De archivaris zeeland 119 Omwonenden park Toorenvliedt vrezen verstoring rust talamini Jaarconcert in sporthal De Blikken Bomenwandeling door Middelburg Mini-concert in de Koorkerk Informatieavond over aangepast sporten Wijzers van Lange Jan weg voor onderhoud Driedaags multicultifestival Playing for Culture in Vlissingen Kwekerij moet forse som aan Borsele betalen keukens w dinsdag 22 mei 2012 'Het is niet zomaar een groepje flauwe beelden, ze vormen hét cultureel erfgoed van Veere. Het wordt tijd dat de trots van Veere voor het nage slacht behouden worden. Het zijn bronnen van historie'. Peter Blom ARNEMUIDEN Muziekvereniging Arnemuiden geeft vrijdag haar jaarconcert in Sporthal De Blikken, in Arnemui den. Er is een gastoptreden van het CKB trompetensemble uit Bergen op Zoom. Het concert begint om 20.00 uur en kost vijf euro entree voor niet-donateurs van de vereniging. MIDDELBURG Bomenliefhebbers kunnen vrijdag weer mee met een bomenwande ling door de binnenstad van Mid delburg, georganiseerd door IVN Walcheren. Een gids vertelt over bomen die je tegenkomt: onder meer plataan, vleugelnoot, linde, tulpenbooom en taxus. De groep vertrekt 0111 13.30 uur vanaf de Markt, vlak voor de Drukkerij. De wandeling duurt ongeveer ander halfuur. Deelname: drie euro. MIDDELBURG Donderdag gaat weer een nieuwe serie mini-concerten in de Koor kerk in Middelburg van start. Het eerste is een optreden van so praan Aleida Post en organist Petra Wagemaker, die Duitse en Italiaan se vocale muziek brengen met or gelwerken van Frescobaldi, Cavalli, Monteverdi en Scheidemann. Het concert in de kerk, onderdeel van het Lange Jan-project, begint om 15.00 uur en is gratis bij te wonen. STEENDIJK makelaar taxateur o.cj. Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl MIDDELBURG In het trefpunt van grandcafé Wil lem, in de Oranjelaan in Middel burg, vindt morgenavond een in formatieavond plaats over aange past sporten. Een consulent van. Sport Zeeland komt vertellen en vragen beant woorden over bewegingsmogelijk heden voor mensen met een beper king. De informatiebijeenkomst be gint om 20.00 uur en duurt tot een uur of tien. MIDDELBURG Wie in Middelburg wil weten hoe laat het is zal de komende tijd ver geefs naar de klok van de Lange Jan kijken. De wijzers zijn er maandagmiddag afgehaald voor een onder houdsbeurt. Met een grote kraan werden de ko peren wijzers van vijftig meter hoogte naar beneden gehaald. Be gin juli zullen ze weer terugge plaatst worden op de Lange Jan. VLISSINGEN - In de Sint Jacobskerk, de Zware Plaatwerkerij en het Ar senaaltheater in Vlissingen vindt komend weekend voor de tweede keer het Playing for Culture Festi val plaats. Het driedaagse evenement begint vrijdagavond om 19.00 uur in de Jacobskerk met optredens van de band Bandover, gospelkoor Glori fy en sopraanpianiste Myrtle Treur niet. Ook zijn er modeshows van Patachou en Mrs. Marcos en een kappersshow van Studio Kis met een gastoptreden van een tophaar- stylist en dans van SesSadance. De plaatwerkerij is van 10.00 tot 22.00 gevuld met Aziatische mu ziek met optredens van onder meer Indorockband The Arrows, Maori dansgroep Te Igurangi en het Turkse Ismail Celiktas. De Bra ziliaanse sambaband Mas Que Na- da, funk/soulband The Family Tree en Japanse slagwerkgroep Fe niks Taiko treden 's avonds op. In het Arsenaal is van 22.00 tot 3.00 uur een feest met Kaapverdische, Antilliaanse en Cubaanse klanken. Op zondag is er een sportdag met toernooien op Vlissingse velden. Het festival is gratis te bezoeken. door Emile Calon MIDDELBURG - Omwonenden wil len geen fietspad door park Toor envliedt in de Stromenwijk in Mid delburg. Ze willen, zo bleek maan dagavond tijdens een vergadering van de raadscommissie van de ge meente, dat het park een plek blijft waar er vooral genoten kan worden van de rust. Buurtbewoner Piet de Bruin stel de dat het park al in 1600 is ont staan. „Het is een eeuwenoud en uniek gebied. Het park mag geen doorgangsgebied worden maar moet een ontmoetingsplek blij ven." Het dagelijks bestuur van de gemeente wil aan dat verlangen te gemoetkomen, zo zei wethouder Albert de Vries. Tijdens de herin richting van het park zal er dan ook geen fietspad worden aange legd, zoals oorspronkelijk wel de bedoeling was. Maar wel een nieu we wandelverbinding. En die ver binding, zo vrezen de buurtbewo ners, zal direct gebruikt worden door vele fietsers omdat die verbin ding verhard wordt. Adrie van 't Westeinde (Groen- Links) verweet het college dat het niet durft te kiezen. „We doen als of er straks over die nieuwe verbin ding niet wordt gefietst en tegelij kertijd weten we dat er straks niet wordt opgetreden tegen mensen die er wel gaan fietsen." Ook andere commissieleden vre zen dat het fietsen in dat park straks wordt gedoogd omdat er niet opgetreden zal worden tegen dat fietsen. Er werd onder andere verwezen naar het Meiveldpark in de Magistraatwijk waar ook mas saal wordt gefietst op de wandelpa den zonder „dat er wordt opgetre den. Wethouder De Vries beloofde dat het fietsen straks wordt ontmoe digd. Hij is bereid om op de wan delpaden schrikhekken te zetten zodat het niet aantrekkelijk wordt om door het park te fietsen. DEN HAAG - Kwekerij Het Groene Weegje aan de Aalweg in Kwaden- damme moet na jaren procederen toch een dwangsom van 27.000 eu ro met rente betalen aan de ge meente Borsele. Dat heeft de Raad van State bepaald. De hoogste be- stuursrechtbank geeft de gemeen te gelijk met het opeisen van de dwangsom waarover al 25 rechtsza ken zijn gevoerd. Kwekerij Het Groene Weegje zou illegaal een aantal gebouwen aan de Aalweg hebben neergezet. Het echtpaar Wevers stelt dat voor de bouwsels van rechtswege bouwvergunnin gen zijn verleend maar de gemeen te bestrijdt dit. Philips van Bourgondië is een van de zeven originele stadhuisbeelden die van 1517 tot 1930 het stadhuis van Veere sierde. foto Ruben Oreel Talamini Keukens, als kwaliteit een naam mag hebben!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3