prominent RELAX 10 DAAGSE zeeland 123 s PvdA wenst actieplan voor containeroverslag 56.000 klachten Varen tijdens Dag van liet Nationale Park Zeeuwse dag van het kasteel 2e Pinksterdag geopend) Deze week 15% korting op talloze showroommodellen! Bezoek een winkel bij u in de buurt Bon voor een gratis brochure dinsdag 22 mei 2012 Eindexamenkandidaten die maandag een klacht hadden over hun examen, konden die de poneren bij de minister van On derwijs zelf. Marja van-Bijsterveldt zat van 16.00 tot 17.00 uur op het kantoor van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). De bewindsvrouw vindt de klachten lijn zeer belangrijk. „Vooral voor scholieren die niet echt durven te klagen is zo'n anonieme telefoon lijn ontzettend handig." Het LAKS heeft inmiddels meer dan 56.000 klachten binnen gekregen. Van Bij sterveldt maakt zich geen zorgen over dit grote aantal. „Scholieren roepen elkaar via sociale media op om te klagen en veel leerlingen denken waarschijnlijk: baat het niet, dan schaadt het niet. Dat zou ik misschien ook doen. Alleen reë le klachten hebben ook echt gevol gen voor het correctieschema, en dat zijn er niet veel." ZIERIKZEE - Op en rond de Ooster- schelde zijn op pinksterzondag tal van activiteiten te doen. Alle 20 Nationale Parken doen tijdens het pinksterweekend iets speciaals om de natuur van de parken te ontdek ken. Zondag is er een natuurvaartocht met gids van 10.00 tot 11.30 uur, vertrek van uit Burghsluis (volwas senen 10.00 euro en kinderen 7,00 euro; aanmelden via MS Orust 06-53535297) met Pinksteren kan er ook gewandeld worden aan de vloedlijn. Om 14.00 uur begint er een wandeling bij Neeltje Jans (vol wassenen 3 euro, kinderen 1,50 eu ro; aanmelden bij het Zeeuwse Landschap 0113-5691110). Voor de ze wandeling halen duikers een stukje van het onderwaterleven van de Oosterschelde boven water en geven ze er uitleg over. Aansluitend volgt een wandeling door het natuurgebied op Neeltje Jans. door Frank Balkenende MIDDELBURG - De teruglopende overslag van containers in de Zeeuwse havens baart de PvdA-fractie in Provinciale Staten zorgen. Er moet een actieplan ko men, zei Statenlid Piet Hamelink gisteren in de commissie econo mie en mobiliteit. De overslag van containers daalde in 2011 met 15 procent naar 15.440 teu, de aanduiding voor een stan- daardmaat container. Ter vergelij king: het weliswaar veel grotere Antwerpen slaat bijna negen mil joen teu over. Antwerpen en Rot terdam zagen hun containerover- slag groeien met ruim twee en tien procent. Zeeland moet niet achterover leunen, liet Hamelink weten. „Integendeel, er moet een tandje bij." De provincie is samen met drie ge meenten weliswaar aandeelhou der van Zeeland Seaport, gedepu teerde Sjoerd Heijning (WD, ha vens) vindt een actieplan een ver antwoordelijkheid van het haven bedrijf zelf „Zeeland Seaports is tenslotte verzelfstandigd. Ik zal uw zorgen overbrengen." Qua totale overslag deed Zeeland Seaports het in 2011 wel beter (groei: zes procent) dan Rotter dam (plus 0,8 procent) en Antwer pen (plus 4,6 procent). De trend is dat containeroverslag wereldwijd zal toenemen, alleen mist Zeeland een terminal aan diep vaarwater. Het huidige provinciebestuur houdt nog steeds vast aan de Wes- terschelde Container Termina (WCT). PSA Antwerp haakte de af gelopen jaren af als beoogd exploi tant van de terminal. In het econo mische klimaat van nu, is het moeilijk een exploitant te vinden. De procedure voor de terminal aan de Kaloot wordt nu in elk ge val opgestart in de hoop dat zich dan een financier aandient. MIDDELBURG - Wandelen in en rondom Zeeuwse Kastelen is op tweede pinksterdag wel heel ge makkelijk: voor de vijfde keer vindt de dag van het kasteel plaats. Het thema is 'Van Kasteel tot Bui tenplaats, het monument in ont wikkeling'. Dit jaar is namelijk het jaar van de historische buiten plaats. Op zaterdag 26 mei is er van 13.30 tot 17.00 een fietstocht langs de voormalige buitenplaatsen Hof Ha