lil) Effect Lente-akkoord is volgens bouw desastreus In de nesten met Ellen ten Damme Steeds meer vestigingen moeten sluiten door financiële problemen GroenLinks zakt naar dieptepunt door gekrakeel Zwaar weer leidt tot veel overlast MAANDAG 21 mei 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 119 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 jft I Wisselend bewolkt, 17 BUITENLAND Zes doden en enorme ravage door aardbeving in Italië 6 en 7 SPORT Drogba de held, Robben de schlemiel in finale Champions League 25 Apotheker zit klem door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Meer dan de helft van de apotheken heeft financiële problemen. Eén op de vier moet met de bank praten over aanvul lende financiering of het oprekken van de lening. In 2011 hebben 24 apotheken hun deuren moeten sluiten, voor 2012 zijn de verwachtingen nog somber den Dat zegt Stefan van Huizen van Grant Thornton Accountants, dat meer dan honderd apothekers als klant heeft. Volgens de accoun tant komen apothekers niet graag met hun financiële problemen naar buiten. „Ook de brancheorga nisatie laat zich te weinig horen. Je leest er daardoor weinig over in de media. En dus zeggen de zorgver zekeraars: 'Het gaat toch goed? We horen niets'. Maar als ik soms zie hoeveel apothekers overhouden... er zijn er die het redden, door de tering naar de nering te zetten. Maar er zijn er ook waar de apo theker nog minder verdient dan zijn assistenten. In Zeeland zijn dorpsapotheken die echt met de billen moeten knijpen. Waar am per geld overblijft om bijscholing van het personeel te betalen of van overwinst te investeren in ver nieuwing. Er wordt veel verwacht van apotheken, maar als je kijkt wat er onder de streep overblijft, is daar bijna geen geld voor over." Oorzaak van de neergang is vol gens de accountant het overheids beleid dat in 2008 werd ingezet om de zorgkosten te verlagen. Apo thekers moesten daarvoor steeds meer inleveren. pagina 2 en 3: 'Zorg voor patiënt komt in gevaar' AMSTERDAM - Ellen ten Damme in bed op het Leidseplein in Amsterdam. De artieste voert, sa men met het Wereld Natuur Fonds, actie voor het beschermen van bedreigde zeeschildpadden. Ze moedigde zondag mensen uit het samenge stroomde publiek aan om bij haar in het nest te kruipen. Dat diende dan als symbool voor het be schermen van nesten van zeeschildpadden. foto Robin Utrecht/ANP DEN HAAG - Het Lente-akkoord van de vijf politieke partijen heeft een desastreus effect op de bouw sector. Door beperking van de renteaftrek dalen de investeringen in de bouw tussen 2014 en 2017 met 2,5 mil jard euro per jaar. Dat staat gelijk aan 20.000 arbeidsjaren. Na 2017 nemen de negatieve effecten af, maar ze zullen in totaal tien jaar voelbaar zijn. Dat schrijft het Economisch Insti tuut voor de Bouw (EIB) in een za terdag verschenen rapport over de gevolgen van het Lentea-kkoord. Dat akkoord van CDA, WD, D66, GroenLinks en Christenunie heeft tot doel door bezuinigingen de overheidsfinanciën weer op orde te krijgen. Een van de maatregelen is de ver plichte invoering van de annuïtei tenhypotheek. Kopers van wonin gen mogen, zo staat in het ak koord, straks alleen nog een hypo theek afsluiten die na maximaal 30 jaar volledig is afbetaald. Deze maatregel, zo heeft het EIB berekend, leidt ertoe dat de wo ningprijzen snel met 3,5 procent zullen dalen. Deze daling komt bo venop de al sterk gedaalde woning prijzen. Een annuïteitenhypotheek heeft tot gevolg dat de woonlasten van HILVERSUM - GroenLinks heeft in de laatste peiling van Maurice de Hond drie zetels verloren ten op zichte van een week eerder. Dat is volgens De Hond te wijten aan het gedoe rond de kandidatuur van Tofik Dibi. In de peiling staat GroenLinks op vier zetels. Dat is de laagste score sinds de vorming van GroenLinks in 1989. De partij heeft nu tien Kamerzetels. In de peiling is de SP met afstand de grootste. Met 29 zetels staat de par tij op een winst van 14 ten opzich te van de verkiezingen van 2010. De WD verliest in de peiling ook drie zetels in een week tijd. pagina 5: Ook winst Sap zal niet overtuigen 'S HERTOGENBOSCH - Zware on weersbuien trokken zondagavond over delen vanhet land. Vooral Noord-Brabant, de Veluwe en de len van Noord-Holland hadden veel last van de regen. Volgens het KNMI ging het zon dagmiddag ook al flink te keer, vooral in het midden, oosten en zuiden. De buien gingen soms ge paard met hagel en zware windsto ten. Meldingen van wateroverlast kwa men uit Rosmalen, Berlicum en Tilburg. In Den Bosch ging de jaar lijkse Maria Ommegang in de bin nenstad door het slechte weer niet door. Maandagmiddag is er weer kans op onweer, maar dan vooral in het- oosten en zuidoosten. DE STELLING Marktwerking is slecht voor apothekers en klanten Reageer op pzc.nl UW MENING 355 reacties Van Haersma Buma helpt het CDA er weer bovenop eens oneens 34% 66% veel mensen stijgen. Dat leidt er toe dat mensen minder huizen, of goedkopere huizen kopen dan wanneer de renteaftrek volledig wordt gehandhaafd. Minder huizen betekent dat de in vesteringen in de bouwsector ach ter blijven. Overigens zijn de nega tieve effecten bij volledige afschaf fing van de hypotheekrenteaftrek nog veel groter, aldus het rapport van het EIB. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 8 «7 1688' 5553

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1