Middelburg komt controleurs tekort Dure diesel houdt kotters aan de kant WALCHEREN Vlissingse vuilniswagen vernielt verkeerslichten Meer opsporingsambtenaren nodig om op te kunnen treden tegen overlast almanak Robben DINSDAG 22 mei 2012 door Theo Giele MIDDELBURG - Er zijn te weinig ge meentelijke opsporingsambtena ren in Middelburg om de grootste ergernissen van burgers aan te pak ken. Dat blijkt uit een gemeentelijk plan van aanpak waarin voorstel len staan voor verbetering van toe zicht en handhaving in de openba re ruimte (Thor). Middelburg telt nu 9,5 formatieplaatsen binnen de afdeling Thor. Die worden vooral ingezet als parkeerwachten en ver der bij evenementen en taken die horen bij de markt- en de haven meester. Als er tijd voor is, contro leert dat team ook de betaling van precario- en reclamebelasting, de gemeentelijke basisadministratie en incidentele projecten zoals het ruimen van fout neergezette fiet sen. Voor de aanpak van door bur gers en ondernemers veel genoem de ergernissen als overlast van hon den, hinder van hangjongeren en rondslingerend vuilnis ontbreekt de mankracht. „De gemeente kan niet alle handhavingstaken volle dig uitvoeren", staat in het plan. In september 2011 heeft de ge meente Middelburg met vertegen woordigers van wijken, huurders en. ondernemers gesproken. De meest genoemde klachten hadden betrekking op honden en intimide rende hangjongeren. In het plan wordt een aantal moge lijkheden genoemd om de situatie te verbeteren. Alleen uitbreiding van de afdeling Thor lijkt enig soe laas te bieden. Door inzet van vier extra krachten kan, volgens de op stellers van het rapport, 'in grote, mate tegemoet gekomen worden aan de verzoeken van de burgers om op te treden tegen overlast'. In het plan van aanpak wordt ook doorgerekend wat het betekent als er geen uitbreiding komt, maar de taken worden verschoven van con trole op parkeren naar andere za ken. Als twee formatieplaatsen niet meer als parkeerwacht wor den ingezet, loopt de gemeente 145.000 euro aan parkeerinkom- sten mis. Als de gemeente Middelburg be sluit tot het aanstellen van vier extra opsporingsambtenaren kost dat de gemeente per saldo 110.000 euro. Dat is het verschil tussen de loonkosten van de ambtenaren en het bedrag dat zij voor de gemeen te binnenhalen door gerichte con trole. De raadscommissie Alge meen Bestuur praat vanavond, dinsdag, over het plan van aanpak. Ridder waakt over museum 18 en 19 Beleefde vis van kotter tot bord 20 en 21 VlISSSNGEN - De komende weken moet het verkeer dat over de Nieuwe Vlissingseweg rijdt, rekening houden met een aantal beper kingen. Maandagochtend trok een vuilniswa gen de verkeerslichtinstallatie ter hoogte van de President Rooseveltlaan in Vlissingen om, doordat de kraan uitstak. Het duurde tot in de middag voor de onherstelbaar beschadigde installatie was verwijderd. Tot de nieuwe er staat, en dat kan volgens de provincie enkele weken duren, geldt voor de Vlissingseweg een snelheidslimiet van 50 km/u en voor de Rooseveltlaan 30 km/u. Ook is er maar in bei de richtingen één rijstrook beschikbaar. De schade loopt volgens de provincie in de tien duizenden euro's. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Aanzienlijk vroeger dan normaal ligt de viskotter Bres- kens 43 van Jaap Albregtse werke loos tegen de kant. „Vooral door de hoge dieselprijs", zegt Albregt se. „Laat me het zo zeggen: het is minder schadelijk om binnen te liggen dan te gaan vissen." De Breskens 14 van zijn collega Fe- nijn is nog wel uitgevaren. Die zit in de noordelijke Noordzee om ge richt op schol te vissen. In Vlissin gen ligt de Arnemuiden 4 van de firma W. van Belzen binnen. Foort Lokerse, directeur van de Zeeuwse Visveiling in Breskens en Vlissingen, weet dat de ARM 4 van andere netten wordt voorzien om ook achter de schol in het noorden te kunnen. Het zag ernaar uit dat ook de ARM 15 en 18 van de firma Meul- meester deze week binnen zouden blijven, maar, vertelt een beman ningslid, 'we proberen het nog maar een weekje, anders gaan we wellicht ook naar het noorden'. De vangsten om de zuid zijn deze maanden minder. De Zeeuwse Vis veiling loopt door het vissen in het noorden omzet mis. IJmuiden, Den Helder of Urk zijn dichterbij om de vangst te lossen. Goed hè, van onze Arjen Robben, zo zei de Middelburger maandag ochtend tegen zijn collega's op het Vlissingse kantoor. Die keken hem enigszins verbaasd aan, want ze had den toch echt gezien dat de aanvaller van Bayern München afgelopen za terdag, tijdens de finale van de Champions League tegen Chelsea, een penalty miste. Uiteindelijk ver loor zijn club zelfs na strafschoppen. Maar de M.iddelburger bleef volhou den dat 'onze Robben' daar een per fecte wedstrijd had gespeeld. Want, zo legde hij uit aan de toe hoorders, de Duitsers hebben dankzij de actie van Arjen nu een penal ty-trauma en dat kan ons straks tij dens het Europees Kampioenschap nog wel eens goed van pas komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1