Gebouw De Driehoek in de etalage SCHOUWEN-DUIVELAND Opnamen voor Contessa van Renesse begonnen 'Aanpak parkeerterrein naar najaar 2013' Stichting CJV-gebouw De Driehoek in gesprek met drie mogelijke kopers almanak Robben DINSDAG 22 mei 2012 17 PZC CJV-kamp nog steeds schot in de roos 18 en 19 door Piet Kleemams ZIERIKZEE - Multifunctioneel ge bouw De Driehoek in Zierikzee staat in de etalage. Eigenaar Stich ting CJV-gebouw De Driehoek is in gesprek met drie mogelijke ko pers voor het eeuwenoude ge bouw. De gebruikers mogen in ie der geval tot eind dit jaar blijven. De beherende stichting worstelt al jaren met het in de lucht houden van De Driehoek. De financiële problemen zijn in 2011 verergerd. Om het hoofd boven water te hou den, werd het gebouw voor com merciële doeleinden verhuurd en dat is in strijd met de regels die voorschrijven dat De Driehoek uit sluitend een cultureel-maatschap- pelijke functie mag hebben. Toen een omwonende klaagde over geluidsoverlast van evenemen ten in De Driehoek greep de ge meente Schouwen-Duiveland in. Op straffe van een dwangsom werd het CJV verboden (delen van) het gebouw op commerciële basis te verhuren. Daardoor verer gerde de financiële nood en hing de beherende stichting een ge dwongen verkoop door hypotheek verstrekker Rabobank boven het hoofd. Dat gevaar is voorlopig ge weken, meldt woordvoerder Co Schot van de beherende stichting. „We hebben nu in ieder geval weer wat meer lucht gekregen", al dus Schot. Het bestuur gebruikt de tijd om te onderhandelen over de verkoop van het gebouw. In beeld zijn drie partijen, waarvan twee van buiten Schouwen-Duive land. Om welke partijen het gaat, wil Schot in dit stadium van de on derhandelingen- nog niet kwijt. „Wat ik wel kan zeggen is dat er géén projectontwikkelaar bijzit." Schot houdt voor wat betreft de toekomst alle opties open. Liefst ziet hij een constructie waarbij het pand aan derden verkocht wordt, maar de CJV hoofdhuurder blijft. Schot blijft heilig overtuigd van de maatschappelijke functie. Hij hoopt van ganser harte dat ook in de toekomst verenigingen er te recht kunnen om tegen een schap pelijke prijs onderdak te vinden. Op de vraag wanneer hij duidelijk heid over de toekomst kan ver schaffen, houdt Schot een forse slag om de arm. „Het kan morgen zijn of over een halfjaar." RENESSE - De emoties lopen hoog op tussen dé Contessa van Renesse, haar man graaf Jan - van Renesse en zijn jeugdvriendin Adelheid. Zij zijn de hoofdpersonen in de tv-serie 'Con tessa van Renesse' op RTL 4 en RTL 8 waar voor gisteren op het strand in Renesse de eer ste opnamen werden gemaakt. De rollen wor den vertolkt door Saskia van Zutphen, Paulet- te Willemse en Jerry Rijstenbil. Het script voor deze comedyserie is van Ben van der Me- ijden, bekend van onder meer 'Koefnoen'. De eerste uitzending op televisie staat op 9 sep tember gepland. De natuur in Zeeland speelt een belangrijke rol in deze comedy. De volgen de opname wordt donderdag gemaakt in Slot Moermond. foto Dirk-Jan Gjeltema mm&mmm mmm Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - De fractie van opposi tiepartij Alert! vraagt het college van burgemeester en wethouders of het mogelijk is de herinrichting van parkeerterrein Mosselboom gaard in Zierikzee door te schui ven naar het najaar van 2013. Herinrichting van de Mosselboom gaard staat nu gepland voor februa ri 2013. Alert! is bang dat herinrich ting van Mosselboomgaard gaat overlappen met reconstructie van het autovrij te maken Havenplein in hartje Zierikzee. Dat zou betekenen dat parkeren voor bezoekers van de binnenstad heel erg lastig wordt. „En dat zou naar onze mening het slechtst denkbare scenario zijn voor Zierik zee. En het is (helaas) een realis tisch scenario", stelt Alert! Bij het op de schop nemen van een histo rische binnenstad kunnen zich vol gens de fractie altijd onvoorziene omstandigheden voordoen. Als voorbeeld wordt mogelijk ar cheologisch onderzoek genoemd. Naar de mening van de fractie mag dit risico niet genomen wor den. Het college van b en w moet zich nog over de viagen van de fractie buigen. Goed hè, van onze Arjen Robben, zo zei de Middelburger maandag ochtend tegen zijn collega's op het Vlissingse kantoor. Die keken hem enigszins verbaasd aan, want ze had den toch echt gezien dat de aanvaller van Bayern München afgelopen za terdag, tijdens de finale van de Champions League tegen Chelsea, een penalty miste. Uiteindelijk ver loor zijn club zelfs na strafschoppen. Maar de Middelburger bleef volhou den dat 'onze Robben' daar een per fecte wedstrijd had gespeeld. Want, zo legde hij uit aan de toe hoorders, de Duitsers hebben dankzij de actie van Arjen nu een penal ty-trauma en dat kan ons straks tij dens het Europees Kampioenschap nog wel eens goed van pas komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25