I ItJn Beleef de vos vanaf de kotter tot op het bord 20 ZONOVERGOTEN AANBIEDING BIJ 3e ARTIKEL bij Sjaak van Zee SJAAK VAN ZEE HERENMODE SSül" ''in GRATIS! De haven in Breskens wacht een Elektrisch gereedschap Tuinmeubelen Grind en split dinsdag 22 mei 2012 l grondige opknapbeurt. Nadat eerdere plannen strandden, praten betrokkenen nu samen over een nieuwe visie. Het is nu of nooit voor de vis mijn in Breskens. De toekomst moet worden veiliggesteld door er een 'experience' van te ma ken. Compleet met een vissers schip op het dak. door Martijn de Koning ~W" e ziet het wel eens na een na- I tuurramp, zoals een tsunami: I een schip dat op het dak van een gebouw langs de kade is gesmeten. In Breskens doen ze het straks met opzet: een veer tig meter lange viskotter bovenop de vismijn zetten. Het schip is het meest in het oog springende onderdeel van de trans formatie die de vismijn, en in het kielzog het visserij museum, bin nenkort ondergaan. Dat is niet uit luxe. De vismijn is nog wel in ge bruik, maar het aantal kotters met als thuishaven Breskens is op de vingers van één hand te tellen. „Als we niets doen, is het binnen kort over en uit", weet ook wet houder Jan Schaalje, die 'ontwikke ling van de haven van Breskens' als aparte taak in zijn portefeuille heeft. „En dat moeten we niet wil len, want Breskens is visserij." Het plaatsen van de kotter is spec taculair, maar slechts een onder deel van een veel groter plan. On der de noemer 'de smaak van vis' worden vismijn en visserijmu seum straks 'een beleving', waarin vangst, handel, verkoop, achter grond en consumeren een plek krijgen. In goed Nederlands: een 'experience', van 'catch-to-plate' (vangst tot bord). In en op de kotter ervaren bezoe kers het leven aan boord. Dat ge beurt onder meer door driedimen sionale projecties. „Je kan er de Het is vrij stil geworden rond de vismijn van Breskens. Slechts een handje vol vissersschepen is nog in Breskens geregistreerd. foto PZC olie nog ruiken en iedereen mag aan het stuurwiel draaien", schetst ambtenaar Tini Maenhout de 'bele ving'. Gasten bezoeken ook de vis mijn, waar ze 'live' kunnen meekij ken, en informatie wordt gegeven over de werking ervan. Het huidige kantoor van de vis mijn wordt omgebouwd tot restau rant. Daar kan geproefd worden van alles wat Breskens op visge- bied te bieden heeft. Schaalje en Maenhout hopen daarnaast dat daar regionale koks een opleiding kunnen krijgen. „We willen de top koks uit de regio daarbij betrek ken", vertelt Maenhout. „Dat gaat wel lukken, al is dat nog niet hele maal concreet." In het gebouw komt ook een vis winkel. „Daar komt de nadruk te liggen op ambacht", geeft: Maen- Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7,4461 JC Goes T: 0113-215652 E: info@sjaakvanzee.nl W: www.sjaakvanzee.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Ook op maandagen van 13.00 tot 17.30 u geopend SRJ^Ü verstraten walhout ...FF beachen! Wij zoeken voor de zomer enthousiaste vakantiekrachten voor onze verpleeg- en zorgcentra en de thuiszorg. Bel (0118) 684 000, mail naar hrm@zorgstroom.nl of kijk op Zorgstroom.nl www.verstratenwalhout.nl Acties zijn alleen geldig op voorradige producten van 21 mei t/m 2 juni. Veerseweg 124a I Middelburg I T 0118 - 612 380 Openingstijden: ma-vr van 8.00 tot 18.00 uur, do tot 21.00 uur, za van 8.00 tot 17.00 uur. Deze aanbieding geldt op alle artikelen in de winkel, met uitzondering van (na)bestellingen. Het gratis artikel is het goedkoopste artikel van uw aankopen. Zoals'grasmaaiers- en heggenscharen. Alleen op complete sets (1 tafel, 4 stoelen) Te verkrijgen per 20, 500 en 1500 kg. Heeft u ook last van dat hardnekkige onkruid, zevenblad? Spuit nu met Ultima van Ecostyle! -aanleg Ook voor uw tuinontwerp, -onderhoud

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4