Gezellige vakantie bij Aan Zee 'Je moet snel schakelen in de haven' mdeOndernemer 19 mei 2012 Bedrijven Vakantiewoning te huur Christina Acda: 'Elk vakantiehuis heeft zijn eigen charmes.' Foto: Marijke Folkertsma Alweer tien jaar bemiddelt Aan Zee in de verhuur van villa's, cottages en andere gezellige vakantiehuizen van particulieren aan zee, maar ook op diverse andere plaatsen in Nederland en daarbuiten. Sinds begin 2012 is Christina Acda het aanspreek punt van de intemettouroperator voor Zeeland. Tekst: Loes van der Hoeven VLISSINGEN - Waar anders dan op de vlissingse Boulevard spreekt Chris tina Acda bevlogen over het diverse Zeeuwse aanbod van Aan Zee, dat"in middels uit honderden luxe vakantie woningen van particulieren bestaat. Zijzelf is verantwoordelijk voor de boekingen en de prijsafspraken tussen huurder en verhuurder. Haar rayon overschrijdt de provinciegrenzen, want ook op Goeree-Overflakkee ver huurt Aan Zee vakantiewoningen. "Terwijl de verhuurder "afwezig is, zorgen wij ervoor dat zijn woning rendement oplevert. Uiteraard in de vorm van interessante huuropbreng sten, maar tevens in de vorm van rust. Het is een prettig idee dat de verhuur der zijn huis beheerd kan achterlaten. Alléén die personen, die respect heb ben voor de eigendommen van de verhuurders, kunnen bij Aan Zee een vakantiewoning boeken, want bij ons staat voorop dat de verhuurder in alle opzichten moet kunnen genieten van een zorgeloze vakantie", licht Acda toe. "Elk vakantiehuis dat wij verhuren heeft een eigen charme. Het aanbod staat vermeld op de website, want Aan Zee is een 'papiervrij' bedrijf dat communiceert via het internet. Wij verhuren uitsluitend vakantievilla's en de betere vakantiehuizen. Dat zijn vaak huizen die buiten de vakantiepe rioden door de eigenaren zelf worden bewoond en daardoor een eigen sfeer uitademen. Ik heb ik alle huizen die in mijn rayon worden aangeboden, zelf bezocht, geïnspecteerd en goedge keurd. Vervolgens heb ik een uitge breide fotopresentatie met omschrij ving van elke woning op de website geplaatst. Met onze snelle zoekmachi ne kan de klant de woning van zijn keuze direct online boeken. Dat kan natuurlijk ook telefonisch. Aan alle wensen van de huurder kunnen wij voldoen. Wij kunnen bijvoorbeeld zorgen voor huishoudelijke hulp of een tuinman gedurende het verblijf. Gedurende het gehele verblijf is onze sleutelbeheerder het aanspreekpunt van de huurder en de contactpersoon van de verhuurder. Vastgoed Beheer Zeeland verzorgt dit exclusief voor Aan Zee." Aan Zee staat op geheel ei gen wijze voor duurzaam onderne men. Veel van de aangeboden vakan tiehuizen zijn van particulieren die buiten de -verhuurperiodes door hen zelf worden bewoond. Er worden dus geen huizen of parken voor Aan Zee gebouwd c.q. aangelegd. Huizen op kleinschalige vakantieparken die wel worden verhuurd, staan in een omgeving die met oog voor de na tuur is aangelegd. In veel huizen lig gen tips voor uitjes, restaurants en wandelroutes in de directe omgeving en staan fietsen gereed. Fietsverhuur bedrijven en winkels zijn bijna altijd nagenoeg om de hoek. In de huizen hangen meestal spaarlampen en is het meubilair steeds vaker vervaardigd van sloophout. Acda: "In mijn eerste maanden bij Aan Zee heb ik lange werkweken ge maakt. Nu staat de regio Zeeland op de rails en hebben wij een vacature voor een inkoper, zodat ik mij meer kan richten op de marketing en sales van Aan Zee voor mijn rayon.. Daarnaast ben ik onlangs mijn eigen bedrijf'Shinemark' begonnen. Dat is gespecialiseerd in nieuwe media. Shi nemark heb ik opgericht naar aanlei ding van vragen van ondernemers om mij heen met betrekking tot social media en social business. Het beant woordt vraagstukken zoals 'Hoe ge bruik je de sociale media nu en in de toekomst om er ook daadwerkelijk omzet mee te genereren?'