23 Griekenland niet in trek m- m binnenland 17 'Er gebeurde niets als we vertelden over misbruik' 8® Kom jij ons vertellen hoe we Nederland gaan inrichten? 'Mensen worden pas echt bezorgd door gewapende conflicten of naturrampen' 'Zwembaddrama: fractieleider WD weg' Verdachte hotelmoord gaat in cassatie Meisje aangerand op klaarlichte dag Tabakszaken bij de grens onder druk Wandeling: ruim 2 ton voor vluchtelingen Drankrijder gepakt na achtervolging op fiets m zaterdag 19 mei 2012 Wim Gramsma van reisorganisatie Oad procent minder vakanties naar Grie kenland worden er dit jaar geboekt, zo is de schatting Door de onzekere situatie in in het land kiezen vakantie gangers minder vaak voor Griekenland. „Onzekerheid geeft geen goed vakantiege voel." door Bjinse Dankert Griekenland wordt onder Nederlandse vakantie gangers snel minder po pulair. In vergelijking met vorig jaar zijn er ruim 35.000 minder reizen geboekt naar een Griekse vakantiebestemming, meldt ANVR, de brancheorganisa tie van de grote reisbureaus. Dat is een daling van zo'n.13 procent. Waarschijnlijk is dat nog maar het begin. Onderzoekers van NBTC- NIPO schatten dat dit jaar uiteinde n r~i DE GRIEKSE CRISIS lijk 60.000 mensen minder hun va kantie in Griekenland gaan door brengen. Dat zou een daling van bijna 23 procent betekenen. Zelfs die daling kan nog verder doorzetten. Want de cijfers van het onderzoeksbureau stammen uit april, ver voor de recente poli tieke en financiële onrust in het Zuid-Europese land. Grote reisorganisaties bevestigen dat hun boekingen achterlopen in vergelijking met vorig jaar. „Vooral begin dit jaar bleven boekingen naar Griekenland sterk achter", zegt directeur Steven van Nieu- wenhuizen van reisorganisatie D-reizen. „Het trok weer wat aan Toeristen zoeken op dit moment liever een andere vakantiebestemming dan Griekenland. foto Thinkstock TILBURG WD-ffactievoorzitter Cecile Frans- sen van de gemeente Tüburg moet aftreden vanwege de 'achterkamer tjespolitiek' die zij heeft bedreven na het zwembaddrama waarbij een baby om het leven kwam. Dat zegt de fractie van TROTS Tilburg. In uitgelekte geluidsfragmenten zegt Franssen dat er binnen de coalitie vooraf afspraken zijn gemaakt over het zwembaddebat van april. DEN BOSCH De man die heeft bekend in 2009 in een hotelkamer in Tilburg de 22-jarige Kelly Balmaakers uit Ma de te hebben gedood, gaat in cassa tie tegen zijn veroordeling tot 28 jaar cel. De cassatie zal vooral draaien om de bewezenverklaring van een wilde schietpartij in Mar seille in juni 2008, waarbij hij be trokken zou zijn geweest. VOORST Een 18-jarig meisje uit Voorst is af gelopen woensdag in Zutphen op klaarlichte dag door drie mannen aangerand. Ze liep rond 14.00 uur in het centrum op de Beukerstraat en werd door de mannen een steeg in gesleurd. De politie is op zoek naar de daders en naar getuigen, zo heeft de politie vrijdag laten we ten. Het gaat om stevige, grote en blanke mannen. DEN HAAG/WINTERSWIJK Door de voorgenomen accijnsver hoging op tabak zullen tabaksza ken en pompstations in de grens streken in zwaar weer komen. Daarvoor waarschuwen brancheor ganisatie voor de tabakshandel NSO en pomphouderskoepel Beta. De organisaties vrezen dat mensen hun rookwaar over de grens met België en Duitsland gaan kopen. de laatste maanden, maar als deze situatie aanhoudt, lijkt het mij lo gisch dat mensen liever een ande re bestemming kiezen." Ook Wim Gramsma van reisorga nisatie Oad bevestigt teruglopende cijfers. Hij hoopt dat de vraag nog wat aantrekt. „Veel mensen boe ken tegenwoordig wat later." Van de vakantiegangers die nog wel vertrekken, krijgen reisorgani saties niet beduidend meer vragen over de situatie in Griekenland. De meesten vliegen naar de eilan den. „Wij krijgen van de mensen ter plaatse geen verontrustende be richten", zegt Gramsma. „De veilig heid is ook nog niet in het geding. Mensen worden pas echt bezorgd door gewapende conflicten of na tuurrampen." „De meeste onrust zien we op het vasteland, niet op de eilanden", meent Van Nieuwen- huizen. Ook bij reisorganisatie TUI komen niet meer bezorgde telefoontjes binnen dan gebruikelijk, zegt Lau ra Water. Wel bellen mensen met vragen over de mogelijke gevolgen, mocht een hotel onverhoopt fail liet gaan tijdens de vakantie. Maar mensen die bij een reisorganisatie met ANVR-voorwaarden hebben geboekt, hoeven zich geen zorgen over maken, verzekert Water. „Zelfs bij faillissement ben je niet opeens je geld