181 zeeland Hekken Ossenisse blijven nog dicht 'Een schoolgebouw om in te verdwalen' 1 PZC Rocken rond de kiosk Piet Vogelaar als je 'm nodig hebt! almanak Robben Wethouder Cees Liefting: Lionslid bekroond npr la linea la linea t 1 mL 1 r 2 La Linea pzc.nl/webwinkel dinsdag 22 mei 2012 door Jan van Ommen OSSENISSE - Zolang de Raad van State geen einduitspraak heeft ge daan, houdt waterschap Schelde- stromen de hekken op het dijkvak bij Ossenisse gesloten, ook al moes ten ze eigenlijk op 15 mei reeds open gezet zijn. De Raad van State behandelde maandag de slepende hekkenkwes tie. De Vogelbescherming eist een volledige afsluiting van het dijkvak ter bescherming van vogels. De be woners van Ossenisse laten even wel hun recht op een frisse neus op de zeedijk, of pootjebaden aan het dorpsstrandje niet zomaar va ren. Uiteindelijk dachten de pro vincie Zeeland en het waterschap- de oplossing te hebben gevonden. Het Puttenstrandje en een deel van de zeedijk wordt in de winter (vanaf 15 september) gesloten en in de zomer geopend (vanaf 15 mei). De Vogelbescherming gaat echter voor de hoofdprijs, bleek maandag tijdens de rechtszaak in Den Haag, maar die hoofdprijs is nog lang niet binnen. De Raad van State was zeer kritisch over het besluit van de provincie om de zeedijk over een lengte van vijf kilometer al dan niet tijdelijk af te sluiten. Zeeland nam de regeling Voor de openstelling van het buitendijkse gebied op in de dijkwerkvergun ning voor het waterschap. Maar die vergunning was geldig geduren de de dakwerkzaamheden tot 31 december 2010. De Raad twijfelt of je het gebruik van een dijk en strandjes in een verlopen vérgunning kunt opne men. De kans lijkt dan ook groot dat de 'provinciale openstellingsre geling' van tafel wordt geveegd. Wat er dan moet gebeuren, is on duidelijk. Volgens de Vogelbescher ming gaat het oude besluit voor al gehele sluiting van de dijk weer gelden. Maar de raadsman van Dorpsbelangen Ossenisse gaat er juist van uit dat dan alle beperkin gen van tafel gaan. De provincie woordvoerder merkte op dat het waterschap een vergunning voor het weghalen van de hekken zal moeten aanvragen. Oftewel, onze kerheid troef Een woordvoerder van de gemeen te Hulst stelde dat afsluiting 'on haalbaar' is. „Mensen pikken dat gewoon niet, is gebleken. Nu al worden hekken gesloopt en afraste ringen doorgeknipt. Een verbod valt gewoonweg niet te handha ven." Uitspraak over enkele weken. PHILIPPINE - Coverband Glam! sluit zaterdag het festival Rock on the Kiosk op het Philipsplein in Philip pine af Vanaf 14.00 uur treden naast Glam! nog zes bands op: Senor Sandor, K-now, The Beasty Girls, Sted, Jive for your Life en The Good, The Bad Bart XL. In Glam! zingt Romy Uitdehaag, die Goed hè, van onze Arjen Robben, zo zei de Middelburger maandag ochtend tegen zijn collega's op het Vlissingse kantoor. Die keken hem enigszins verbaasd aanwant ze had den toch echt gezien dat de aanvaller van Bayem München afgelopen za terdag, tijdens de finale van de Champions League tegen Chelsea, een penalty miste. Uiteindelijk ver- „Omwonenden maakten bezwaar tegen een gebouw van drie verdiepingen. We zijn daaraan tegemoetgeko men en hebben uiteindelijk gekozen voor twee verdie pingen, maar een iets uitgestrekter gebouwDaarmee is iedereen tevreden." meedeed aan het tv-programma The X-factor. Op zondag is het festivalplein het terrein voor evenement Dweilen rond de kiosk. Dweilbandjes, Ne derlandstalige artiesten en DJ Den nis zorgen vanaf 15.00 uur voor vertier. De entree voor Rock On The Kiosk en Dweilen rond de kiosk is gratis. Onderwijzers offerden hun hele vakantie op om de nieuwe school in te richten, vertelt direc teur Petra Vertenten van de openbare Irisschool. Moe maar voldaan ontvingen ze maandag de ruim tweehonderd leerlin gen. Die waren opgetogen. door Wout Baremau De voorgeschiedenis van de nieuwe school aan de Schel penlaan is een lange. Onderwijswethou der Cees Liefting verzucht maandagochtend, terwijl vele tien tallen nieuwsgierige ouders met hun kinderen het gebouw verken nen: „Zeg dat wel. In 2003 zaten we er al over te vergaderen. Toen werd er nog gepraat over één of zelfs twee scholen voor 600 tot 700 kinderen. Later is dat allemaal bijgesteld. Uiteindelijk is gekozen voor verhuizing van twee bestaan de scholen, de Irisschool en die van Reuzenhoek. Het katholiek on derwijs is niet in dit project ge stapt. Kinderen uit de wijk Othe ne kunnen terecht in Op de Hoog te in de wijk Serlippens, hier vlak bij." Het gebouw aan de Schelpen laan biedt onderdak aan de twee 'scholen uit de polder', maar ook