De wedstrijd die niemand wil spelen 241 sport Oranje heeft er weer een grote belofte bij Van Buren naar Terneuzen, zes nieuwe spelers Axel Oranje niet met eerste keus tegen Bayern Duitsers twijfelen dinsdag 22 mei 2012 door Leon ten Voorde LAUSANNE - Zie hem voortdurend de bal opeisen te midden van al die sterren die hij tot voor kort al leen nog maar van de tv kende. Zie hem duelleren met Sneijder, Van der Vaart en Nigel de Jong. Adam Maher is nog maar achttien jaar en heeft pas een jaartje eredivi sie achter de rug, maar de midden velder manifesteert zich bij de trai ning van het Nederlands elftal als een gearriveerde speler. Zover is het nog niet, maar dat Oranje er een potentiële topspeler bij heeft, wordt wel duidelijk na de eerste dagen in Lausanne. Maandag maakte de KNVB offici eel bekend wat eigenlijk al geen verrassing meer was: de in Marok ko geboren speler van AZ kiest voor Oranje, ook als hij niet mee gaat naar het EK. Dat is geen grote surprise, omdat Bert van Marwijk hem anders vast niet had meege nomen naar Zwitserland. En op zijn beurt was Maher ongetwijfeld niet op de invitatie ingegaan als hij nog in dubio verkeerde. Maar nu zijn de laatste twijfels van tafel en kan Maher in alle rust ver der kneden aan zijn carrière. Waar een ander talent als Labyad heeft gekozen voor Marokko, volgt hij heel bewust het spoor van Ibra him Afellay en Khalid Boulahrpuz. Kijk er niet vreemd van op dat Van Marwijk de tiener al mee neemt naar het EK. Zijn spel op de training is er indrukwekkend genoeg voor. Er zijn veel jongens op zijn leeftijd die goed kunnen voetballen. Maar wat hem onderscheidt van al die talenten is zijn drive en weerbaar heid. Maher liet in het voorbije sef zoen in de grote wedstrijden al zien dat hij zijn mannetje staat en de duels niet schuwt. Hij incas seert, maar deelt net zo gemakke lijk uit. Het is ook niet voor niets dat spe lers als Wesley Sneijder en Mark van Bommel zeggen dat ze onder de indruk zijn van hem en de even oude Jetro Willems, ook al zo'n grote belofte. Dat de vaak be daarde bondscoach in het persbe- TERNEUZEN - Ruim drie weken voor het sluiten van de overschrij vingstermijn (vrijdag 15 juni om middernacht) zijn verschillende Zeeuwse clubs zich nog aan het roeren op de spelersmarkt. De se lecties van Terneuzen en Axel, die komend seizoen beiden uitkomen in de tweede klasse van het zon dagvoetbal, ondergaan de nodige veranderingen. Bij Terneuzen maakte Joost van Damme maandag zijn vertrek naar HW'24 bekend. De aanvaller kwam voor dit seizoen over van NAC Ai, speelde eerder voor de jeugd van AA Gent en daarvoor al voor de Hulster zondag-derdeklas ser. Tegenover het vertrek van Van Damme bij Terneuzen staat de komst van Sander van Buren. De talentvolle middenyelder maakt de overstap van vierdeklasser IJzen- dijke. Hij voetbalde in het verle- De waarde van de interland is vanavond 0. Doelpunten tellen niet mee en de spelers krij gen geen interlandkruisje erbij. Adam Maher, de nieuwe groeibril jant van Oranje. foto Koen van Weel/ANP richt van de KNVB rept over 'zijn geweldige talent', is al net zo veel zeggend. Met Adam Maher heeft Oranje de bouwsteen voor de toe komst binnen. MUNCHEN - Het Nederlands elftal oefent niet in de sterkste samen stelling tegen Bayern München. Bondscoach Bert van Marwijk grijpt het eerste duel in de oefen- campagne naar het EK aan om en kele minder ervaren internationals speeltijd te gunnen. Voor Maarten Stekelenburg komt de ontmoeting nog te vroeg. De doelman is pas net hersteld van een schouderblessure. Ibrahim Afellay en Stijn Schaars ontbreken wegens clubverplichtin gen nog bij Oranje, dat de komen de weken ook nog tegen Bulgarije (26 mei), Slowakije (30 mei) en Noord-Ierland (2 juni) oefent. Vermoedelijke opstelling Neder lands elftal: Vorm; Boulahrouz, Vlaar, Mathijsen en Willems; De Jong en Van der Vaart; Narsingh, Sneijder en ICuijt; Huntelaar. Het treffen tussen Bayern Mün chen en het Nederlands elftal zal de geschiedenisboeken in gaan als de wedstrijd die nie mand eigenlijk wilde spelen. Het is geen officiële interland dus doelpunten zullen niet de boe ken ingaan. door Leon ten Voorde LAUSANNE - Het moet natuurlijk geen circus worden, zei Karl-Heinz Rummenigge toen hem vorige week werd gevraagd naar de oefenwedstrijd tegen Oran je. Nou, voor dat scenario hoeft hij niet meer bang te zijn. Een bonte avond zal het zeker niet worden in de Allianz Arena, maar de be stuursvoorzitter van Bayern