De Boemel winnaar in Spui irt 33 Voetbalsters van IJzendijke simpel een ronde verder Wemeldinge gaat opnieuw onderuit Veere moet het met Apolio'69 uitvechten MZVC speelt finale van nacompetitie Duels met Venray zijn maatstaf Oostkapelle Tweede plaats voor atlete IJsebaert maandag 21 mei 2012 De Esad Osmanovski Memorial Cup kent zes verschillende winnaars. Merelbeke (2007), Lokeren (2008), RBC (2009), ADO Den Haag (2010), Al (2011en Vitesse (2012). 'je bent er een heel jaar mee bezig, maar het wordt nog grootser. Ik heb al contacten met Sint Petersburg, Tottenham Hotspur en Queens Park Rangers.' Organisator Fred van Hasselt Beeld uit de halve finale tussen Vitesse (oranje shirts) en Lokeren. Vitesse wees in de finale Feyenoord terug. den genieten van kwalitatief mooi len doen. Organisator Fred van schouder. ]e bent er een heel jaar voetbal. Het wemelde ook weer Hasselt glom van trots. Er viel mee bezig, maar het wordt nog van de scouts, zelfs van FC Gronin- geen wanklank, met dank aan de grootser. Ik heb al contacten met gen. De Groningers hebben al te vele vrijwilligers van Breskens. „Er Sint Petersburg en de Engelse kennen gegeven graag mee te wil- valt een enorme last van mijn clubs Tottenham Hotspur en door Peter van Kouteren SPUI - Het was een aardig onder onsje na afloop en tekenend voor de kameraadschappelijke sfeer, die het toernooi had gekenmerkt. Maik de Wolf had met het team van De Boemel uit Axel het out- doorsoccertoernooi in Spui op zijn naam geschreven en deelde een plaagstootje uit aan het adres van Terneuzense Boys. Beide ploegen troffen elkaar gedu rende het seizoen drie keer. In een oefenduel wonnen de Terneuzena- ren met 3-0. Maar Axel, dat net als Terneuzense Boys het seizoen met de titel afsloot, won de Cofely Cup na een memorabele strafschoppen- serie ten koste van de formatie van Eddy van der Hooft. Zaterdag in Spui was de zondagploeg op nieuw te sterk in de finale een toernooi. Met een biertje in de hand en ge nietend van de zon vroeg De Wolf, die in de finale twee treffers voor zijn rekening nam, zich af hoeveel prijzen de Terneuzenaren dit seizoen hadden gewonnen. „We zijn er namelijk over bezig welke prijs we aan jullie zullen ge ven", zei hij met een knipoog. Het team van De Boemel uit Axel voorkwam zaterdag dat Terneuzen se Boys de wisselbeker van het out- doorsoccertoernooi in Spui defini tief aan de prijzenkast toevoegde. De Axelaars versloegen de win naar van de twee voorgaande edi ties in de finale met 4-3. In de poule hadden beide ploegen elkaar in evenwicht gehouden: 5-5. In de finale zette De Boemel een 2-0-achterstand om in winst. Na dat Evert-Jan van Opdorp en Ruud Hoogesteger de oranjehem den op voorsprong hadden gezet, zorgden Niek de Meijer en Bart Rijckaert er met twee treffers bin nen een minuut voor dat de stand gelijk werd getrokken. Maik de Wolf werd vervolgens met twee doelpunten matchwinnaar. De Axelaars buitten een overtalsitua- tie na een rode kaart voor Gokhan Ersahin (natrappen) goed uit en kwamen op 4-2. In de slotfase be paalde Ruud Hoogesteger de eind stand op 4-3. Hoedekenskerke legde na shoot-outs beslag op de derde plaats. Niek de Meijer werd met twaalf doelpunten topscorer, De- rek de Booij werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Hoe dekenskerke tekende voor de groot ste zege. In twaalf minuten ver morzelde het Spui 3 met 15-1. Theo van Deurzen keek als toer nooidirecteur terug op een ge slaagd driedaags evenement, dat bij de jeugd