Theaters gooien het roer niet radicaal om Tmmm cultuur 113 IlSpkt Brugge door de ogen van de grote Memling Wel aanmerkelijk minder voorstellingen in De Mythe in Goes Slechts C 99,- p.p agenda Literair festival in Wandelkerk Schouwburg Middelburg, Thea ter De Mythe in Goes en Schel- detheater in Terneuzen hebben hun programmeringen voor ko.- mend seizoen gereed. Voor het eerst zijn deze alle drie onder verantwoordelijkheid van Frans Lievens tot stand gekomen. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Het is bijna een jaar geleden dat Theater BV van Frans Lievens, na het Scheldetheater, ook de exploitatie van de theaters in Middelburg en Goes in handen kreeg. De programmering voor het huidige, vrijwel afgelopen seizoen lag toen al gereed. Het seizoen 2012-2013 is dus het eerste waarop hij ook inhoudelijk zijn stempel heeft kunnen drukken. Bij de overname werd van diverse kanten de vrees geuit dat de com merciële exploitatie tot een artistie ke verarming zou leiden. Wie de programmeringen van dit en ko-, mend seizoen naast elkaar legt, be speurt echter nog geen radicale koerswijziging. „We hebben getracht de bestaan de programmering zo veel moge lijk vast te houden", zegt woord voerster Ingrid Neve. „Er zijn wel wat verschuivingen in de aantallen voorstellingen per genre. Maar we blijven in Goes vooral ruimte bie den aan muziek en amateurkunst, in Middelburg toneel en vernieu wende producties en in Terneu zen grote voorstellingen bestemd voor een breed publiek." - Het aantal voorstellingen blijft in Middelburg stabiel (rond de 100), maar daalt in Goes flink: van 91 naar 64. Theater BV voldoet daar mee wel aan de eisen die de ge meente Goes heeft gesteld. „En je moet de markt ook niet overvoe ren", zegt Neve. Er blijven vooralsnog aparte bro chures bestaan voor Terneuzen en voor Goes/Middelburg. Deze wor den vanaf vrijdag verspreid. Het complete theateraanbod is vanaf vandaag al te bekijken via de web site van de theaters. Vanaf vrijdag kunnen kaarten worden besteld. In Terneuzen kan dat voor het eerst ook volledig online, inclusief het kiezen van de stoelen en het printen van de kaarten. Wie vóór 1 juli bestelt, betaalt geen reserve- ringskosten. In Goes zijn komend seizoen on der anderen Racoon, Ali B, Thea ter Nomade, Erik van Muiswinkel, Freek de Jonge, de Ashton Bro thers, Raices Cubanas, Hans Li- berg en Bert Visscher (ook in Ter neuzen) te verwachten. Schouwburg Middelburg biedt bij voorbeeld Paul de Leeuw, Miss Montreal, Out of Africa, Maarten van Roozendaal, Theatergroep Su burbia, Vincent Bijlo, Drums Uni ted, Veldhuis 8c Kemper, The Pe king Acrobats (ook in Terneuzen), Youp van 't Hek, Wibi Soerjadi, Rhythm Of The Dance, Blof en Scapino Ballet. Het programma van het Schelde theater vermeldt onder anderen Guido Weijers, Hema, de Musical, Brigitte Kaandorp, Introdans, Van- Velzen, Urbanus, Tineke Schou ten, Angela Groothuizen, de 3JS, LA The Voices, Plien 8c Bianca, Jo- chem Myjer, Alex Agnew, Frans Bauer en Boudewijn de Groot. www.scheldetheater.nl www.theaterdemythe.nl www.schouwburgmiddelburg.nl De Vetuwe is ieder jaargetijde adembenemend mooi. Wandel door uitgestrekte heidevelden, speur wild en ruik de den nenlucht in de bossen en fiets door gezellige Veluwse dorpjes. Daarna lekker ontspannen in uw luxe hotel, het 4-sterren Golden Tulip Epe. Kom ook genieten van de prachtige Veluwe! Inhoud arrangement: 2 x overnachting in een sfeervolle hotelkamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner 1 dag fietshuur Gebruik van het verwarmde binnenzwembad Fiets- en wandelroutes geïdig t/m 31 dec. 2012, m.u.v. feestdagen Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer.Toeristenbelasting 2,50 p.p.p.n. Toeslag alleengebruik: 20,00 p.n. Reserveringskosten: €7,50 per boeking. Golden Tulip Epe (4*) ligt midden in de bossen aan de rand van het gezellige Veluwse dorpje Epe. Uw kamer is van alle gemakken voorzien. Geniet van de volgende faciliteiten: verwarmd binnenzwembad, sauna,Turks stoombad, solarium, tennisbaan, 4 