Mün chen bedoelde ongetwijfeld wat anders met die woorden. Het was bij de vaststelling al een vreemde wedstrijd, Nederland versus een buitenlands clubteam. Dat komt zelden voor. Het werd nog gekker toen het lot Oranje aan Duitsland koppelde op het EK. En nu is het duel ook nog eens 68 uur na De Grote Deceptie van München. Wat moet je dan met zo'n ontmoeting in een sta dion dat waarschijnlijk nog niet eens voor de helft is gevuld? Zie het als een party van het verve lendste jochie van de klas. Je moet er zijn, omdat het moet van de meester. De aanvoerder van het Nederlands elftal zegt na de trai ning in Lausanne ook onomwon den wat iedereen denkt. „Geen mens wil deze wedstrijd. Wij niet en Bayern niet", aldus Mark van Bommel. „Kijk, bij Bayern hadden ze natuurlijk vandaag die beker aan de supporters willen tonen. Dan was het een grote feestavond geworden. Maar ja, het is even iets anders gelopen..." Om het nog enigszins aantrekke lijk te maken halveerde Bayern de prijs van de entreekaarten. Maar wie wil er in grafstemming kijken naar een diep "bedroefde thuis ploeg? En dan heb je bij de tegen partij ook nog Arjen Robben, Ar jen Floppen volgens Büd, die zich vanmiddag in het spelerhotel van Oranje meldt en dan vanavond on getwijfeld een kwartiertje 'zal bal len'. Want dat staat nou eenmaal in het contract, dat uiteraard geen ontsnappingsclausule heeft met als paragraaf 'dramatische voetbal nederlagen'. Los van de nederlaag tegen Chel sea, werpt dus ook het EK nog z'n schaduw vooruit. Over drie weken staat in Charkov de klassieker Ne- Ook voorzitter Uli Hoeness van. Bayern twijfelt plotseling aan het nut van het oefenduel. „Hét was an ders geweest als wé de Cham pions League hadden gewon- nen", erkende hij maandag. „Maar ja, nu is het niet anders." Hoeness en de overige bestuursle den hoopten op een uitverkocht stadion, maar veel teleurgestelde fans van de club lopen na de verlo ren finale tegen Chelsea niet warm voor de ontmoeting met Oranje. Bayern München verkocht tot maandag slechts 21.500 kaarten. derland-Duitsland op de rol en in de aanloop naar zo'n kraker, wil je vooral een ding niet: elkaar tegen komen. Maar laat Bayern nou acht internationals hebben....Vanuit het Duitse trainingskamp in Frankrijk heeft: teammanager Oliver Bier- hoff al laten weten 'dat deze wed strijd een gevaar kan zijn voor de nationale ploeg'. „Dit duel heeft geen enkele sportieve waarde." Bondscoach Bert van Marwijk is vanaf de eerste dag fel gekant ge weest tegen deze 'Wiedefgutma- chungsspiel' in de affaire Robben en toen was de EK-loting nog niet eens bekend. „Je moet het benaderen als een normale oefenwedstrijd", zegt Van Bommel. „Maar dat is het natuur lijk niet. Wij willen altijd graag voetballen, maar dit is verplichte kost." Volgens de contracten die zijn afgesloten moet Bayern moet het sterkst mogelijke team aantre den en dient Oranje met de natio nale ploeg te komen. De beide coaches Jupp Hëynckes en Bert van Marijk zijn ervaren genoeg om die regels naar eigen inzicht te interpreteren. En dan is er nog iets. Omdat het geen officiële interland is, verdie nen de spelers er niet eens een cap mee. Dus als Jetro Willems en Adam Maher in actie komen, heb ben ze nog altijd niet hun debuut gemaakt in Oranje. Johan Cruijff (33 goals) kan dan ook gerust zijn: Klaas-Jan Huntel aar (31 treffers) zal hem vanavond nog niet passeren op de eeuwige topscorerslijst van Oranje. De doel punten in München tellen alleen voor het eigen geheugen en het plakboek. den in de jeugd van JVOZ en Wil lem II. Van Buren is na Niels Burm (Axel), Kees Duitemeijer (HW'24) en Timon van der Hooft (Biervliet) de vierde nieuwe ling bij de degradant uit de eerste klasse. Telle van Nieuwenhuyze (Robur Moerzeke) vertrekt. Axel heeft de selectie met zes nieu we spelers uitgebreid: Mervin Nie- mansverdriet, Steven Visser (bei den RCS), Marthijn van Ham, Sou- fian Dooms (beiden Terneuzense Boys), Michael Koekkoek (AZW) en doelman Sandro Zaman (Ter neuzen) komen de selectie van trainer Michel Leonhart verster ken. Naast Burm vertrekken Ken ny Raaymakers (terug naar Bel gië), Roy Overbeeke (Spui), Niek de Meijer en Bart Cornelissen (bei den AZW). Axel hoopt de komen de weken nog een aanvaller bin nen te kunnen halen. 'Supporters' van Willem II en FC Den Bosch kregen het zondag met elkaar aan de stok. Er werd onder meer vuur werk over en weer gegooid. foto Toin Damen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8