aan de stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen met kinder- dagverblijfgroepen, buitenschoolse opvang en een peuterspeelzaal. De gebruikers beschikken over een gymzaal (op de bovenverdieping), een handenarbeidlokaal, een kleu terspeellokaal en een gezamenlijke overblijfruimte. En in het onder wijscomplex is ook ruimte voor een buurthuis. De schoolkinderen maakten maan dag de hele dag kennis met al die ruimten, 's Morgens in het gezel schap van hun ouders, later in groepjes, die nieuwsgierig van klas naar klas liepen en daarbij tegelij kertijd een puzzel oplosten. Vóór de vakantie waren de .kinderen van beide scholen al intensief voor bereid op de verhuizing. Ze spra ken met elkaar over wat daarbij al lemaal moet gebeuren en de kinde ren van de knusse school op Reu zenhoek pakten zelf alle spulletjes Nieuwe school in Othene is gebouwd op de groei. Logisch, de wijk telt 600 kinderen onder 12 jaar. in. Bij de bouw van het complex is rekening gehouden met verdere groei. Volgens wethouder Liefting logisch, aangezien de wijk Othene nu al ruim zeshonderd kinderen onder de twaalf jaar telt. Directeur Petra Vertenten: „Er kan in de toekomst met de lokalen en andere voorzieningen worden ge schoven. We hebben ons als scho len ruim de tijd gegeven voor de uiteindelijke verdeling van de ruimten." Na twee (vakantiewe ken keihard doorwerken maakt ze een montere indruk. „Dit is toch prachtig allemaal?! Een hypermo derne school met alles wat het he dendaagse onderwijs nodig heeft." Twee jongens van groep 8 rennen door de gangen. „Je kunt hier ver dwalen! En die gymzaal op de bo venverdieping is best cool", stellen ze vast. En verder? Ach, zeggen ze stoer, over een maand gaan ze al weer van school. Dan worden ze bevorderd tot brugklas-yup en dat vinden ze nog véél cooler. Ze missen één ding: de bus, die hen dagelijks oppikte bij de Aldi in de wijk en hen naar Zaamslag bracht. Een jaar lang iedere dag een schoolreisje. Heen en terug. Nu komen ze te voet of op de fiets. Die bus brengt nu alleen nog een paar kinderen uit Zaamslag. Feiten over het nieuwe scholencomplex in nieuwbouwwijk Othene AXEL - Jan den Doelder uit Moerbe- ke-Waas heeft in restaurant Zo- merlust in Axel de hoogste onder scheiding van Lions International - de Meivin Jones Fellow Award - ontvangen uit handen van Ruud de Groot, gouverneur van Lions Nederland. Den Doelder is sinds 1975 lid van Lions Club Oost-Zéeuwsch-Vlaan- deren en was dertig jaar lang pen ningmeester van de club. In 2006 werd hij al benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau voor zijn inzet voor het maatschappe lijk- en verenigingsleven. Tip? redactie@pzc.nl De bouw van de nieuwe school an nex kinderopvang aan de Schel pen- laan in Othene-zuid nam Jets meer dan een Jaar in beslag; Er was in totaal ongeveer vijf mil joen euro mee gemoeid; 9. De openbare Irisschool telt 170 leerlingen. Daar komen er volgend schooljaar zo'n tien bij; De christelijke basisschool De Pa rel biedt onderwijs aan 70 leerlin gen. Er is in het gebouw;ruimte voor een verdubbeling van dat aan tal; 9 Over een paar jaar wordt aan de hand van het leerlingenaantal van beidé scbolen een meer definitie ve indeling van de ruimten ge maakt; De voorbereidingen van de bouw van het complex gingen gepaard met de nodige haperingen; Zo waren er protesten van omwo nenden en ook gemeenteraadsle- den tegen de locatie en ook werd geklaagd over het aanvankelijke plan om drie bouwlagen neer te zetten. Het protest tegen de hoogte werd gehonoreerd. Er is gekozen voor twee bouwlagen en een wat lan ger gebouw. 9 De parkeervoorzieningen worden nog aangepast. 9 Op vrijdag 22 juni wordt het com plex officieel geopend. mMmmmmmmÊtMmmmmm loor zijn club zelfs na strafschoppen. Maar de Middelburger bleef volhou den dat 'onze Robben' daar een per fecte wedstrijd had gespeeld. Want, zo legde hij uit aan de toe hoorders, de Duitsers hebben dankzij de actie van Arjen nu een penal ty-trauma en dat kan ons straks tij dens het Europees Kampioenschap nog wel eens goed van pas komen. r WEBWINKEL Jfri C op C 1 I f Combi deel 1 2 Exclusieve set van deel 1 2 van de beroemde animatieserie met het figuurtje La Linea (De Lijn). Jaren geleden werd de serie door de VPRO uitgezonden. Mede dankzij de bijzondere vormgeving verkreeg de serie een ware cult-status. Kijk samen met uw (klein)kinderen naar maar liefst 80 afleveringen (animatiefilms) op 4 dvd's. Speelduur is 245 minuten. Adviesprijs €39,95 Lezersprijs 14,95* *Exclusief verzendkosten categorie dvd's en games

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38