O Skiën op de Stubai-gletsjer Wanneer het skiseizoen je niet lang genoeg kan duren en je zelfs in juni nog je latten wilt onderbinden, hoef je niet naar het zuidelijk halfrond voor een beetje sneeuw. Vergeet Argentinië of Nieuw-Zeeland, luidt de boodschap van Joost Brantjes. Ontdek Drenthe vanaf 99 TULIP INN Inhoud lezersactie: p nog geen 1.000 kilo meter afstand van Utrecht ligt in Oos tenrijk het Stubaidal. Met de stijgende ben zineprijzen valt te overwegen er naartoe te vliegen, want na vijf kwartier vliegen sta je al op het vliegveld van Innsbruck, vanwaar het nog maar twintig minuten rij den is naar Neustift, het grootste van de vijf dorpen van de vallei. De Stubaier Alpen tellen 109 top pen die over de 3.000 meter gaan. Er zijn in totaal tachtig gletsjers. De Stubai-gletsjer is het grootste gletsjerskigebied van Oostenrijk. Een gebied dat naast Nederlanders en Duitsers ook steeds meer Oost- Europeanen trekt. Dat gletsjerskiën uitsluitend voor cracks zou zijn weggelegd, is een hardnekkig misverstand. Van het totaal van 110 kilometer piste zijn er veel blauwe (gemakkelijk) en ro de (medium) afdalingen. In 2012 heeft de ADAC Skiguide het Stubaidal uitgeroepen tot het meest kindvriendelijke skigebied in de Alpen. Kinderen tot 10 jaar krijgen een gratis skipas en als twee ouders ski's en schoenen hu ren, worden al hun kinderen gratis van ski's en schoenen voorzien. Voor kinderen is er naast het BIG Family Ski Camp met sneeuwpa- leis en kinderrestaurant, ook Ron- ny's Kinderland waar ze kunnen leren hoe over curves te skiën of hoe een lastige mogulpiste te ne men zonder blessures op te lopen! De familievriendelijkheid ver klaart wellicht dat er in het dal wei nig aan après-ski wordt gedaan, zo als je het elders in Tirol ziet. Ver wacht dus geen Bierstuben met be slagen ramen waar flink wordt doorgetankt op olijke schlagers. In Neustift kun je 's avonds terecht voor een biertje in de Dorf Pub. De keuze aan hotels, pensions en appartementen in de vijf dorpen van het Stubaidal is groot. Huizen met dezelfde architectuur en met meisjesnamen als Mariene, Anni of Ludmilla. Het aanbod aan ac- DUiTSLANO Wenen OOSTENRIJK Innsbruck s. Stubaidal M Neustift ligt op 974 kilome ter van Utrecht. Vliegen kan rechtstreeks naar Innsbruck vanaf Amsterdam, Rotterdam en Eindhoven met Transavia. Boekingen via: www.transavia.com Active Hotel Bergkönig: www.activehotel-bergkoenig.at Meer info over het gebied op: www.stubai.at en www.stubaier-gletscher.com commodaties is zo groot, dat de prijzen laag zijn en er in het Stu baidal een goede prijs-kwaliteitver- houding wordt geboden. Vaak is er ook een Wellnessbereich, waar je na een dag skiën kunt ontspan nen in een sauna of hamam. Mocht het je een keer overkomen dat je al op de gletsjer staat, maar blijkt het zicht zo bar dat je nauwe lijks de sneeuw van de grijze lucht kunt onderscheiden, dan niet ge treurd. Ga op 3.000 meter hoogte lunchen in restaurant Schaufel- spitz. Toegegeven, duurder dan de andere restaurants, maar als je toch tijd genoeg hebt, kun je net zo goed een paar euro's meer uitge ven. De amuses van het huis, verse geitenkaas en een quenelle van ganzenleverpaté, worden geser veerd met versgebakken broodjes en alpenboter met bloemen en kruiden. Het speenvarken - Span- ferkelkeule - heeft 24 uur gegaard en wordt geserveerd met linzen en een gepocheerd ei. Met een lekke re Oostenrijkse wijn vergeten we al ras het slechte weer buiten. De begraafplaats van de Sint Georgekerk van Neustift ligt er tip top bij. Vrijwel elk graf heeft een kruisbeeld van metaal. De bloe men en planten zijn van het sei zoen, dus in april zie je viooltjes in alle mogelijke kleuren. De kerk zelf is uit 1780 en in Oos tenrijkse rococostijl. Vooral de pla fondschilderingen zijn prachtig. Iets verder," in een openluchtkapel, wordt elke twee weken op vrijdag de Stubaier Bauernmarkt gehou den. Boeren uit de omgeving bie den 's middags hun producten aan, variërend van heerlijke Kamin- wurzen (metworst) en pittige Bergkase tot Grammlschmalz, var kensvet met kruiden voor op brood. Onthoud dat woord met ze ven medeklinkers op een rij, mocht je ooit Wordfeud spelen met Duitstaligen. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl m reizen@wegener.nl 1 reizen |5| 024-3650360 iiiii Zaterdag 19 mei 2012 Neustift met zijn kerk in Oostenrijk se rococostijl. De skiliften draaien volop op de Stu bai-gletsjer. foto's Joost Brantjes Brink o.z.ó 9471 AE-ZUIDLAREN T: 050-409 12 61. E: info@tibrinkhotel.nl W: www.hethotel.nl Ontspannen in Tulip Inn Brinkhotel Zuidlaren, een gezellig hotel in het levendige brinkdorp Zuidlaren, omgeven door een afwisselende natuur. Bossen, vennen, heide en zeker niet te vergeten het unieke Zuidlaardermeergebied. Ook de steden Groningen en Assen, op slechts 17 km, zijn een bezoek waard. Bijvoor beeld voor een beklimming van de Martinitoren, een bezoek aan het Drents Museum, de vele markten en winkels met snuisterijen en de gezellige kroegjes. Tulip Inn Brinkhotel Zuidlaren heeft 54 kamers, een stijlvol restaurant, een gezellige brasserie en terras. Ook is er een lift, sauna en sneibruiner aanwezig en kan men fietsen huren. Voor elektrische fietsen is er de mogelijkheid om deze op te laden bij het hotel. RRiNKHOTSt ZUiOLAREN 2x overnachting inclusief ontbijtbuffet 2x driegangen diner I gratis fietsknooppunten kaart informatiepakket van de omgeving koffie- en theefaeilifeiten op de kamer gralis gebruik van draadloos internet Normaal 159,00 t/m 30 juni: 99,00 p.p. juli en augustus: 109,- p.p. Toeslag vrijdag- en zaterdagnacht: 5,- p.p.p.n. (Excl. gemeentelijke heffingen 2,- p.p.p.n. en reserveringskosten a 5.00 p.p.) Alleen telefonisch te boeken onder vermelding van "WEG 1905": 050-4091261

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73