. In september ga ik mij er verder in specialiseren door het volgen van de deeltijdstudie Cross Media Communi catie met als specialisatie Corporate Branding aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. O www.aanzee.com ,,Als ondernemer heb je meer verantwoordelijkheden dan het runnen van je eigen toko", aldus Pepijn Nuijten (40), directeur van Multraship Towage Salvage. Hij is de nieuwe secretaris van Zeeland Port Promotion Council (ZPPC). „Het is belangrijk dat de bekendheid van de Zeeuwse havens wereldwijd wordt uitgedragen, bijvoorbeeld door actief te zijn op beurzen en congressen. Dat moet zich vertalen in meer handel en meer volumes. ZPPC heeft zich ont wikkeld van een veredelde borrelclub tot een professionele organisatie waar serieus rekening mee wordt gehouden." Pepijn Nuijten. Foto: Mark Neelemans Tekst: Henk van de Voorde TER.NEUZEN - Pepijn Nuijten legt uit dat het ook van groot belang is om de bevolking in de regio beter be kend te maken met de Zeeuwse ha vens. Vandaar dat ZPPC iri eendrach tige samenwerking met Zeeland Seaports op zaterdag 2 juni de Open Havendag organiseert. De havens ver tegenwoordigen een hoge economi sche waarde en zijn bij uitstek de ba- nenmotor van Zeeland. Op de Open Havendag hopen we mensen te inte resseren voor een baan in de haven. Ook bij Multraship zijn we voortdu rend op zoek naar goede mensen. Zo hebben we regelmatig vacatures voor kapiteins en machinisten op onze sleepboten." Multraship Towage Salvage (berging en sleepvaart) is on derdeel van de Muller Maritime Groep.. Naast havens!eep, zeesleep en berging is 'overige maritieme dienst verlening' een vierde tak van sport, hetgeen behartigd wordt door o.a. Verenigde Bootlieden en Montis Mooring.. Multraship is met haar ha vensleepdiensten actief in de havens van Temeuzen, Vlissingen en Gent, maar ook in Oost-Europa bijvoor beeld Bourgas. Met partner Fairplay Towage is men sinds enige jaren ook actief in Antwerpen, met de joint-venture Antwerp Towage. Multraship heeft 230 jaar ervaring in - de scheepvaart en is altijd een familie bedrijf gebleven. Zo zijn Leendert Muller, en zijn zussen Elïne en Joan allen in het bedrijf werkzaam. Als ad viseur is ook (schoon)vader Kees Mul ler nog nauw bij het bedrijf betrok ken. De recessie heeft zich uiteraard ook in het scheepvaartverkeer doen gevoe len. „Natuurlijk hebben ook wij er mee te maken. In 2009 was er een duidelijke daling van de scheepvaart trafieken, maar in 2010 en 2011 is dat aardig rechtgezet." Multraship steunt het onderwijspro ject 'De Zeeuwse Haven', voor de groepen 7 en 8 van alle Zeeuwse basis scholen, van harte. „We willen jonge ren al in een vroeg stadium betrekken bij- onze maritieme wereld, zodat ze zich hierover een goed beeld kunnen vormen. De havenbedrijven bieden met het project de mogelijkheid om met een brede waaier van interessan te, technische en havengerelateerde functies kennis te maken. AMADORE CSftMO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 96