"Duurdere huurhuizen in Mortiere Voor zomer voordracht burgemeester WALCHEREN Dijkwoningen in aanbouw Gemeente Middelburg onderhandelt met bouwconsortium almanak Scan WOENSDAG 23 mei 2012 17 Simon Koole's ode aan het werk van Kimpe 18 Racoon Friends levert 38.000 euro op 23 door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg wil dat er in de wijk Mor tiere duurdere huurwoningen wor den gebouwd. Volgens wethouder Albert de Vries wordt hierover onderhan deld met het consortium, de aan nemerscombinatie die verantwoor delijk is voor de bouw van wonin gen in die nieuwe wijk. De wethouder gaf tegenover de le den van de raadscommissie ruim te aan dat er momenteel geen vraag is naar koopwoningen. „Vo rig jaar zijn er maar zeven ge bouwd." Enkele jaren geleden ging het om een aantal van 130 tot 140. De enige woningen waaraan mo menteel echt behoefte is, zo zei De Vries tegen de Middelburgse commissieleden, zijn huurwonin gen voor mensen met een inko men boven de 34.000 euro. Die mensen komen niet meer in aan merking voor een huurwoning van een woningbouwvereniging en kunnen vaak geen woning ko pen omdat ze geen hypotheek krij gen. Volgens de banken zouden die mensen namelijk te weinig ver dienen. De wethouder bracht wel naar vo ren dat het financieren van de bouw van zulke huurwoningen nog wel een probleem vormt. Vol gens hem willen pensioenfondsen niet meer in de woningbouw in vesteren. „En woningcorporaties mogen het niet." Zolang er nog geen duidelijkheid is over wie bereid is zulke huurwo ningen te financieren, wordt er vol gens hem ook niet gebouwd. Tijdens de bijeenkomst werd ook gesproken over het voormalige ge bouw van het ROC aan de Raven- steijnweg. Dat pand staat nu voor een deel leeg. Vanuit de commissie werd ge vraagd of het mogelijk is om in dat gebouw ook winkels te vestigen zo dat bewoners van de Mortiere daar hun boodschappen kunnen doen. De Vries liet weten daar geen voorstander van te zijn om dat zulke winkels het nabijgelegen Winkelcentrum Dauwendaele zul len benadelen. De wethouder hoopt dat het gebouw op termijn weer een onderwijsfunctie krijgt. Maar ook andere maatschappelijke functies zijn volgens hem moge lijk. Zo wordt een ruimte gebruikt door de biljartclub die vorig jaar moest vertrekken uit het pand aan de Molstraat. ARNEMUIDEN - Een speciale afslag vanaf de A58 richting het Veerse Meer zodat én Arne- muiden meer wordt ontlast én recreanten sneller op de plaats van bestemming zijn. Die wens heeft het dagelijks gemeentebestuur van Middelburg bij de provincie ingediend. Volgens de wethouders Albert de Vries en Jo- v. han Aalberts kan die afslag gerealiseerd wor den door gebruik te maken van de bestaande afslag bij Arnemuiden en vervolgens via de Langeweg verder te rijden richting Veerse Meer. Er moet dan wel een nieuw viaduct of een tunnel worden aangelegd om de A58 te kruisen. De beide wethouders verwachten a—at—ag— niet dat op korte termijn het geld voor een dergelijke tunnel of viaduct voorhanden if. Maar ze hopen wel dat het op termijn lukt om die verbinding aan te leggen omdat nu veel verkeer met bestemming Veerse Meer dwars door Arnemuiden rijdt. Zeker als de uit breiding van Waterpark Veerse Meer bij cam- mmm mmmxxsmi s ping De Witte Raaf gereed is, zal het verkeer dat door het dorp rijdt alleen maar toenemen. De dijkwoningen (foto) van die uitbreiding zijn ver klaar. Er komt ook een jachthaven met plaats voor 240 boten. Aan de achterkant van die dijkwoningen kunnen straks ook boot jes afmeren. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Op 27 juni komt de Middelburgse gemeenteraad met de voordracht voor een nieuwe burgemeester. Die voordracht zal in een besloten vergadering wor den vastgesteld. Na afloop wordt bekend welke kandidaat de voor keur van de raad heeft. De verwachting is dat half juli de ministerraad een besluit neemt over de definitieve opvolger van Koos Schouwenaar, die onlangs met pensioen is gegaan. Sinds 1 mei is Erik van Heijningen werk zaam als waarnemend burgemees ter van Middelburg. Dinsdag werd bekend dat hij per 1 september aan de slag gaat als waarnemend burgemeester van Hellevoetsluis. De 50-jarige Van Heijningen zal in deze Zuid-Hollandse gemeente moeten qnderzoeken of Hellevoet- sluis met twee andere gemeenten op Voorne-Putten (Brielle en Westvoorne) kan samengaan. Tus sen het vertrek van Van Heijnin gen en de komst van een nieuwe burgemeester in Middelburg ligt een zo korte periode dat aanstel ling van een nieuwe waarnemer niet nodig is. Die medewerker van dat Goese kan toor kampt met wat gezondheidspro blemen en na lang aandringen van uit zijn omgeving heeft hij dan toch de gang naar de huisarts maar ge maakt. Die vond hetgeen hij te ho ren kreeg meer dan genoeg voor een doorverwijzing naar het ziekenhuis voor een MRI-scan. De scan zelf viel alles mee, maar daarna begon het slopende wachten op de uitslag. „Misschien heb ik wel een tumor zo groot als een sinaasap pel", probeerde hij medelijden te wek ken onderzijn collega's. Enkele dagen later keerde hij echter terug met zo mogelijk nóg verontrus tender nieuws: op de hersenscan was namelijk niets te zien. He-le-maal niets.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17