15 reizen fff WÊ Quito als uitvalbasis reizen@wegener.nl 024-3650360 Met de boot op weg naar een van de grillige eilanden van de Galapagos. foto's Herman Stil sprong van de eilanden, die geolo gisch gezien piepjong zijn. Later bezoeken we nog een lavatunnel, een kathedraalachtige grot die hon derden meters doorloopt. Ooit stroomde hier lava doorheen. Maar het blijft het dierenleven dat het meest indrukwekkend is. Reu zenhagedissen, zeeleeuwen, reu- zenschildpadden: ze zijn allemaal tot op enkele voetstappen te bena deren. Zo komen we, na een boottocht vanuit Port Arroyo, op het bounty- strand van Tortuga op Santa Cruz loom in het zand rustende reuzen- leguanen tegen, die zich warmen in de middagzon. We kunnen er gewoon naast gaan liggen. Door de lucht zoeven jan-van-genten die, uniek voor de eilanden, blau we flippers hebben. Vier dagen op de Galapagos is het absolute minimum om enigszins deelgenoot te worden van alle wonderen, maar een achtdaags ver blijf is - voor wie het kan betalen - aan te bevelen. In dat geval kun je met één van de tachtig cruisesche pen - het grootste biedt plaats aan tachtig opvarenden - meerdere ei landen aandoen. In dat geval slaapt de reiziger zijn hele verblijf op de boot. Enige inschikkelijk heid is gewenst; het programma is strak georganiseerd. Afhaken is niet mogelijk, omdat de gidsen er tevens op toezien dat flora en fau na niet worden aangetast. Veel alternatieven voor het groeps- toerisme zijn er ook niet: auto's huren is op de eilanden niet moge lijk en het regelmatig gebruik van een panga, een lawaaiig motor bootje, om tussen verschillende lo caties te reizen, is vrijwel onont beerlijk. En om eerlijk te zijn: schildpaddenseks van nabij mee maken, dat zou op eigen gelegen heid nooit zijn gelukt. iw Reageren? redactie.reizen@wegener.nl A De reis naar Ecuador is niet goed koop. Een los KLM-ticket kost circa 1.300 euro, een reis naar Galapagos inclusief vlucht ten minste 2.000 euro. Elke Kuipers van Pagona Travel heeft zojuist voor een Neder lands stel een reis naar Ecuador en de Galapagos samengesteld. Voor 6.125 euro per persoon trekken ze 21 dagen door het land, waarvan 8 dagen op een cruiseschip en 3 dagen in het Finch Bayhotel. De overige 10 da gen trekken ze op het vasteland van Cuenca naar Quito, inclusief verblijf in driesterrenhotels. www.pagonatravel.com www.discovergalapagos.com Gezien de lange vlucht worden de Galapagoseilanden meestal gecombi neerd met een verblijf in de hoofdstad Quito of een reis over het vaste land van Ecuador. Er is zelfs een driehoekje mogelijk. KLM vliegt vanuit Amsterdam zowel naar Quito als naar de tweede stad Quayaquil. Beide steden bieden vluchten naar de Galapagos, maar Quito is handiger als uit valbasis voor de rest van het land. De hoofdstad is een bestemming op zich en met 2.800 meter boven zee niveau letterlijk een adembenemend reisdoel. De stad ligt op een smal plateau en is 60 kilometer lang en slechts enkele kilometers breed. Quito ligt ingeklemd tussen uitlopers van de Andes en wat wervend 'de Avenue der vulkanen' wordt genoemd. Quito lijkt op het eerste oog wei nig imponerend, maar beschikt over een van de best geconserveerde bin nensteden van Latijns-Amerika. Restauraties en een Unesco-status leveren overweldigende resultaten op. Maar weinig steden kunnen bogen op bergen, regenwouden en laagland op slechts enkele uren reizen. De afstanden mogen dan voor Zuid-Ameri kaanse begrippen niet zo groot zijn, door de slechte staat van veel wegen en de bergkammen van de Andes moeten toch zeker uren uitgetrokken worden voor elke verplaatsing. Elke kant van Ecuador biedt zijn eigen ver rassingen. Meest voor de hand liggende bestemming zijn de toppen van de omliggende Andes, die in een veelvoud aan arrangementen bezocht kunnen worden. Hotel Landgoed Ehzerwold - EHzerallee 14 - 7218 BS Almen 0575 - 431 143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl PINKSTERARRANGEMENT Welkomst kopje koffie of thee met een leuke attentie 2 overnachtingen met uitgebreid ontbijtbuffet Een 4-gangen dinerbuffet op de 2de avond Diverse fiets- en wandelroutes naar keuze Late uitcheck tot 12:00 uur met 'Coffee to Go' bij vertrek Prijs op basis van een 2-persoonskamer bezetting. Excl. Boekingskosten 7,50 en Milieu verblijfstoeslag 2,50 p.p.p.n. Aankomst vanaf 24 mei t/m 26 mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71