kwijt." Mocht de situatie toch verergeren, dan kunnen reisorganisaties maat regelen treffen. Water: „Wij heb ben een eigen vliegmaatschappij ter beschikking, die kunnen we in zetten. Dat hebben wij vorig jaar ook gedaan toen het te onrustig werd in Egypte." Dat minder men sen Griekenland opzoeken, snapt Van Nieuwenhuizen wel. „Deze si tuatie geeft veel mensen een ge voel van onzekerheid. En onzeker heid is bij uitstek geen goed gevoel om op vakantie te gaan." Rijksoverheid Rijkswaterstaat zoekt trainees hbo+/wo. h p Ganaarwww.werkenvoornederland.nl/rwstraineevoorjeeigenvideosollicitatie. V j' j www.werkenvoornederland.nl Werken voor j DEN HAAG/NIEUWLEUSEN - Een vrouw van twintig jaar, die als kind vier jaar in pleegzorghuis De Loot in Nieuwleusen heeft ge woond, bevestigt de verhalen over mishandeling en misbruik. Dat zou hebben plaatsgevonden tus sen 1984 en 2010. „Ik voel me opgelucht", zegt de vrouw. „Eindelijk wordt er geluis terd. We hebben zo vaak verteld over mishandelingen door de lei ding. En ook over seks tussen pleegkinderen onder de douche. Er gebeurde niets mee." Het verhaal heeft veel meer reac ties losgemaakt, ook op internet. Ie mand die zich voorstelt als voorma lig gezinsvoogd bij jeugdzorg, zegt om dit soort wantoestanden zijn werk te hebben neergelegd. Het kwam volgens hem te vaak voor dat de uit huis geplaatste kinderen seksueel misbruikt werden en/of mishandeld in pleeggezinnen. „Als ik dit dan tijdens werkbesprekin gen in bracht, moest ik dat vaak uit gebrek aan plaatsen voor kinderen zo laten." In een reactie bij RTV Oost zegt de zorgmanager van De Terebint, waaronder De Loot valt, dat de omstreden leiding van de oude stempel was. „Ik kan me voorstellen dat als je werkt met de ze kinderen, je soms in situaties te- rechtkomt waarin je je onmachtig voelt en waarin je misschien soms keuzes maakt die je achteraf be treurt." De WD wil dat er naast een politie-onderzoek een onaf hankelijk onderzoek komt naar het reilen en zeilen bij De Loot. Zowel de WD als het CDA wil dinsdag in de Tweede Kamer vragen stellen over deze zaak. Beide partijen ver langen van de staatssecretaris van VWS onder meer opheldering over de rol van jeugdzorg en -in spectie.'De SP-fractie in Provincia le Staten van Overijssel heeft ook vragen gesteld. „Het feit dat er ken nelijk in de afgelopen jaren wel sig nalen naar buiten zijn gekomen, maar hier niets mee is gedaan, is re den genoeg om vragen te stellen aan het provinciebestuur", vindt SP-Statenlid Gezina van der Ven. De William Schrikker Groep ver wacht volgende week de eerste re sultaten van een intern onderzoek naar opvanghuis De Loot. Deze in stelling voor jeugdbescherming en pleegzorg bekijkt alle dossiers van de afgelopen 28 jaar. ROTTERDAM De Nacht van de Vluchteling, waar bij in de nacht van donderdag op vrijdag circa 1000 mensen van Rot terdam naar Den Haag liepen, lever de tot gisteren aan het begin van de middag 202.358 euro op. Dat meldde de organiserende Stichting Vluchteling. De tocht van 40 kilo meter stond in het teken van hulp aan ondervoede vluchtelingenkin deren. WAARLAND Een dronken automobilist is don derdag na een achtervolging door de weilanden van het West-Friese Waarland in de kladden gegrepen. Om de man te pakken te krijgen, vorderde de politie een fiets van een omstander. De 42-jarige man uit Sint Maarten reed in Waarland frontaal tegen een automobiliste aan en sloeg daarna op de vlucht. Boek nu voordelig uw mooiste zomervakantie! 7-daagse busreis Meelden- Reiscode: burg en Oostzeekust BE39297 Tijdens deze reif» gaan we naai "iét Noetd-Ouitse Met kienbuttj 1 en de prachtige OüstötekusL Vanuit de stad öüstfow verkennen we deze mooie streek, vooral lickt'nd pnwogst het unoum- rrii'ft-rui/ObilKl iW'rkl. niumin Sëf?nplaif«. We bezoeken ook de lidven-'.iml Rostock on Hefizestctcf Wbmni', Ind. excursiepakket t.w.v. €45,- VoMft'k van juni l/m oktober 12-daagse busreis Dalmatië Reiscode: BE39352 8® m invaar zuidelijk Kroatië; een I heerlijke bestemming voor liefhebbers vair zen, cultuur en Interesjfêiite excursies. 20 bezoeken we de steden Spilt en DubroVliik, het Men&tvadal en 'de beroemde Nciv-t Vrjkloof Ook nemen we u me» naar de havenstad Spilt: on de Wk historische stad Iroglr, Ind. excursiepakket t.w.v. €60,- Vertrek van juni t/m oktober De meest complete reis voor een eerlijke prijs! peterlanghout.nl of 0172-468800 h/eflunliocudi': WEGENER20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7