Techniekbeurs Column jazzgevoel Colofon ideOndernemer 19 mei 2012 Vakbeurs techniek is er voor iedereen Als ik mijn deur of raam open zet, word ik ondergedompeld in jazzmuziek/Het Jazzfes tival Breda is in volle gang en omdat ik in de binnenstad woon, maak ik het allemaal van heel dichtbij mee. Of ik mijn stulp verlaat en mee ga swingen? Ik weet het nog niet. In mijn jonge jaren heb ik een overdosis jazz gekregen. Om met de Belgen te spreken: 'ik had gedaan met de jazz.' Ik zat net bij de krant, het was 197.4 en ik werkte op de stadsredactie. Mijn chef Gerard van Herpen schreef een stuk over de Original Victoria Band, het oudste nog bestaan de Nederlandse jazzorkest, en kwam daar de naam tegen van mijn vader. Die speelde daar vele jaren trompet. 'Is dat jouw..?' 'Ja, dat is mijn...' Hij gaf mij zijn aantekeningen en vanaf dat moment was ik de jazzredacteur van toen nog Dagblad De Stem. Ik kreeg een eigen rubriek, uitnodigingen voor bijna ieder jazzfeest en iedere week wel een paar elpees. Ik schreef hoesteksten voor platen van regionale orkesten. Iedere week was er wel wat te doen in 'the hottest place of the south'. En het moest al heel gek gaan als ik daar niet bij was. Had ik er dan verstand van? Welnee. Ik was opgegroeid met Beatles en Stones en mijn vader repeteerde thuis nooit. Als ik wat wilde weten, vroeg ik dat aan Joep Peeters, nog steeds Bredaas meest actieve jazzmuzikant. Van alles wat ik over jazz schreef, begreep ik zelf de helft niet. Ik heb datzo'n vijf jaar gedaan. Toen was ik het beu. Ik had het gehad met de jazz. De elpees verhuisden naar de zolder. Nooit meer heb ik er nog een gedraaid. Pas nadat ik bij de laatste verhuis al mijn platen had weggegeven, wilde ik weer weieens wat horen. Dat kan niet meer, ik ben nu ge doemd de muziek live te gaan beluisteren. En misschien doe ik dat ook wel. Maar dan moet het wel terrasweer zijn. Ik ben een mooi weer liefhebber geworden. Ron Gregoor deOndernemer is een uitgave van Wegener Media deOndernemer verschijnt in een oplage van 170.000 exemplaren BLADMANAGER: Johan van den Kieboom VORMGEVING: Angela van Eek John van der Most ADRESGEGEVENS: Postbus 91 4330 VB Middelburg T: 0118-434070 E: deondernemer@pzc.nl REDACTIEMANAGER: Ron Gregoor ADVERTENTIEVERKOOP: Team Zeeland tel: 0118-434070 teamzeeland@pzc.nl WEBSITE: www.deondernemer-pzc.nl Met de concurrentie naast en te genover je en een grote kraan bo ven je hoofd, was het voor som mige Zeeuwse ondernemers even wennen in de Noordzeehal van de Zeelandhallen in Goes. De technische sector is meestal goed uitgerust. Technische beurzen le nen zich bij uitstek voor het sho wen van werkende machines en het in harmonie presenteren van blinkende en kleurrijke onderde len en producten. Professioneel en modern, getraind in werken op de beursvloer, stonden de ver koopleiders en vertegenwoordi gers klaar om de relaties te ont vangen. De aanloop op dag één was matig, op dag twee trok het aantal bezoekers alsnog aan. Tekst: Annet van de Ree GOES - "Wij staan hier met een heel breed aanbod. Op specialistische beur zen stem je het aanbod in de stand daarop af Hier is de bezoeker niet uit geselecteerd naar segment. Het is dan wat lastiger om de juiste keuze van de exposure in de stand te bepalen," geeft directeur Rob van der Peijl van Van der Peijl Techniek aan. Een rui me stand van Van der Peijl Techniek staat centraal opgesteld, met daar te genover een aparte stand van leveran cier Karcher met volop demonstra ties. "Wij introduceren tijdens deze beursdagen het nieuwe bestellingsys teem Picolo, een nieuwe generatie scanapparatuur in zakformaat met een uniform barcodesysteem dat gekop peld wordt aan ons systeem," zo legt Van der Peijl uit. "De deelname hier Moeder geeft dochter het goede voorbeeld: techniek is ook voor vrouwen. Foto's: Marijke Folkertsma is een try-out, ondersteuning van on ze naamsbekendheid en het zien en gezien worden in de regio. Het is eco nomisch zwaar op dit moment, dus het is voor ons zaak om actief te blij ven in de markt." De toeleveranciers uit het land zijn overigens zeer bereidwillig om steun te geven aan nieuwe initiatieven, zo blijkt bij Welding4All, een gespeciali seerde leverancier van lasproducten uit 's Gravenpolder. Onder leiding van de enthousiaste eigenaar Sander van der Hage groeit het bedrijf ge staag door tot een vaste partner voor lasbedrijven. Leverancier Multiweld uit Barendrecht zorgt voor de nodige beweging op de beursvloer met enke le demo laskamers en een actieve las robot. "Wij werken vooral in Euro poort," vertelt accountmanager Toi- ne Wessling, "maar zien potentie hier in de regio en gaan er energie in ste ken om het beter te leren kennen." De imposante kraan vanjac. Goud diende gedurende twee dagen als 'pa rasolhouder' voor het baldakijn van het horecaplein. De snelbewegende inpakunit van Overveld Machines deed het goed bij het publiek, al ble ven de zakjes snoep gewoon op de lo pende band liggen. Stabiplan, aanbie der van de modernste CAD-software voor resp. technische bouwinstallati.es en Syntess Software, leverancier van ERP- en mobiele software voor o.a. de nautische en .installatiebranche pre senteerden de nieuwste systemen. ICT en techniek kunnen anno 2012 alleen nog samen optimaal functione ren. Toch hebben ook oude ambach telijke bedrijven nog steeds bestaans-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 90