Groot protest Bahrein Voordelig CURACAO 81 buiten!; Levenslang Chinese smokkelaar Tientallen doden bij busongeluk Vietnam TOPhotels bij KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm 1 Naakte Parijse danseressen lervatten werk Brit opgepakt met geroosterde foetussen KRAS.NL. Verblijf de 2e week gratis! Verblijf de 3e week gratis! JAN THIEL BAAI Chogogo Resort**** JAN THIEL BAAI Livingstone Resort* Ga voor het volledige aanbod naar: www.kras.nl/zon-curacao-arkefly Comfortabel en sfeervol hotel in het_ centrum van de hoofdstad Willemstad. Zie www.kras.nl/25594 Zie www.kras.nl/25302 Zie www.kras.nl/25306 Prijzen zijn p.p., exclusief reserveringskosten en Calamiteiienfonds. Voorde meest actuele prijzen, zie www.kras.nl zaterdag 19 mei 2012 Golfstaten Tienduizenden demonstreren tegen nauwere samenwerking tussen soennitische staten Bahrein en Saudi-Arabië. Ook protestmarsen in sjiitisch Iran. Sjiitische meerderheid in Bah rein wil politieke invloed. MANAMAH - Tienduizenden beto gers hebben zich vrijdag aangeslo ten bij een protestmars in Mana- mah, de hoofdstad van Bahrein, om te demonstreren tegen voor stellen voor een nauwere samen werking van de Golfstaat met buurland Saudi-Arabië. De enorme opkomst wijst erop dat er veel verzet bestaat tegen het harmoniseren van de besluitvor ming van de twee landen. Eerder deze week besloten regeringslei ders van de Golfregio nog om een besluit over de nauwere samenwer king uit te stellen. Ook in Iran is woedend gerea geerd op het pact dat het soenniti sche koningshuis van Bahrein en Saudi-Arabië proberen te smeden. Het sjiitische Iran beweert dat een overeenkomst tegen de zin van de sjiitische meerderheid in Bahrein is. In de Iraanse hoofdstad Teheran gingen duizenden mensen na het middaggebed de straat op. Het ge bed werd geleid door Kazem Sedig- hi die een samenwerking tussen Manamah en Riyad omschreef als een 'omineuze samenzwering', ge richt op de annexatie van Bahrein door Saudi-Arabië. De woede van Iran richt zich voor al tegen Saudi-Arabië dat zich heeft opgeworpen als beschermer van Bahrein. Bahrein en Saudi-Ara bië op hun beurt beschuldigen Iran ervan de protesten in Bahrein aan te moedigen. PEKING - Een vorig jaar door Cana da aan China uitgeleverde Chinees is vrijdag veroordeeld tot een le venslange gevangenisstraf. Lai Changxing stond terecht voor smokkel en omkoping. Hij gold als de leider van een criminele organi satie die zich daarmee in de jaren '90 van de vorige eeuw bezighield en met haar activiteiten miljarden verdiende. De smokkelwaar betrof onder meer luxe auto's en sigaretten. De zaak leidde eerder tot de ontmas kering van tientallen corrupte le ger- en politiefunctionarissen en lokale bestuurders. Lai slaagde er in 1999 in te vluch ten naar Canada. Hij vroeg asiel en claimde dat de beschuldigingen te gen hem politiek waren gemoti veerd. De zaak deed de relatie tus sen Canada en China geen goed. Na een jarenlange juridische strijd werd hij vorig jaar juli alsnog uitge leverd, nadat China had beloofd dat Lai niet zou worden gemarteld of geëxecuteerd. Aan minstens veertien mensen die een kleinere rol speelden in de ze zaak, zijn eerder wel doodvon nissen uitgedeeld. zie onze website:buitenland Beelden van de rechtszaak tegen Lai in Peking PARIJS - De staking van de naakt- danseressen van de Parijse nacht club Crazy Horse heeft haar uit werking niet gemist. Vrijdag maak te de club bekend dat er overeen stemming is bereikt over een loonsverhoging. Hiermee is aan de eerste staking van Parijse naaktdan- seressen een einde gekomen. De danseressen staakten sinds woensdag, omdat ze vonden dat de beloning voor hun werkzaam heden niet in verhouding stond tot hun prestaties. Zo zouden ze 24 dagen per maand voor een laag loon hebben moeten werken. BANGKOK - De Thaise politie heeft in de hoofdstad Bangkok een 28-ja- rige Brit van Taiwanese afkomst aangehouden die in een koffer zes geroosterde menselijke foetussen bij zich had. Hij wilde de lichaam pjes naar Taiwan smokkelen, waar ze worden gebruikt in de zwarte magie. Geconserveerde foetussen, die in de zwarte magie vaak in kastjes bij mensen thuis of in be drijven worden bewaard, zouden de eigenaar geluk brengen. De man zou de foetussen hebben gekocht voor 200.000 baht (5000 euro). Waar de foetussen vandaan komen, is onduidelijk. De man kan een jaar celstraf krijgen. HANOI - Reddingswerkers zoeken naar overlevenden van een busongeluk in Vietnam dat aan zeker 34 men sen het leven heeft gekost. De bus knalde op een brug over de rivier de Serepok door de vangrail en belandde zestien meter lager in het water. Naast de 34 doden vie len er 21 gewonden. De beide chauffeurs van de bus zijn omgekomen. Van de 21 gewonden zijn zestien er slecht aan toe, aldus het ziekenhuis waar de gewonden naar zijn overgebracht. Naar de oorzaak van het onge luk wordt een onderzoek ingesteld. foto EPA waarom zou je meer betalen vlieg met ArkeFly en ontvang tot 350 actiekorting p.p. op diverse vertrekdata t/m oktober! geniet'van het tropische klimaat, de parelwitte stranden en ontdek de kleurrijke hoofdstad Willemstad Profiteer van gratis nachten! j Populair en rustig gelegen 4-sterren resort, nabij het strand van Jan Thiel. Geliefd 4-sterren resort met ruim ingerichte bungalows en appartementen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8