Museumstraatje vreest toekomst Dure diesel houdt kotter aan de kant Inrichtingsplan voor Molenplein ZEEUWS-VLAANDEREN Wat boer Van Hoeve doet staat op het bord bij z'n boerderij Historische Slijkstraat in Groede slachtoffer van bezuiniging op gemeentelijke bijdrage aan Lutherse Kerk DINSDAG 22 mei 2012 17 PZC Een school om in te verdwalen 18 en 19 door Martijm de Koning GROEDE - De Stichting Groede, ver antwoordelijk voor het reilen en zeilen van 'het museumstraatje' in Groede, vreest voor haar voortbe staan. Dat komt doordat de ge meente Sluis de subsidie voor het gebruik van de Lutherse Kerk de komende tijd fors vermindert. En dat gebouw is onmisbaar voor de totale werkzaamheden van de Stichting Groede, meent het be stuur. Stichting Groede maakt gebruik van de kerk voor onder meer lezin gen, exposities, concerten en voor lichting over (de historie van) Groede. Daarnaast fungeert het ge bouw als ontvangstruimte voor groepen die het nostalgische Slijk- straatje bezoeken. Sluis geeft nu nog subsidie aan de eigenaar van de kerk, de Stichting Monumen- tenbehoud Groede. Tot vorig jaar bedroeg die ruim 10.000 euro; dit jaar krijgt de stichting de helft en vanaf volgend jaar niets meer. Om dat de subsidie stopt, ziet Monu- mentenbehoud zich genoodzaakt vanaf volgend jaar 7000 euro huur bij Stichting Groede in rekening te brengen, en de exploitatievergoe ding van ruim 3000 euro in te trek ken. Die financiële strop zou door de stichting 'niet of nauwelijks te overleven zijn', schrijft het bestuur in brieven aan B en W en de ge meenteraad. Het wegvallen van de kerk zou ook betekenen dat er geen groepen meer ontvangen kunnen worden in het museum straatje. Er is immers geen andere plek in het dorp waar tientallen mensen tegelijkertijd ontvangen kunnen worden. Volgens wethouder Jan Schaalje is het besluit om de subsidie in te trekken, weloverwogen genomen. „Wij denken, zoals bij veel clubs die minder of geen subsidie meer krijgen, dat deze stichting door creatief na te denken dit gat best kan dichten." Het bestuur van de Stichting Groe de is die uitdaging overigens al aan gegaan. Zo zoekt het bestuur naar vaste en incidentele 'medegebrui kers' voor de kerk, zodat de lasten gedeeld kunnen worden. Verder praat Stichting Groede met Monu- mentenbehoud over verlaging van de huurprijs en het overdragen van de (verouderde) inventaris, zo dat er in de huurprijs niet langer inventariskosten moeten worden' opgevoerd. Maar dan nog, schrijft het bestuur van de stichting, blijft het voortbestaan van Stichting Groede twijfelachtig. PHILIPPINE - Boer Bram van Hoeve (links) en rijbord aan de Burgemeester Dhoogeweg in wat dieper te maken om het bord te plaatsen, en zichtbaarder maken voor voorbijgangers. Cees Dees van de Agrarische Natuur Vereni- Philippine. Lou van Fraeijenhove, ook van de Op het bord staat de naam van de boer en Ook voor toeristen, die niet zo bekend zijn ging Midden- en Oost-Zeeuws-Vlaanderen Agrarische Natuur Vereniging, stond met de het soort boerenbedrijf. met het agrarische leven, is het ideaal." plaatsten maandagmiddag het eerste boerde- grondboor klaar om de gaten in de grond nog Dees: „Met deze borden willen we boerderij- foto Camile Schelstraete KiBHSBRHBü ütSHRïRB HOEK BRESKENS - Aanzienlijk vroeger dan normaal ligt de viskotter Bres- kens 43 van Jaap Albregtse werke loos tegen de kant. „Vooral door de hoge dieselprijs", zegt Albregt se. „Laat ik het zo zeggen: het is minder schadelijk om binnen te liggen dan te gaan vissen." De Breskens 14 van zijn collega Fe- nijn is nog wel uitgevaren. Die zit in de noordelijke Noordzee om ge richt op schol te vissen. In Vlissin- gen ligt de Arnemuiden 4 van de firma W. van B elzen binnen. Foort Lokerse, directeur van de Zeeuwse Visveiling in Breskens en Vlissingen, weet dat de ARM 4 van andere netten wordt voorzien om ook op schol in het noorden te kunnen vissen. Het zag ernaar uit dat ook de ARM 15 en 18 van de firma Meul- meester deze week binnen zouden blijven, maar, vertelt een beman ningslid, 'we proberen het nog maar een weekje, anders gaan we wellicht ook naar het noorden'. De vangsten om de zuid zijn deze maanden minder. De Zeeuwse Vis veiling loopt door het vissen in het noorden omzet mis. IJmuiden, Den Helder of Urk zijn dichterbij om de vangst te lossen. Het Molenplein in hartje Hoek ligt er sinds oktober 2011 wat romme lig bij, nadat het Rabobank-kantoor in opdracht van de gemeente Ter- neuzen was gesloopt. Nog dit jaar zal dat deels veranderen. Temeu- zen heeft een herinrichtingsplan la ten maken dat vanavond van 19.00 tot 20.00 uur in het dorpshuis van Hoek wordt gepresenteerd. Wet houder Frank van Hulle, steden bouwkundige Arno van Kempen en technisch voorbereider Edwin Mahu geven een toelichting. De eer ste fase van het plan, het deel tus sen de molen en de Langestraat, wordt komend najaar uitgevoerd. Het tweede deel wacht nog op fi nancieel groen licht van de ge meenteraad. Na de presentatie van het plan volgt een vergadering van de dorpsraad van Hoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37