rei mond Kimpe. Hij noemt het zijn Kimpe-project. Geen exacte kopieën, maar doeken waaraan hij zijn eigen signatuur heeft gegeven. Want, zo zegt de Oostkapellenaar: „Het kopiëren van schilderijen doen ze in China wel, met een machine. Ik wilde er mijn eigen draai aan geven. Her kenbaar Kimpe, maar in Koole-sfeer. Geen plagiaat dus." De doeken zijn vrolijker en lichter opgezet dan de originele. En Koole werkt in acryl, niet in olieverf zo als zijn voorbeeld. „Ik kan niet met olieverf overweg." Grinni kend: „Nog niet, maar je weet nooit. Ik had ook nooit gedacht dat ik kon schilderen. En kijk nu... Ik voel me trouwens geen kunste naar. Ik kan niet, zoals de echte oude meesters, in armoede tussen de ratten scheppend werken. Dit is mijn hobby en dat moet het ook blijven. Ik beleef er veel plezier aan. Ik heb de laatste jaren ook veel geleerd." „Ik breng met deze serie een ode aan het werk van Kimpe, niet aan de man zelf. Ik vind zijn werk fan tastisch. Er gaat zo'n kracht uit van de koppen die hij schildert. Ie ziet hoe zwaar het leven in die tijd was. Kimpe kon werken met echte mensen. De poseurs van nu zijn net verklede apen." „Mijn vrouw Joke en ik zijn beide fan van het werk van Kimpe. Joke schildert, ook, maar heel anders dan ik. Zij schept echt vanuit het niets. Zij experimenteert heel veel. Ik kan dat niet, ik moet een voor beeld hebben waar ik mee aan de slag kan. Ik denk niet dat ik vanuit AW. Simons benadrukt dat daar echt alleen maar een camping mag komen. „Woningbouw wordt be slist niet toegestaan." Wel zijn er volgens hem mogelijkheden voor de bouw van recreatiechalets en standplaatsen voor campers. Bij de Laurens Stommesweg lig gen ook twee percelen die omge bouwd kunnen worden tot een camping. Diegene die dat wil, moet echter ook bereid zijn om een flink deel van de kosten voor de aanleg van een rotonde in de Laan der'Verenigde Naties voor haar rekening te nemen, aldus de wethouder. Hij benadrukte dat Middelburg be hoefte heeft aan een camping. „Als gemeente worden we regel matig gebeld door mensen die op zoek zijn naar een plaatsje op de stadscamping." AARDENBURG - Stichting Bach-Co- mité Aardenburg is begonnen met de verkoop van kaarten voor de uitvoering van de Matthaus-pass- ion in de Sint Baafs, op 23 maart volgend jaar. De 1200 kaarten zijn, zo leert de ervaring, binnen enke le weken uitverkocht. Tickets zijn te bestellen via de web site www.bachcomite.nl. Simon Koole thuis, temidden van zijn Kimpe-serie. het niets iets op doek kan zetten." „Ik heb door het Kimpe-werk heel veel reacties gekregen. Zo zijn Joke en ik bij een dorpsgenoot op be zoek geweest die vertelde dat hij drie Kimpe's in huis had. Eenmaal daar, bleek dat hij z'n huis van on der tot boven vol had hangen. En niet zomaar wat doekjes, werk van de echte groten. Zoals een ander behangt, had hij zijn huis vol han gen met schilderijen. Voor kapita len hing daar. Er ging een paradijs je voor ons open." Gistermiddag werd zijn laat ste werk, 'De Middelburg se kermis', onthuld door wethouder Ed de Graaf van Mid delburg. Het grote doek van 1.80 bij 1.60 meter is de komende tijd te zien in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Tijdens de Kunstroute in Oostka- pelle dit weekeinde is de serie ook te zien. „Tussen de Kimpe-doeken hang ik er een die niet gebaseerd op is op zijn werk. Bezoekers moe ten raden welke dat is. Ik verloot een schilderij onder de goede op lossingen." „Ik hoop dat er nu weer eens een grote overzichtstentoonstelling van Kimpe komt. In het Zeeuws Museum bijvoorbeeld. Hij was toch een van de grootste Zeeuwse kunstenaars. Maar veel mensen zijn hem vergeten. Dat heb ik dui delijk gemerkt toen ik mijn eerste doeken vorig jaar exposeerde tij dens de kunstroute in Oostkapelle. Er kwamen zo'n 500 tot 600 men sen langs. Slechts één stel herken de Kimpe. Ik probeer dan ook met deze serie de belangstelling voor hem weer tot leven te wekken." „Ik ga nu wat anders doen. De se rie gaat naar Kwadendamme, in de verbouwde schuur van Natuurmo numenten. Voor hen ga ik straks de Zwaakse Weel schilderen." door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Pianoleraar Govert Mingelen mag in de Kloveniersdoe len blijven. De gemeente Middel burg kan hem niet dwingen te ver huizen onder voorwaarden waar mee Mingelen niet akkoord gaat. Dat heeft de rechter in Middelburg besloten. De gemeente was naar de rechter gegaan om Mingelen uit de Kloveniersdoelen te krijgen, maar volgens de rechter heeft de pianoleraar recht op huurbescher- ming en kan de huurovereen komst van de Kloveniersdoelen niet ontbonden worden als Minge len het daar niet mee eens is. Volgende week woensdag wordt vanuit de gemeente een nieuwe poging gedaan de zaak op te los sen. Dan praat burgemeester Erik van Heijningen met Mingelen. Mingelen huurt al jaren een ruim te op de benedenverdieping van de Kloveniersdoelen. Hij geeft daar pianoles. Mingelen is de enige gebruiker van het pand. De gemeente, eigenaar van het mo numentale gebouw aan Achter de Houttuinen, wil dat Mingelen ver huist omdat er plannen zijn voor een nieuwe culturele invulling van de Kloveniersdoelen. De directie van boekhandel De Drukkerij gaat het gebouw huren. Een deel ervan wordt onderverhuurd aan Cinema Middelburg. Verder komt er onder meer een café. Door het conflict tussen de gemeente en Mingelen is de verbouwing die voor de nieu we invulling nodig is al ernstig ver traagd. De nieuwe uitbaters had den eigenlijk rond deze tijd open willen gaan. Anja de Groene van De Drukkerij baalt ervan dat het al lemaal zo lang duurt. „Het is een gebed zonder end. Het enthousias me neemt wel af." Ze is positief over het geplande gesprek van Van Heijningen met Mingelen. Zelf praat ze vrijdag met de wethou ders Albert de Vries en Ed de Graaf „Ik wil duidelijkheid."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18