PZC 'Het was echt helemaal te gek' Benefietconcert Racoon 'Verplaatsen kazerne mariniers goedkoper' GS willen voor 30 miljoen ombuigen Kapelle het rijkst Four Freedoms Award voor [Lula Zeeuwse top Syrische overgangsregering Nederland raakt achterop Van Nistelrooij stopt ermee Groei radicale Griekse partij IN BEELD Bart van der Weide, zanger van de Zeeuwse band Racoon, zit sinds het concert van afgelo pen zondag op de Grote Markt in Goes op een roze wolk. „Het was echt helemaal te gek. Het was ontzettend gezellig en ik heb er zo'n goed gevoel van gekregen." De band is ambassadeur van stichting Jay- den. Mede omdat de vader van Jayden, het Goese jongetje dat in 2009 overleed aan neuroblastoomkanker, de oude buur- Zondagavond hield Racoon een benefiet concert om geld op te halen voor Stich ting jayden. Danny Vera, de 3JS, Gers Par- doel en Racoon zelf traden op. Alle 6500 kaarten zijn verkocht. Racoon is ambassadeur van de stichting, die geld inzamelt voor onderzoek. De stich ting is vernoemd naar Goese Jayden, die in 2009 overleed aan neuroblastoomkanker. door Matthanja Schipper jongen is van Bart. „We kennen allemaal de onvoorwaardelijke liefde voor onze kindjes en met onze inzet hopen we ouders in de toekomst dit leed te bespa ren. De ouders van Jayden willen aange ven dat er niet alleen verdriet is, maar ook hoop voor de toekomst" Om dit kracht bij te zetten wilde Racoon er een groot feest van maken, en dat is ge lukt. „Ik ben zo blij dat er niets verve lends is gebeurd. Niemand raakte ge wond, belandde in de gevangenis of brak een been. Er moest een meisje spugen en er stonden meteen negen EHBO'ers bij. Zo weinig hadden ze te doen." De prijs voor het concert was laag (negen euro), waardoor het mogelijk was om 6500 bezoekers te trekken, Doordat er zo veel mensen met hart voor de stichting meewerkten, kon er veel gedaan worden met relatief weinig geld. „Onder anderen de artiesten, maar ook de gemeente Goes, de beveiliging, de Betho en de organisato ren hebben belangeloos meegewerkt. Vooral restaurant De Landbouw, dat bi 12 zaterdag 19 mei 2012 Bart van der Weide: „Ambassadeurs zullen we altijd blijven." zar veel gratis maaltijden heeft weggege ven aan iedereen die meewerkte aan het evenement, verdient een dikke pluim." De kroegen op de markt in Goes hebben weinig bijgedragen aan de stichting. ,',Dat vind ik wel jammer. Als er een vervolg komt, en alle kroegen doen wel actief mee, zouden we nog veel meer kunnen verdienen voor de stichting." Of er een vervolg komt op het succesvol le benefietconcert is onduidelijk. De band foto Willem Mieras is er wel mee bezig, maar zekerheid is er nog niet. Over de opbrengst kan Bart nog niks zeg gen. „Het duurt erg lang, we hopen zo snel mogelijk het bedrag bekend te ma ken. Maar al zouden we geen stuiver heb ben opgehaald, dan is het nog steeds de moeite waard geweest. Stichting Jayden is nu buiten de poorten van Goes getre den, dat is het allerbelangrijkste. En am bassadeurs zullen we altijd blijven." Verplaatsing van de marinierskazerne van Doorn naar Vlissingen is 3,5 mil joen euro goedkoper dan renovatie van de huidige kazerne, blijkt uit nieu we berekeningen die Zeeland naar de Kamer heeft gestuurd. Minister Hillen wil de Van Braam Houckgeestkazeme verplaatsen van Doom naar Vlissin- ..-,y gen. Die operatie zou 60 miljoen duur der zijn dan renovatie. Volgens de nieuwe cijfers kost een nieuwe kazer ne in Vlissingen 132 miljoen en reno vatie in Doorn 135,5 miljoen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben bekendgemaakt dat de provin cie zich vooral op haar kerntaken v moet richten en dat een ombuigingso peratie van 29,9 miljoen euro nodig is. Vooral bij een aantal gesubsidieer de instellingen vallen zware klappen. Sommige instellingen krijgen geen subsidie meer van de provincie. Voor die clubs dreigt opheffing. Scoop spreekt van een zwarte dag voor Zee land. Ook de provincie zelf moet om- buigen en heeft dat ook al aangege- 1ven met de plannen voor de invoe ring van een 57-jarigen maatregel. IN BINNEN- EN BUITENLAND „Ik moet zeggen dat ik wel eens zie dat mensen in dat kader voorzieningen krijgen die ze best zelf kunnen betalen" Commissaris van de koningin Karla Peijs over de bezuinigingsplannen van GS Huishoudens kregen de afgelopen der tig jaar een kwart meer te besteden, meldt het CBS. Het gemiddeld be steedbaar inkomen was in 2010 33.200 euro. In Zeeland was het besteedbaar jaarinkomen 100 euro hoger. Kapelle steekt met kop en schouders boven de rest van Zeeland uit met een be steedbaar inkomen van 41.400 euro. Clara Ant van het Lula In stituut nam zaterdag de International Four Freedoms Award in ont vangst voor ex-president Luiz Inacio Lula da Silva van Brazilië. Hij kreeg de prijs voor zijn inzet voor sociale en economische rechtvaardigheid en voor zijn verzoenende interna tionale politiek. Leden van de Syrische overgangsrege ring in ballingschap brachten afgelo pen weekeinde een bliksembezoek aan Nederland. Onder hen was ook de hoogste baas van die regering, de Saoedische zakenman Noefal Al-Da- walibi. In een Zeeuws recreatiepark werd overlegd met medestanders van de Syrische revolutie. De overhandiging door premier Rutte aan Clara Ant. De Nederlandse economie begint zich lang zaam te stabiliseren, maar doet het slechter dan in de ons omringende landen. In het eerste kwartaal is de economie met 0,2 pro cent gekrompen ten opzichte van de laatste drie maanden van 2011. Op jaarbasis is de krimp zelfs 1,1 procent, meldt het CBS. Ruud van Nistelrooij (35) stopt na achttien seizoenen met voetballen. De spits vindt dat hij 'lichamelijk de grens heeft bereikt'. Zondag speelde hij zijn laatste professione le wedstrijd, in de Spaanse competitie voor Malaga. Van Nistelrooij maakte furore bij PSV, Manchester United en Real Madrid. De radicaal-linkse partij Syriza is in opmars in Griekenland. Partijleider Alexis Tsipras, die zijn partij al van 13 naar 52 van de 300 zetels zag groeien, wil het land verlossen van de afspraken voor hervormingen en be zuinigingen die Griekenland maakte met EU en IMF in ruil voor een noodkrediet. MAANDAG 21 mei Bijeenkomst in dorpshuis Waarde om 19.30 uur over sluiting consultatiebureaus. DINSDAG 22 mei Bekendmaking Ambassadeur Heldere Taal. Terneuzense ambtenaar is in de race. Jaarlijks schooIkorfbaltoernooi voor Schouwse basisschoolleer lingen. Kinderboekenschrijver John Fla nagan op bezoek bij boekhan del De Vries in Zierikzee. VRIJDAG 25 mei Dansfeest in Onder de Toren Wissenkerke om geld in te za melen voor Tsjernobyl. ZATERDAG 26 mei Duizenden mensen lopen hard van Parijs naar Rotterdam voor mensen met kanker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68