bowlingbanen, speeltuin, hertenkamp, restaurantlobby met haardvuur en gezellig bruin café. Bezoek ook Paleis het Loo, de Apenheul, Julianatoren, Wellness Resort De Veluwse Bron of het Dolfinarium. Boeken via www.marrea.nl/WEG075 woensdag 23 mei 2012 FIETSEN OP DE VELU WE, GOLDEN TULIP EPE Lekker de hei op, de bossen in en slapen in een 4-sterren hotel! boeit online V\AAAAAm3IT68l.nl of bel 0571277744 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! door Jan van Damme Op het weblog 'Zeelandgeboekt' van de PZC worden Zeeuwse boeken en tijdschriften gesignaleerd. In de krant wordt wekelijks een titel van het blog in de schijnwerpers gezet. Maak een reis door de tijd, naar de tweede helft van de 15e eeuw, naar Brug ge. Doe uw ogen dicht en probeert u zich een voorstelling te maken van het leven daar. Het lawaai, de geur, de kleding, de huizen, de be strating, het gevoel van (onveilig heid. Historicus Albert Janssens - zelf een Bruggeling - maakte die reis en beschrijft wat hij ervoer in boek Middeleeuws Brugge. Janssens kruipt in de huid van de schilder Hans Memling, die van 1465 tot zijn dood in 1494 in de stad woon de. En laat hem het verhaal doen, lekker uitgebreid en gedetailleerd. Wie zo'n aanpak kiest - Brugge door de ogen van één van de grote Vlaamse schilders - moet een enor me dossierkennis hebben. De 68-jarige Janssens is meer dan vol doende op de hoogte, om zijn ver haal kleur en diepgang te geven. Memling vertelt hoe het stadsbe stuur de inwoners van maatrege len op de hoogte brengt. Vanaf de hallentoren aan de Markt worden geboden en mededelingen voorge lezen. Er is een speciale 'gebods- klok', die wordt geluid als het stadsbestuur een (dwingende) me- www.pzc.nl/zeelandgeboekt dedeling wil doen. En er is een klok die onheil aankondigt. Pagina 44: „Ik kan je verzekeren dat de ril lingen je over de rug lopen als in plaats van de gebodsklok plots de stormklok begint te luiden, soms uren aan een stuk. Dan weet iede re Bruggeling dat het menens is en dat zijn hulp vereist is. We haas ten ons dan naar de Grote Markt, om té vernemen wat er gaande is. Als er acuut gevaar dreigt, omdat bijvoorbeeld vijanden op het punt staan de stad aan te vallen, wordt verwacht dat iedereen zich gewa pend naar de plaats van het onheil rept. Boven op de hallentoren wij- _zen de wachters, die daar perma nent naar onraad speuren, met een roodwitte vlag de richting aan van de dreiging." De straffen waren in die tijd iets lij- felijker dan vandaag de dag. Folte ring was een geaccepteerd middel om bekentenissen af te dwingen. Pagina 209: „Er zijn meerdere mo dellen van pijnbanken in omloop. Momenteel is het Brusselse model het wreedste in zijn soort. Beende ren worden verbrijzeld, ijzeren banden en koorden worden met steeds toenemende kracht aange spannen om ledematen uit te rek ken. Grote hoeveelheden water worden opgegoten, zodat de ver oordeelde (verdachte?) het gevoel krijgt uit elkaar te zullen spatten. Nadien komt hij geleidelijk in ademnood en ervaart de paniek van de verstikkingsdood." Albert Janssens: Middeleeuws Brug ge, door de ogen van Hans Memling (1465-1494) - Davidsfonds Uitgeve rij, 266 pagina's, 29,95 euro. Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD Cadzand-Bad Poëtische lezing Jorien Brugmans. Ze neemt het publiek mee naar een wereld waarin vol klank en kleur. Galerie de Ouverture, 20.00 uur Terneuzen Literatuuravond Stichting Prometheus met Nelleke Noordervliet. Porgy en Bess, 20.00 uur. Het Scapino Ballet treedt op 12 maart 2013 in de Schouwburg Middelburg. MIDDELBURG - De Maand van de Vrijheid wordt vanavond afgeslo ten met een literair festival in de Wandelkerk in Middelburg. De avond, die begint om 19.30 uur, heeft als speciaal thema Afrika. Te gast zijn de schrijvers David van Reybrouck, Elvis Peeters en Monique Samuel. De worden geïn terviewd door Marcia Luyten. Ook is er een foto-expositie yan Ingrid Borger en muziek van de Afrikaan foto Hans Gerritsen se band Djembé Défi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13