zenberg bij Aagtekerke en Hoog duin bij Domburg. Op tweede pinksterdag zelf, 28 mei, is er van 14.00-16.00 een wandeling rond om Kasteel Ter Hooge in Middel burg. Bovendien is er een kasteel dag bij Slot Baarland van 9.30 tot 17.30 en een vogelwandeling rond om Kasteel Westhove in Oostka- pelle, 's ochtends van 6.00 tot 7.30 uur. Verder kun je vrij wandelen rondom Zeeuwse kastelen. Aanmelden voor de fietstocht via info@slz.landschapsbeheer.nl. Zie ook info: www.scez.nl/dagvanhetkasteel. Zeeland. Allereerst over Klaver blad, een provinciaal ondersteu nende organisatie en destijds als kerntaak gefinancierd. Nu wil de provincie Klaverblad op het bord van de gemeenten, of WMO-ra- den leggen. Dat afschuiven van (geld)probleemdossiers begint dus danig structureel te worden, dat ik mezelf afvraag of we straks nog wel centrale overheden nodig heb ben. Bovendien zijn WMO-raden adviesorganen, bestaande uit vrij willigers, die meedenken en advise ren over een goede implementatie van de WMO onderwerpen in ge meenten. Dat zijn geen belangen behartigers of probleemoplossers. De uitleg van mevrouw Peijs ram melt. Haar uitlating over "mensen in dat kader(?), die het eigenlijk zelf kunnen betalen" is ongepast. Henk Kruitwagen Axelsestraat 79, Terneuzen Bezuinigingen 2 De provincie gaat miljoenen beste den aan het vroeg uittreden van ambtenaren. De provincie gaat mil joenen besteden aan reiskosten, die het verplaatste ROC betreffen. Als de provincie dat geld besteedt aan zaken die de gemeenschap van Zeeland aan het hart gaan, zouden de bezuinigingen die de provincie heeft aangekondigd, voor een groot deel niet behoeven door te gaan. Lia Setton Mezenhof 11Middelburg Gratis brochure? 0341 - 26 06 76 www.prominent.nu Specialist iri lekker zitten Tijdens de Relax 10-daagse is het extra -aantrekkelijk om uw eigen fauteuil te bestellen. Prominent introduceert vele nieuwe model len fauteuils en banken en daarom moeten we ruimte maken in onze showrooms. Daarom hebben we eenmalig een unieke actie: 15% korting op talloze showroommodel- len!* Kom tussen 17 en 28 mei naar de showroom of bel 0341 - 26 06 76 voor een gratis brochure of een vrijblijvende demonstratie bij u thuis. AflODtUEW Geldig op uitlopende showroommodellen. Niet geldig i c m de Prommi Club, twist® collectie of andere acties. :eriterI5 2 Alkmaar Rijnstraat 117 Almere Markerkant 10-132C Amstelveen Handweg 133 Amersfoort Nijverheidsweg 53a Arnhem Ringoven 16 Beneden-Leeuwen Heemstraweg 46 Best Eindhovenseweg 30 Breda Grenssteenis" Cruqulus Spaarneweg 26 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Doetinchem Havenstraat 150 Den Haag i-i'iun Waldnrpstraat 202 Emmen Nijbracht 47 Goes Albert Plesmanweg ie tjlgtéreöv 3-17 uur. Alle filialen tijn 's avonds op afspraak geopend, ag, fidagen per week telefonisch bereikbaar. Gorihchememma SpiJksedIJk 24b SpIJkenlsse Lucebertstraat 38 Heerlen In de Cramer 2i Hengelo(533mjVosboerwegi6 Hoogeveen Groenewegenstraat 4 Hoogezand Hazenleger7 1 Duwboot 22d Katwijk Lageweg 35e Leeuwarden Wlllemskade 22 Naarden Energiestraat 14a Nunspeet Laan 24 Purmerend Netwerk 1 Ridderkerk Noordenweg 6 I Westeresch 8 Roermond S Uden Industrielaan 17c Veenendaal Groeneveldselaan 19 Venlo Nijmeegseweg 12 Vroomslioop Afrikslaan ic Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddlnxveen Mercuriusweg 15 Wateringen 's Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Wijchen Edisonstraat f Wolvega Industrieweg 10c Zaandam Westzijde 172a Zutphen Gerritsenweg 8 3 Burghot'fweg 11 Zwolle Stadionplein 6 (In FC Zwolle stadion) Eerst thuis proefzitten? Niels is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uit te proberen. Zo ziet.u direct of het past! JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam Dhr Mevr Adres Postcode Plaats p Telefoon I E-mail 0341-26 06 76 \i wk21_P2_pzc Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, Antw nr. 707,8070 WB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7