door Terneuzense Boys (D-pupillen) en Zaamslag (C-junioren) werd gewonnen. „Het was alleen een domper dat we bij de recreanten een been breuk hadden." foto Peter Nicolai Queens Park Rangers", blikte Van Hasselt alvast vooruit naar de ze vende editie van de Esad Memo rial Cup, die volgend jaar op 25 en 26 mei plaatsvindt. IJZENDIJKE - De voetbalsters van IJ zendijke lieten zaterdag in de na- competitie voor een plaats in de eerste klasse van het vrouwenvoet bal niets aan het toeval over. De ploeg van trainer Nico Aerssens won op eigen veld met 6-0 van Lis- se, nadat de eerste wedstrijd ook al met een 3-0-overwinning was afge sloten. Bij de rust stond het al 3-0 door treffers van Maud Kuijpers (af standsschot) en Rosanne Lam mere (2x). Na rust bleef een gretig spelend IJzendijke jacht maken op een hoge score. Het halve dozijn werd bereikt door doelpunten van Kelly van Leeuwen en opnieuw twee treffers van Lammers. Stedoco 2 is de volgende tegenstan der, in de tweede ronde van de na- competitie. De vrouwen van IJzen dijke beginnen zaterdag met een thuiswedstrijd. KAPELLE Voor Wemeldinge duurde het sei zoen drie wedstrijden te lang. Na dat op de laatste speeldag van de re guliere competitie de titel in de vierde klasse aan Spui werd ver speeld, bleek promotie via de na- competitie ook een brug te ver. Na een nederlaag tegen Smerdiek, was zaterdag ook Kapelle te sterk voor Wemeldinge (4-1). Alle tref fers vielen in de tweede helft. Kapelle kwam op voorsprong en stelde na de gelijkmaker van We meldinge weer orde op zaken. Za terdag volgt het beslissende duel met Smerdiek. VEERE Veere maakt zaterdag in een recht streeks duel met Apollo'69 uit wel ke ploeg volgend seizoen in de der de klasse speelt. Veere won zater dag met 4-1 van Kogelvangers, dat eerder al met 1-2 van Apollo'69 ver loor. Voor de Walcherse ploeg was bij rust (3-1) al duidelijk dat de ze ge binnen was. Roy Louwerse zette Veere op 1-0, maar Stefan de Ruiter maakte tien minuten later gelijk. Robin de Rij ke (2x) en Michael Strenk (na rust) zorgden alsnog voor een ruime ze ge, waardoor het lijfsbehoud in ei gen hand hield. MIDDELBURG MZVC is nog volop in de race voor een plek in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Na een 2-0-zege bij SKNWK heeft MZVC aan een overwinning op ONI genoeg om te promoveren. MZVC speelt zaterdag op eigen veld tegen de vierdeklas ser uit 's Gravenmoer, die SKNWK eerder ook met 2-0 klopte. In Nieuwerkerk won MZVC zater dag dankzij treffers van Alexander Bom (veertigste minuut) en Kevin Krieger, die in blessuretijd scoorde. Daarna miste SKNWK nog een strafschop. MIDDELBURG Het onverwachte toetje op het sei zoen van de voetbalsters van Oost kapelle is op niets uitgelopen. De ploeg van trainster Irma de Witte verloor zaterdag op eigen veld met 3-4 van Venray. Ook het eerste na- competitieduel tegen de Limbur gers werd verloren (4-2). Irma de Witte was ondanks de ne derlaag tevreden over haar ploeg. „Vooral in de uitwedstrijd heb ik af en toe staan genieten. Complimen ten voor mijn ploeg, maar dit wil ik vasthouden. De afgelopen wed strijden zijn de maatstaf voor ko mend seizoen." OISTERWIJK Ingrid IJsebaert uit Hulst is als tweede geëindigd in de marathon van Oisterwijk. De 45-jarige Zeeuws-Vlaamse noteerde een tijd van 3.27.29. De wedstrijd werd gewonnen door Renske Busser uit Oisterwijk. Bij de mannen won Greg van Hest uit Tilburg in een tijd van 2.31.56.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73